Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Vinisoare rosiatice pe picoare


Recommended Posts

Stiu ca ma probleme cu circulatia sangelui si e ceva ereditar. De la efort, umezeala, ma dor de nu mai pot, deci e si reumatism. De la un timp e explozie de vinisoare rosiatice pe piciore, mai mult pe pulpe, si nu stiu cu ce le-as putea impiedica sa apara. De o saptamana folosesc si un aparat de masaj penru celulita care suge pielea, o reniveleaza si vibreaza in acelasi timp. Poate fi si asta o cauza, sau mai bine spus poate accentua aparitia lor? Va multumesc si ma bazez pe ajutorul vostru, am numai 21 de ani, la 50 ce-o sa fie pe picioarele mele?[bang][bang][bang] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Debby..ca sa-ti spun??Si eu am aceleasi probleme.Am varice...acum 2 ani mi-am facut operatie si-acum din cauza greutatii prea mari...sarcina, acum alaptez si nu reusesc nicicum sa slabesc mi-au aparut si mie firisoare la fel ca si tine.Aparatul acela nu cred sa-ti faca rau..ca de fapt ar trebui sa-ti stimuleze circulatia.Ai grija in schimb la ceara daca te epilezi!!!Ca nu face bine.

 

http://community.webshots.com/user/sympa200

http://community.webshots.com/user/sympa2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sympa, eu varici multumesc lui Dumnezeu inca nu am cu toate ca incep sa vad cateva vene pronuntate. In schimb micile vinisoare nu au un aspect asa frumos. Ce se poate face pt a preveni aparitia sau eventual pentru a le face sa dispara? [vrajitor]

 

Nimeni nu e perfect ! Diana .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, eu sunt asistenta medicala la o clinica de chirurgie din Cluj. ...deci am vazut o gramada de varice si de vinisoare micute , subtirele si rosiatica asa cum ai tu. Noi aici varicele le operam iar vinisoarele de care zici tu ca ai le sclerozam.Sclerozarea lor se face co o substanta (in fiole) Athoxysclerol, si se injecteaza direct in vinisoarele alea micute, care apoi dispar.

Eu zic ca cel mai bine e sa mergi la o clinica de chirurgie si sa le tratezi acolo...

Ioana si bb mic(18 sapt. si 4 zile)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ioana, dar eu tare nu as vrea sa ajung pana la o clinica, oare nu exista vreun unguent sau ceva tratamente naturiste?

Tare mi-e frica de injectii si apelez doar in caz de extrema nevoie, chiar daca e vorba de o mica intepatura, sunt terorizata.

 

In ceea ce priveste ceara, nu am folosit-o niciodata tot din cauza asta si nici macar epilatorul ca tot aceeasi branza e. Asa ca dai batai cu lamutza ca e mai sanatos

 

Nimeni nu e perfect ! Diana .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne fetelor, daca vedeti ce am eu dupa sarcina pe coapse...cred ca in veci nu-mi mai trec.Si culmea, mi-au aparut dupa ce am nascut, nu in timpul sarcinei.La mine ce se poate face???

 

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'

 

http://www.unet.univie.ac.at/~a0209879/botez.html

Iubi si Phillip (6.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot cu vinisoare am probleme si m-a pus naiba sa-mi comand nu stiu ce creme scumpe de pe Internet care promiteau marea cu sarea. Cred ca nu mai e nevoie sa va spun ca n-au ajutat cu absolut nimic (si m-am mai si dat de 3 ori pe zi cu ele de ma saturasem). Eu nu cred ca unguente sau creme fac ceva impotriva vinisoarelor...

(am auzit ca si daca le tratezi la cabinet apar inapoi dupa un timp)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pufymic...pai si eu inainte de operatie am fost sa-mi sclerozeze acele vene, dar mi-a zis ca sunt destul de pronuntate si operatia e cea mai buna. Dupa operatie...am fost la vreo 5 sedinte de sclerozat ce-a mai ramas..dar anul trecut fiind insarcinata n-am putut merge,....acum alaptez nici acum..peste o luna o sa merg in romania pentru 2 luni si jumatate asa ca doar dupa ce ma intorc o sa pot face din nou tratamentul de sclerozat.

Debby, nu stiu daca ai alta solutie inafara de sclerozat vinisoarele.Dar, nu-ti fie frica ca nu doare.Si..ai sa ramai uimita de efect.Merita, zau!!!!Mie...imi e groaza doar ca o sa merg acasa cu picioarele astea....Dar..trece!!!Stiu doar ca o luna sau doua dupa tratament n-ai voie sa stai la soare sau sa te epilezi.

Pufymic...daca tot lucrezi acolo....poti sa-mi spui si mie cam cat costa un tratament..sau mai bine zis o sedinta...

 

http://community.webshots.com/user/sympa200

http://community.webshots.com/user/sympa2000

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca ati deschis acest subiect!!!! Si eu am asemenea problema si am doar 22 ani, am observat ca au aparut in ultimii 2 ani de cand lucrez ca asistenta si tot timpul programului 8 ore stau in picioare...poate sa fie asta cauza??? incerc sa merg cat de mult pe jos si incerc sa ajung pe cat se poate si la sport , am inteles ca face bine. as dori sa stiu insa daca exista un tratament, nu as dori sa ajung la chirurgie, am facut o cura naturista cu niste tablete cu extracte din usturoi, nu m-au mai durut asa picioarele dar venele nu s-au retras.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...