Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am vorbit cu Anca , Marc e bine acum.A mai facut febra 40 de grade si ieri si dimineata pe la 4 , dar medicii iau spus ca ei cred ca punctul culminant al bolii a trecut , iar acum boala e in declin.

Factorul de infectie (leucocitele din sange)a fost 12 la internare, acum o saptamana 9 , iar acum e 6...cea ce inseamna ca Marc e in proces de vindecare.Valoarea normala tb. sa fie 1.

La Anca ii e frica sa afirme ca Marc e bine findca de cate ori a vazut ca numai are febra a spus asta si apoi iar a facut Marc febra.

Sa speram ca e asa cum spun medicii si Marc se face bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

abia am "gasit" acest forum! Ce ma bucur sa va fi gasit!!!! Am citit de multe dintre voi, care vin din Stuttgart! Si eu sunt in Stuttgart! Hai sa ne intalnim ...cateodata mi-e tare dor sa mai vorbesc cu romance! Imi doresc sa mai cunosc multa multa lume de-acasa. Nu stiu foarte multi iar azi de 1 mai...mi-e dor asa de-odata tare tare ... de-aia v-am cautat!

 

Ok, va pup si astept sa-mi scrieti!

[biz]

Lienutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele hai va rog ajutati-ma si pe mine cu o traducere in lb germana, ca eu sunt tare pe dinafara si un amic din Ro are mare nevoie de aceasta traducere. Sunt termeni medicali, am trimis un PM Mirundei si Yasminei dar fiind weekend probabil nu au deschis pina acum DC si persoana respectiva are nevoie acum de traducere. E voba de un diagnostic si un medicament(aici e mai greu ca nu cred ca putem sti noi daca echivalentul in Germania are acelasi nume). Dar totusi poate incearca cineva, deci:

 

 

Cabinet Spitalul Pneumologic Galati

Nume

Prenume

Adresa

Sex M Varsta 67

 

Diagnostic Metastaze multiple (ganglionare, cutanate , suprarenale, hepatice ) cu punct de plecare necunoscut .

 

1. Durogesic 50mg/h 1 cutie

 

2. Durogesic 75mg/h 1 cutie

 

3. Durogesic 100mg/h 1 cutie

 

Asta ar fi, multumesc tare mult:)

 

Vikinga& bb Aldo

http://community.webshots.com/user/vikinga109

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Durogesic contine Fentanyl (analgezic din clasa opioidelor , folosit in special in dureri cronice).Iti dau mai jos informatia de pe net:

http://www.gifte.de/durogesic.htm

 

in cazul in care doreste pot sa scanez din Rote Liste (agenda medicala)prospectul medicamentului, dar nu cred sa fie nevoie findca medicamentul e descris in amanunt la adresa de mai sus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceau fetelor,

Liane bine ai venit.Babirusa si eu stau in Stuttgart(Ostfildern) si si eu as avea chef sa ma intilnesc cu voi.Poate stabilim o data si ne putem intilni.Si eu tare m-as bucura daca as mai cunoaste niste fete din Romania.

 

Va pup[pup].

 

LindaG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nu v-am mai "vazut" de mult [olala] M-a ingrijorat povestea cu baietelul lui Anca. Ce mai stiti de ei? As suna-o dar mi-e teama sa nu o deranjez. Sper din tot sufletul ca este mai bine. Va pup ma intorc "munca" mea. Intorc internetul pe dos :-)) in cautarea unui job.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...