Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (8)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by papadie daca castig ceva pe ebay
felicitari si bitiiala placuta ! (lasa ca am vazut eu in descriere la ce se poate folosi) daca nenea nu-ti trimite mail (el personal, nu mailul automat de la eBay) pina pleaca sotul de la servici, nu stiu daca o sa ai scaunul azi. mai bine trimite-i tu direct mail (frage an der verkaeufer) si intreaba-l cind poti sa vii dupa scaun. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
iti raspund eu, cu toate ca nu imi mai amintesc exact gara din Stuttgart, dar ma gandesc ca nu difera foarte de alte gari....in principiu ai avea timp, daca trenul cu care vii n-are intarziere...De obicei liniile sunt grupate cate doua, deci de la 7 la 14 ar fi cam 20 de metri. Important sa nu aiba trenul intarziere, ceea ce se cam intampla cam des , mai ales pe la IC-uri....cu regionalele foarte rar se intampla sa nu ajunga la timp. Gute Fahrt! Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

helbi fa sapaturi pe aici si vezi cine-i din stuttgart si baga emailuri ca poate nu-st online acum. Fetele sunt fericita posesoare a unui scaun din bambus care se bataie:-) Desi licitasem (in ultimele 5 minute m-am aruncat pe ei ca era unu cu un robot d-ala ucigator care baga 50 de centi la greu) 21 de euro cica l-am luat cu 15,50 ...:-) E drept ca scria p-acolo ca urm. suma care ar tb pusa ar fi 15,50...Ma rog, nu stiu ce vraji facui, cert e ca sotul meu apare ca propretar de scaun. I-am bagat omului un email in engleza (shame on me!!!) sa-l intreb cand sa ma duc dupa scaun si am scris acolo(adeca la rubricutza de platit) ca-l platesc cand il iau. Acum vazui ca emailul meu e full de prostii de la ebay... e posibil sa fi completat ceva sa-mi trimita aia rezumeul la licitatiile la care am participat???? ca doar mi-am incercat mina da' usurel...(de fapt sosul si-a incercat mina pe un patutz de bebe de-l pierduram cu brio) Sper sa nu fi castigat si altele :-))))) JUR ca ma apuc de germana chiar de maine! :-) multzam de lamuriri*********** "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by helbi
:-( chiar nu stie nimeni?:-( Acum la 16 trebuie sa-mi iau bilet si daca cumpar cu schimbare in Stuttgart, e mult mai ieftin:-) . Pb. e ca nu stiu daca am timp suficient.......... Ralu
Dar cind iti calculeaza ruta, nu-ti estimeaza si cit timp faci intre peroane? Eu sa stau in cap si nu pot sa-mi aduc aminte cum arata gara. Am gasit un plan, dar nu e foarte relevant. http://www2.vvs.de/Download/Envmaps/vvs/uhbf.pdf Cica sint 16 peroane, cred ca vrea sa zica 16 linii si 9 peroane. Tot ce am putut gasi e ca din gara de S-bahn pina in gara de DB se fac 9 minute si ai ceva de mers pe sub pamint. Eu cred ca se poate ajunge daca nu ai multe bagaje si copil ascultor. Parca intrarea pe peron se face pe la capatul linii (sau inceputul ei, cum vrei s-o iei), dar nu sint 100% sigura. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu o sa vin de la Frankfurt si vreau sa ajung la Zurich cu schimbare in Stuttgart......... am "bagat" e-mail dar............. copilul e ascultator, numai adormit sa nu fie:-((( oricum, multumesc pt. inf. Schönes Wochenende! Ralu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by papadie Desi licitasem (in ultimele 5 minute m-am aruncat pe ei ca era unu cu un robot d-ala ucigator care baga 50 de centi la greu) 21 de euro cica l-am luat cu 15,50 ...:-)
Robotul ala e nici mai mult, nici mai putin decit eBay-ul in persoana. Se pare ca contracandidatul tau licitase MAXIM 15 euro, iar cind tu dadeai cu cite 50 de bani mai mult decit pretul actual, eBay-ul care avea procura de la ala mai dadea inca un 50, etc pina a ajuns la 15. Si cum tu nu te-ai lasat si ai zis ca esti hotarita sa dai maxim 21, a inceput din nou povestea, dar cum ala ajunsese la suma maxima a renuntat si asa ai ramas tu cistigatoare. Vezi ca am mai incercat sa explic asta o data in mesajele precedente. Si ti-am zis eu ca-l iei cu 15 + incrementul [:)]
quote:
Acum vazui ca emailul meu e full de prostii de la ebay...
Acuma nu stiu ce intelegi tu prin full, dar e normal ca la sfirsitul fiecarei licitatii sa primesti un mail... stai ca vorbesc prostii Cred ca primesti mail cind te depaseste cineva la o licitatie si la sfirsitul unei licitatii cistigate. Daca tu zici ca te-ai jucat de-a v-ati licitatelea cu robotul, e posibil sa fi primit cite un mail de cite ori trecea el pe primul loc, cu textul ceva de genul "ai fost ueberboten" Mailurile astea le primesti automat si nu stiu daca poti alege sa nu le primesti. Most likely - nu.
quote:
JUR ca ma apuc de germana chiar de maine! :-)
Spor la treaba si Wilkommen zur eBay Welt! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce-mi auzira urechile???? la Bayern 3 in top pe locul 12 e Dragostea din Tei cu ...???? HAIDUCII!!!, pe locul 11 aceeasi Dragoste din Tei cu ...??? O-ZONE!! am crezut ca nu aud bine. La sfarsit a zis ca versiunea originala e aia de la O-zone. Oricum, ozonul e de 1000 de ori mai misto.[^] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...