Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Viata in Germania (8)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele..va salut dupa o lunga pauza,in care mi-a fost tareeee dor de voi!![flo][flo] vad ca sunteti tare relaxate cu gradi...eu ,din contra,de doi ani de cand sunt aici aud numai vaai bataie mare pe locuri,nemtoaicele isi inscriu copiii la gradi din perioada de sarcina sau imediat dupa,copii de 4 ani fara loc la gradi usw asa ca subsemnata l.a inscris pe printzisor inca de asta vara,de cand avea 8 luni...gradi e gard in gard cu mine,desi bine ca am aflat ca pot sa-l inscriu la mai multe odata ca sincer nu ma mai prinde toamna tot in casa asta. oricum..totusi parca mi.a ajuns pe la ureche o lege care zice ca mit sicherheit de la 3 ani tati copchiii merg la gradi! sa fie intr.un ceas bun si cu adevar![:D] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cica ca e in jur de 400-500 mii lei.
quote:
Originally posted by tinatache
Asigurare medicala (pentru cineva care vine in vizita incoace). Parca Allianz-Tiriac era cea mai de incredere, nu? Cristina
Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

no, eu casc gura pe www.camping.it; am gasit ceva acceptabil pe malu marii, tre sa aleg , va fi cam 80 euro casuta din 24 iulie, ceea ce e ok ca pret adicamai putin nu se poate...de, famelie mare..., cu dormitor separat, aer conditionat, sper sa fie ok, oricum stam pe malu apei... pt mamicile cu copiii de gradi: legea zice ca de la 3 ani vor fi primiti in gradi sigur dar nu zice ca tre sa ii primeasca la gradi pe care o alegeti voi si nici ca tre sa nu mai poarte pampers, astea sint fitzele lu frau trebe si din astea, dar nu e motiv de refuz!!!; adica legea zice ca vor primi copilul acolo unde e loc, in acelasi oras dar asta poate sa insemne undeva hat departe...; de asta se pling nemtoaicele, nu gasesc loc aproape de casa; in fine inscrieti-va peste tot si asteptati , asta e tot ce se poate face, si nu-i doar in germania asa; situatia difera de la tirg la tirg, de la cartier la cartier, si de la an la an ; poti avea pur si simplu noroc; prioritara e virsta copilului si statutul mamei, adica daca e /nu hausfrau... va pupici, ma duc sa ma inscriu la camping la segnore delzzi ciao!!!!!! iris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, eu de cateva zile tot vad pe la VIVA, POP (de la MTV) reclama pentru ton de telefon cu cei de la O-Zone (Dragostea din Tei), iar in sera asta am vazut si eu videoclipul lor si vreau sa spun ca m-am simtit mandra de ei [:D][:D]. In seara asta erau pe POPMTv pe locul 10 intr-un top de-al lor. Voi ce ziceti, va place de O-Zone? Mai sunt si altii de pe la noi care sa apara pe la de alde VIVA et co. (si despre care sa nu stiu eu) sau numa' ei, ca si asa a fost destul? ariadna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...