Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sforaitul !!!!!????


Recommended Posts

Oameni buni ce faceti daca partenerul de viata, fie o ea fie un el, sforaie?? Ce metode aveti ca sa puteti dormi si voi? Pe mine ma deranjeaza cel mai mic zgomot, de obicei adorm greu si daca e liniste in camera, darmite cand incepe sa "toarca" sotul meu. Se intoarce pe toate partile dar tot sforaie. Nu stiu ce as putea sa mai fac, mi-e mila si de el ca se simte vinovat cand imi iau patura si perna si ma mut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu sunt la fel de sensibila, ma trezesc instant la cel mai mic zgomot care ar putea aduce cu sforaitul. Imi pare rau pt. sotul meu, pe care il inghiontesc imediat si nu-l iert niciodata, chiar daca se intampla de 10 ori pe noapte. Cred ca s-a obisnuit...sa-l trezesc [:D].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Grea problema!!! Si eu sunt in cautare de solutii, si eu sunt f. sensibila la orice zgomot, din nefericire pentru mine. [bang] Il scutur de nu stiu cate ori pe noapte, chiar nu exista un tratament pentru chestia, decat dormitul separat??? [bang] Monica si bebe Albert ( 19.ian.2004) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu se simte inca suficient de vinovat incat sa-si ia el patura si sa plece din pat ?! ...................................................................... Exista tot felul de metode de tratament. S-au pus la punct tot felul de tratamente medicamentoase sau interventii chirurgicale (putin invazive) dar trebuie mers la un ORL-ist pentru a vedea,intai, care este cauza concertelor nocturne. bafta, Vlad - un sforaitor care doarme singur
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am operat la nas (operatie cu laser, ca aveam deviatzie de sept si hipertrofia mucoasei nazale), deocamdata sforai in continuare, dar ultima operatzie a fost vineri...ramine de vazut cit o sa sforai dupa ce o sa cada crustele, ca acum am o nara complet infundata si cealalta pe jumatate...Si sotziorul meu sforaie, dar pe mine nu ma deranjeaza asa de tare, mai nasol e, din cite am inteles, cind au "apneea somnului", adica din cind in cind, uita sa respire timp de citeva secunde... Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aoleooo..ce bine ca ati deschis subiect, ca si eu aveam de gand sa deschid.[help] Sotul meu, de o vreme incoace, sforaie mai rau ca oricand. Pe mine ma deranja inainte, dar ma obisnuisem, acum e mai rau...si deranjeaza BBle care uneori tresare cind el o ia pe "campie"[:D] El pune asta pe seama oboselii, a tutunului in exces, ce-i drept si a Kg in plus. I-am cumparat niste plasturi care se aplica pe nas, seara, dar nimic[bang] Ii dau cooate sa se intoarca si el se executa, numai ca fara nici un folos...o ia de la capat[batcap] Ce sa ma mai fac??? Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata lu Toma
Nu se simte inca suficient de vinovat incat sa-si ia el patura si sa plece din pat ?! bafta, Vlad - un sforaitor care doarme singur
Cu semnatura m-ai dat gata [:-)))][:-)))] Ba da se simte :-)) si a si vrut sa plece. Dar daca tot nu sforaie "intentionat" ce vina are el?? :-) Incearca tot felul de metode sa-si desfunde nasul, isi da cu crema mentolata ca sa poata respira mai usor... Daca apuc sa adorm probabil ca nu aud tot timpul cand sforaie. Dar daca nu... e un cosmar... Si eu m-am surprins sforaind, chiar m-am speriat, dar asta numai daca stau pe spate. Ati incercat cumva cu dopurile de urechi? O merge???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de un an si ceva dorm cu dopurile in urechi si sotul meu sforaie, uneori chiar foarte tare. Cu dopurile, situatia este mai buna, nu-l mai aud ca inainte. Stiu ca sforaitul este si din cauza kilogramelor in plus, sotul meu de cand tine o cura de slabire, sforaie, dar ocazional. Si daca mananca seara inainte de culcare exista riscul de-a sforai. Deci, fetelor, luati-va dopuri, sunt foarte bune, nu numai pentru sforait, ci si pentru orice zgomot, mai ales pentru cele care au scris aici ca sunt sensibile la zgomote.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...