Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sarcina peste anticoncerptionale ?


Recommended Posts

Am o intrebare: stiu ca exista un risc foarte mic de a ramine insarcinata cit iei anticonceptionale si m-am lamurit ca pina se acomodeaza organismul cu ele poti avea simtome ca atunci cind esti insarcinata. Eu iau pentru prima data in viata mea anticonceptionale Logest mai exact, am inceput a doua folie, dec i a doua luna si ma confrunt cu urmatoarele stari:cu 10 zile inainte sa-mi vina ciclul au inceput sa se mareasca sinii si sa ma doara, a venit menstra dar sinii nu au cedat, bun am inceput si adoua folie si sinii ma dor si sint tari si umflati,secretia este abundenta si viscoasa, ori fi stari normale sau ar trebui sa ma gindesc si la altceva? A ramas cineva insarcinata peste anticonceptionale?Eu asta vreau si aceste trei luni de luat anticonceptionale face parte din schema de tratament.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu iau dar nu am ramas niciodata insarcinata pana acum. Dar stiu fete care au ramas, cu toate ca luau anticonceptzionale. In general treaba asta se intampla atunci cand nu le iei corect (pastila corespunzatoare zilei respective/ uiti sa la iei cateva zile la rand/ in caz de voma sau diaree etc). Ceea ce povestesti tu(sani tari si umflatzi) e unul dintre efectele secundare posibile, alaturi de gretzuri, cefalee, stari schimbatoare(cu toane), pofta de mancare etc. De cele mai multe ori aceste simptome dispar dupa cateva luni, deci cam pana organismul tau reuseste sa se obisnuiasca.

Oricum pt linistea ta sufleteasca fa un test de sarcina si sa dea Domnul sa itzi iasa asa cum doresti. O zi buna!

 

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

am o prietena care a ramas insarcinata peste anticonceptionale-nu stiu ce tip.cert e ca pina in luna 5-a a venit ciclul normal si nu a stiut de sarcina pentru ca alte manifestari nu a avut[bang]

fetita are 6 luni acum si e bine sanatoasa, ei ii e greu ca e mama singura[bang]...

probabil de aia si zice ca eficienta e de 95% ca mai e si procentul de 5%...

 

cristiana si gagalicea Theodora Alexia(11 luni)

 

http://photos.yahoo.com/thea_alexia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu confirm ca se poate, cu cazul mamei mele, care le-a conceput pe cele doua surori gemene ale mele in timp ce folosea anticonceptionale. Si le-a luat la timp mereu, nu a uitat niciodata, dar cum a spus si carrie, exista, intr-adevar acel procent de 5%...

 

oana si bb din burtica [copil]

"Si maine mai este o zi..."

http://community.webshots.com/user/oanacretu..."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...