Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Viata in Germania (8)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Crystinne Poate apar si fetele care spuneau ca au folosit nr asta 0190076, poate isi verifica factura.
Si eu am observat ca pe ultima factura apare 01015, desi am folosit 0190076 si m-am gindit ca or fi cumva prietene. Dar nu m-am gindit sa verific tariful; scrie undeva in clar sau imparti suma la nr de minute? Pe factura scrie numele firmei prin care suni si nu intotdeauna numarul pe care-l folosesti. Adica poti sa ai CucuTel si fara sa-ti zica numarul. Asa ca m-am gindit ca "01015" ar fi un fel de nume, dar care au mai multe linii, printre care si 0190076. Dar daca tu zici ca folosesc alt tarif, am sa verific si eu diseara. PS. Si noi avem DSL. Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu folosesc 01015 si am si DSL, nu am verificat factura asa in detaliu dar la cit vorbesc, vine foarte ieftin. Poate ai sunat pe mobil si de asta a venit mai mult, stiu eu..Chiar la urm factura am sa fiu atenta. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sie eu am ISDN DSl si azi am reusit ptr. prima data sa sun cu . Pana acum imi suna mereu ocupat si am incercat de cateva luni bune in coace. Sper sa reusiti si voi ca eu am reusit. Pupici Roxana si Lucia Valentina (26.05.02) [mamica]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna eu sunt noua aici (astazi este prima oara cand intru)si nu prea stiu cum merge forumul asta dar o sa ma descurc eu vad ca sunteti foarte multe insarcinate [flo]FELICITARI si sa aveti o sarcina usoara si eu vreau un puisor dar i-mi este cam frica si mai astept un an si eu sunt din Stuttgart apropo eu cand sun in ro sun cu 0190029 cu 20centi pe mobil iar pe fix cu 7centi sau 10 tot cu nr acesta se poate suna si aici pe loc cu 2 centi pe min. sper ca veti reusi si voi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Crystinne Eu tot folosesc nr. 0190076 care spune ca ma costa 8,5 centi/min. Cand intram si verificam factura gasim ca in loc sa apara nr acesta 0190076 apare ca am sunat prin 01051 care are 15,5 centi/min.
Am verificat factura mea. La partea de factura detaliata apare Verbindungen ueber 01051 Telecom Gmbh - Teledump 0190-031 (aulandverbindungen) - Telestunt 0190-076 (aulandverbindungen) Verbindungen ueber Maestro Telecom GmbH - 01015-Auslanverbindungen (asta l-am folosit cu Franta si e posibil sa fie 01015) Partea interesanta e ca firmele astea 2 au adrese fizice total diferite, dar aceeasi adresa de e-mail www.01015.com ... mda, acuma imi dau seama ce prostie scriu, dar asa scrie pe factura ca aia ar fi e-mail... ma rog. Mai departe, am verificat si convorbirile "in einzelnen" si sint 7.33 centi minutul in Ro pe fix. Daca inmultesti cu TVA-ul iese fix 8.50 Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drum bun si concediu misto.woww..stai asa de mult în România.. Vreme frumoasa vei avea mai mult ca sigur..la noi se înoreaza si din cîte am înteles asa va fi toata saptamîna,mohorît si ploios..[xx(][:(] Ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...