Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sforaitul !!!!!????


Recommended Posts

Brrrrrrrrrrr, va jur ca este mai bine decat scrasnitul din dinti. Sotul meu a lasat-o mai moale cu sforaitul dar de la o vreme zici ca mesteca pietre noaptea. Am aflat ca se numeste "bruxism". Helppppp aveti idee cum se trateaza? Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele, sotul meu sforaie, da daca ii zic sa se intoarca pe o parte, ii trece (doar pe spate si pe burtica sforaie). Acum partea proasta e ca de cand burtica mea a crescut mai zdravan, sforai eu rau de tot si indiferent cum as sta. Si el isi pune dopuri si doarme, ca altfel... Deci, de acod cu Zina, luati-va dopuri de urechi daca vreti sa stai cu sotii(le) sforaitori in patut :-) Si eu cred ca e legat si de greutate, sotul meu cand mai da jos sforaie mai rar si mai usurel, cand exagereaza cu mancatul si creste burtica, sforaie mai rau si mai des. Eu deocamdata am scuza ca e burtica cu bebita, sper sa nu sforai tot asa si dupa ce nasc. Irina, burtica cu baietel 34+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, eu am incercat tratamentul homeopat, ca nu voiam sa ajung la operatie...faza e ca daca persoana respectiva sforaie din cauza unor malformatii (cum e cazul meu, cicaà, atunci homeopatia n-are ce sa-i faca.... Cu bine, Elena
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am noroc ca sotu meu sforaie numai ocazional, cand e super obosit, dar atunci il " scutur" putin [:D]macar pana adorm [bang] Dana&bb Andy(1 an si 2 luni) http://community.webshots.com/user/danaiakob
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu sot sforaie...Din fericire dorm adinc si nu ma deranjeaza, decit daca adoarme el inaintea mea. Si cum el adoarme in doua secunde, incerc sa ma duc in pat si sa ma culc inaintea lui, altfel daca adoarme si incepe sforaitul, nu mai am sanse...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cunosc problema ! Am somnul foarte sensibil si sotul meu sforaia de zici ca treceau tractoarele la arat ! Si nu se oprea indiferent pe ce parte statea si cit de des il trezeam. Ajunsesem sa fac crize de nervi si sa dorm cu perna in cap (nu suport dopurile). Solutia (in cazul nostru): slabitul. Cind sotul meu a aflat ca are niste probleme cu ficatul si ca trebuie sa tina regim ... l-a tinut si a slabit cam 20kg. Vreau sa va spun ca sforaitul s-a oprit cam dupa ce slabise 5-6kg ! Aproape ca nu-mi venea sa cred ! Deci totul depinde de vointa lui. Cred ca esential este sa manince usor seara, fara carne, prajeli, cartofi si chestii grele. Sper sa aveti succes ! Boghi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sforai chiar mai tare decat sotul meu. Cand dorm cu fetele in camera, el le plange de mila. Se intreaba cum or putea dormi cu tractorul langa ele. Cred ca asta-i un semn linistitor, ca e mama langa ele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi n-avem probleme in familie, insa nasa mea (care e o mare sforaitoare!)a cumparat dintr-o farmacie Snoreeze, un produs englezesc. Cica e cam scump (vreo 700 de mii) dar merita. E un spray care se da in gat inainte de culcare. O alta cunostinta l-a folosit si pe cainele sau (care sforaia) si a avut efect. Pentru cei ce sforaie cand dorm pe spate mai stiu un remediu: innozi un prosop la spate (nodul sa fie pe spate); si nu mai pot dormi pe spate din cauza nodului. Sau tampoane in urechi pentru partener... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...