Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (8)


Recommended Posts

Nu ne trimite nimeni la scoala sa invatam limba.Mergem de bunavoie la cursuri de limba, ca este interesul nostru sa invatam.Indiferent ca aceste cursuri de limba sunt organizate de stat sau private, ele costa si costurile nu sunt acoperite de stat.Exista o anumita categorie de emigranti care beneficiaza de cursuri gratuite, insa acestia sunt putini.
quote:
Originally posted by AAM
Buna fetelor ! Am si eu o intrebare si pe cine sa intreb daca nu pe voi ? Am vazut ca va plangeti ca limba germana e grea . imi imaginez cat de grea e ca mie olandeza mi se pare imposibila cateodata .Intrebarea mea este : voi nu sunteti trimise la scoala de stat ca sa invatati limba? Va multumesc ! Pa anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Merci pentru raspuns camelia.Am intrebat pentru ca aici cursurile au fost platite de stat pana acum .Acum avem o lege noua si nu se mai platesc nici aici . Pupici ! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zicets si la mine repedeeeeeeeeee daca castig ceva pe ebay cum platec? imi scrie nea ala pe email, oder?????? hai fetilii ca vreau sa-mi iauun scaun bataitor de bambus si mi-e frica ca nuj sa-l platesc daca-l castig (a dracu' dilema, hä[:D]) pup[pup] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce se incheie licitatia primesti email si acolo scrie sa mergi pe link ca sa faci Kaufentwicklung. Daca acolo are datele de la banca, atunci platesti in contul respectiv, daca nu le are astepti email de la el. stai linistita ca daca-l castigi face ala cumva sa-ti trimita nr de cont :)) Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie
saruminusitzilii fetele :)) ca sta nea ala exact linga sosu la serviciu si dupa program l-as fi trimis sa ia scaunetele :-))))) va pupes*************** "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
pai atunci zi-i ca-i dai banii cand iti da scaunul, nu te mai complica cu banca. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Papadie, daca tot zici ca esti incepatoare de eBay si ca ti s-a pus pata pe scaunul respectiv si-l vrei neaparat, eu ti-as sugera un tip. Licitatia se cistiga de obicei in ultimul minut. Adica, in ultimul minut mai faci un angebot cu suma maxima pe care vrei s-o dai (de ex. 20, chit ca licitatia e acum la 11.50). Dar in felul asta, daca ceilalti au setata suma max de 15, cistigi tu cu 16 (sau 15 + incrementul minim). Sper ca m-am facut inteleasa. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele care cunoasteti gara din Stuttgart spuneti-mi si mie: imi ajung 9 min sa trec de la linia 7 la 14 cu un copil de 4 ani?? Trebuie sa trec prin vreun pajas ceva, sau trecerea se face ca in Frankfurt, Munchen..........adica merg pina la capatul liniei........ Multumesc si pupici Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...