Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

La France (9)


Recommended Posts

Am si eu o mica nedumerire fetelor si ma bazez pe voi. Pucci meu, pe care voi cele din Sud l-ati cunoscut, e un dulce si nu e gelos deloc( in limitele normalului, mai bine spus nu e posesiv). Adica eu mereu ies cu prietenii lui si el e cel mai fericit ca ma vede ca ma simt bine. Cu Gabriele, unul di ei, fac plimbari cu motocicleta, ne vizitam, e super asa. Si ieri am petrecut ziua impreuna si cand a venit Massi acasa am ramas toti trei la jucat Mario Kart si Party pana la 6 dimineata. Deci e ok. Ma roaga mereu amandoi sa ii gasesc o romancasa dragalasa si cred ca o sa vina cu mine in Ro la sf lui iunie daca o sa poata. Acum pt martea viitoare, daca e frumos, am vrea sa mergem cu motocicleta la Torino dimineata la 6 sa plecam( Massi lucreaza la ora aia) si sa ne intoarcem dupa amiaza. Am mai fost si la Marseille la consulat cu el, suntem foarte buni amici si nu incape discutie de altceva din partea niciunuia, amandoi stiu , etc... v-ati dat voi seama despre ce e vorba. Eu ma gandeam daca totusi nu as fi prea exagerata daca ii spun ca vreau sa merg la Torino. El munceste, eu nu pot deocamdata din cauza actelor dar ma fac utila la maxim. Raspunsul lui va fi sigur afirmativ si sa avem grija la strada dar nu vreau sa il las cu un gust amar ca e cel mai frumos lucru din viata mea si nu vreau sa il supar. Voi ce spuneti? Sa ii spun sau mai bine sa o las balta? Offf.... ma bazez pe voi, poate sunteti mai judecate ca mine... Multumesc mult! Chatonel, vacanta placuta in continuare! P.S. La mine a mers mai bine ca niciodata forum-ul azi. Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am venit si ma simt mai bine, doctora asta a stiut sa-mi ridice moralul. Pt. 28 € a facut ceva!Bon! Frumos Chatonel, si Emi este la Paris pt. 2 saptamani, stagiu C.A.C.! Fetelor care aveti probleme cu internetul, a-ti luat virusul, mergeti pe situl de servicii al furnizorului vostru de internet si undeva la securitate sau ceva trebuie sa va puna la dispozitie un logicielle de indepartare al virusului.Daca nu, poftiti aici:[url]http://www.symantec.com/region/fr/techsupp/avcenter/venc/data/fr-w32.sasser.removal.tool.html[/url] http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, Mirunda ti-a explicat foarte bine. Acidul folic nu e altceva decat vitamina B.9 si se gaseste in oua, lapte, legume verzi (salate, broccoli, etc) in leguminoase, in porumb, in cereale si in sucul de portocale! Campania de administrare a acidului folic este pt ca in unele tari se considera ca nu se gasesc suficiente resurse in alimentatie, pt a fi absorbite in mod natural! Si s-au luat masuri pt aceasta (asadar poate ca in Franta aceste masuri sunt satisfacatoare). Daca va fi nevoie ti se va da o prescriptie medicala, dar ma indoiesc. Fii "cool", nu te stresa deja de pe acum si fara motiv intemeiat. Sa iti spun ceva: eu cand am fost insarcinata am mancat foarte putin mancare gatita, in schimb mancam salate multe,lapte, consumam fructe in prostie si compoturi! Asta simteam nevoia si mi-am ascultat cuminte instinctul.Desi sotul imi spunea ca o sa dau nastere unei gâgâlici, ca nu mananc ca un om normal. Ma gandeam ca voi fi o pofticioasa fara seaman dar nu a fost deloc asa! Auzisem eu ca "copilul cere" dar probabil ca a avut la dispozitie tot ce era necesar, asa ca pofte deloc! Ba da, am poftit peste prajit , iar eu nu mancam decat din an in paste asa ceva. Ruxandra s-a nascut cu 3500 grame, rotofeie si sanatoasa tun. Iar eu am avut doar cele cateva kg in plus, normale dupa o sarcina; am intrat in hainele mele de dinainte(pe atunci eram o slabuta, mey!) si cu alaptatul am pierdut repede ce era in plus ! Nici nu mi-am batut capul cu altceva decat cu ingrijirea copilului! Dar sunt sigura ca daca as fi facut o fixatie, altfel ar fi evoluat lucrurile. Daca vrei sa profiti de sarcina si sa iti amintesti de ea ca fiind una din cele mai minunate perioade din viata, atunci fa ce iti spune Mirunda! Vorbeste cu bb, asculta muzica, hraneste-te echilibrat, plimba-te, alunga necazurile, fii optimista! Michaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Michaela pentru sfaturile tale, aveti dreptate toate! Merci!!!!![pup] Delphinasule, ma bucur ca totul e OK. Nu am luat virus, era serverul siteului cu probleme! Am scapat de renumitul virus pana acum! Si sper sa scap si in continuare, caci am antivirusul activat! Va pup!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bb_alinus, se cheama "mojar si pistil" daca iti aduci aminte de orele plictisitoare de chimie si acasa faceam mujdeiul in "chiselnitza". "Acasa" la mine la Iasi ii spuneam asa. Numai bine si pofta mare, FELICIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci pt explicatii! Pana la urma am tradus personal "mortier" ca fiind mixer am pus toate ingredientele acolo si mi-a iesit o pasta super buna! A iesit atat de buna ca am mancat ca sparta, mai mult eu ca Phil nu se da in vant dupa sosurile in care pun usturoi! Bonne nuit, Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa va spun si voua ca am vrut sa tin secret pana vine sotul acasa ca sa-i fac surpriza, dar a reusit sa ma descoase la telefon si i-am spus: flacaul meu merge singur! Pupa-l mama ca tare este dulce! Cand se uita in sus se dezechilibreaza si cade. Nu prea stie sa cada si nici sa se ridice singurel fara sprijin, dar merge si sunt tare mandra! http://community.webshots.com/user/delphinoi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, felicitari pentru puiul tau! Cred ca e tare dulce! Astept sa ne spui cand o sa inceapa sa alerge in toate partile, de n-o sa te mai tii dupa el! O zi buna! « C’est une grande folie que de vouloir être sage tout seul. » La Rochefoucauld
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Delphin, bravo flacaului si ...sa va tineti dupa el de acuma:)) Am gasit un articol despre Romania in Le Monde, si chiar e de bine as zice, uite linck-ul pt cei interesati: http://www.lemonde.fr/web/article/0,1-0@2-3214,36-363664,0.html Fetele din sud, ati vazut ce soare frumos e astazi? Va pup si va urez o zi buna! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...