Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

File de jurnal: Canada > > > > > > 12. Aug. > > > : -Ne-am cumparat o casa noua in Canada. Sunt foarte emotionat. > > > : Aici e atat de frumos. Muntii sunt de o splendoare nedescrisa. Abia > > astept sa ii vad acoperiti de zapada. > > > 14. Oct. > > > : -Canada. E cea mai frumoasa tara de pe Pamant. Frunzele au primit > toate > > acele minunate nuante de culoare galbena si portocalie. M-am plimbat cu > > masina prin natura si am vazut cativa cerbi. Sunt atat de gratiosi. Cerbii > > sunt cele mai frumoase animale. Cred ca am ajuns in paradis. Iubesc > Canada. > > > 11. Nov. > > > : -Ziua sarbatorii nationale. In curand incepe vanatoarea cerbilor. Nu > imi > > vine sa cred ca cineva poate sa ucida un animal atat de frumos. Sper ca va > > ninge in curand. E atat de frumos aici. > > > 2. Dec. > > > : -Azi noapte a nins pentru prima oara. M-am sculat si am vazut ca este > > alb peste tot ca in cele mai frumoase vederi. Am iesit afara, am curatat > in > > fata casei si apoi ne-am batut cu bulgari de zapada (eu am castigat). Cand > a > > trecut masina de curatat zapada am curatat din nou in fata curtii. Tara > > deosebita! Iubesc Canada! > > > 12. Dec. > > > : -Azi noapte a nins iarasi. Masina a curatat zapada din nou. Ne-a > blocat > > intrarea in curte. Aici e splendid. > > > 19. Dec. > > > : -Azi noapte a nins iarasi. N-am putut sa scot masina sa merg la lucru. > > Aici e intr-adevar foarte frumos numai ca sunt obosit de curatat zapada > > (lopatarie). Din nou masina aia blestemata. > > > > > > 22.Dec. > > > : -Cacatul asta alb nu s-a oprit toata noaptea. Am bataturi la maini de > la > > lopata si ma doare spatele. Aceasta maimuta cu masina parca se ascunde > dupa > > colt si numai asteapta sa termin de curatat in fata curtii. La naiba. > > > 25. Dec. > > > : -Craciun Fericit pe naiba. A nins din nou zapada asta nenorocita. Daca > > > il prind pe obsedatul ala cu masina il omor. Fu.. le ...... ca nu arunca > > mai multa sare (pt. topit zapada) pe sosele. > > > 27. Dec. > > > : -Azi noapte iarasi zapada. Nu ies de trei zile din casa doar ca dau cu > > lopata intr-una dupa ce trece masina. Nu pot pleca nicaieri, auto este > > blocat sub un deal de zapada si mai e si foarte frig pe deasupra. Au spus > ca > > la noapte va mai cadea inca 30 cm de cacatul asta de zapada. > > > 28. Dec. > > > : -Prognoza a fost proasta. S-au mai depus 50 cm nu 30 cm. Daca se > > continua asa nu se va topi pana la vara. Masina de curatat a ramas blocata > > si maimutoiul a venit la mine sa imi ceara lopata. I-am spus ca am rupt > deja > > 6 curatand rahatul ce mi l-a aruncat in fata curtii. Era cat pe ce sa ii > dau > > in cap cu lopata. > > > 4. Jan. > > > : -Am iesit din casa in sfarsit. M-am dus pana la alimentara sa cumpar > de > > mancare si la intoarcere am lovit un cerb. Auto avariat in valoare de > $3000. > > Bestiile de cerbi trebuie omorate. Sunt peste tot. De ce oare nu i-au > omorat > > vanatorii toamna trecuta? > > > 3. Mai > > > : -Am dus masina la mecanic. Incredibil cat de mult a ruginit de la > sarea > > aia nenorocita care se arunca peste tot, tot timpul iernii ca sa topeasca > > zapada si tot degeaba. > > > 10. Mai > > > : -Ma mut inapoi in Romania. Nu imi pot imagina cum cineva normal poate > > trai in Canada asta!!!!!!! > > > > > > > > > > > > > > > >
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
va roooog continuarea!!!! e mortala povestea asta...cat la suta e adevarata?? am citit undeva pe net mai demult cum s.a intors in romania si dupa fericirea de la inceput a dat de alte belele si cand sa se intoarca in canada,cu dor si drag a vazut ca ii expirase viza sau ceva de genul asta...mai e vreo continuare?? http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=mamica%20dulce
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate fi chiar si mai rau-pe aici incepe sa ninga la sfirsitul lui octombrie si nici nu vad muntii aia frumosi in rest totul e mai mult de cit adevarat(da macar scrisa asa am ris de era sa cad de pe scaun). AP
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...