Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Omul de langa ea...???!!!


Recommended Posts

Imi pare rau pt ce ti se intampla.Prea multe nu pot sa spun findca in timp ce citeam deja aveam verdictul ,asta daca mi s-ar fi intamplat mie, si anume l-as parasii fara prea multe regrete. El ti-a ascuns de la inceput problema lui.Iar tu l-ai iertat dupa ce ti-a marturisit si ti-a promis ca nu o sa mai faca, si uite ca iar a facut-o.Tu trebuie sa decizi singura daca esti in stare sa-l imparti si cu altii (aici fiind vorba de barbati). Eu una nu cred ca as suporta sa mi-l inchipui avand relatii cu un alt barbat.Mi-e "scarba" sa-mi imaginez asa ceva, si ca atare nu l-as mai putea suporta sa ma atinga. Si daca ar fi sa nu tinem seama ca te-a inselat cu femei sau barbati, esentialul este ca TE-A INSELAT. Am inteles ca ai cerut divortul, parerea mea este ca ai facut foarte bine.Capul sus acum, o sa aduci pe lume un copil care v-a creste mai sanatos si mai linistit intr-un mediu normal. Iti doresc sa ai puterea necesara sa treci peste divort si peste greutatile care o sa-ti apara cat mai repede si mai usor si deasemenea sarcina usoara in continuare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga anonima, ai luat cea mai buna decizie hotarand sa divortezi, Dumnezeu te va ajuta sa revii la pe linia de plutire si sa fii fericita alaturi de puiul tau... acum, stiu ca multi spun ca a asocia SIDA si homosexualitatea este o idee preconceputa si sper din tot sufletul sa fie asa, cert este ca rata imbolnavirilor este mai mare pentru aceasta categorie si din cauza asta te sfatuiesc, pentru linistea ta si a copilului tau, sa te testezi ca sa ai certitudinea ca acest cosmar pe care l-ai trait nu va merge mai departe de atat...am luat in calcul aceasta nefasta posibilitate fiindca ai spus ca inainte si dupa conceperea copilului el a continuat sa aiba relatii cu alte persoane si te rog nu te increde daca iti spune si iti jura ca s-a protejat...verifica si fii sigura. [pup] si iti doresc multa fericire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esti o FEMEIE si chiar daca nu ai inca minunea langa tine ai dovedit deja ca esti o adevarata MAMA. Nu-mi ramane decat sa te felicit din tot sufletul. Stiu ca trebuie sa-ti fie mai mult decat greu, dar cum au spus si fetele Dumnezeu e deasupra si are grija de tine. Tatal meu are o vorba: "Dumnezeu la pasarea chioara ii face cuib" asa ca tot inainte si faci bine sa nu crezi in promisiunile lui desarte. Eu am fost casatorita de mica, adica la 17 ani. Un dulce la inceput si asa cum spuneai tu, diferit de ceilalti, fin din cale afara si cu o filozofie in el de mama Doamne. Multi au fost cei care si-au exprimat temerea ca ar putea fi bisexual dar pentru mine era ireal totul pt ca iubeam. Au trecut doi ani, comportamentul lui dovedea asta. Nu am avut niciodata probe concrete ca m-ar fi inselat cu barbati, dar le-am avut cu domnisoare, asa ca am pus punct si s-a terminat. Nu dupa mult timp am avut n dovezi ca ar fi fost reala bisexualitatea lui. Cred ca pt el casatoria a fost o incercare de a intra in normal, de a fugi de dorinta fata de sexul masculin, dar nu cred ca vreodata va reusi. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa si tie si lui bebica si iesiti voi si din asta. Pe mine m-a ajutat si am cel mai dulce om din lume langa mine, traiesc cel mai frumos vis al vietii mele! Capul sus si la lupta pt bebica [gravi] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca as fi in locul tau, sa stii ca nu as sta nici o clipa pe ganduri si as divorta imediat! nimic nu mi se pare mai dezgustator decat inselaciunea! ai grija de tine si de bebelusul tau! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Pentru mine faptul ca mesajul tau a fost postat de papa e o dovada ca spui adevarul,deci nu e cazul sa ne ceri sa te credem...te credem, SIGUR!!!" Credeti ca daca iti faci cunoscuta povestea printr-o anumita persoana, asta inseamna ca spune adevarul ????, sunt convinsa ca spune adevarul, oricum ar fi el. Eu nu prea am postat, dar am senzatia ca nu prea exista incredere fata de persoanele care isi scriu problemele. Iar eu vin cu intrebarea "de ce oare mai exista un site unde nimeni nu crede nimic?" Daca as fi in postura sa-mi spun o anumita problema, nu as face-o de teama sa nu fiu inteleasa altfel, sau mai rau, sa nu fiu crezuta. Revenind la subiect, imi pare tare rau pt tine I. Sunt convinsa ca ai sa alegi cea mai buna solutie pentru tine si pentru bebelusul tau. Iar cand o sa se nasca, te asigur ca el o sa-ti fie sprijinul cel mai sigur, o sa faca din tine cea mai puternica femeie din lume [mamica]. Iti doresc multa fericire si multa iubire. [flo] Alina si bebe Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca nu ar fi adevarat eu tot ti-as raspunde ptr. ca ma pun in situatia in care ...vreodata voi avea nevoie si eu de un sfat si as apela la voi, in situatia aceasta as cauta prieteni cit mai multi care sa-mi fie aproape si sa ma incurajeze sa trec peste aceste probleme!Asa ca parerea mea este ca ai facut o alegere buna, ce este dureros e faptul ca el (sotul)nu te-a inselat numai o data..ci din cite am inteles de mai multe ori (asa cum bine ai concluzionat si tu ..ai ajuns la limita..si faptul ca ai realizat in sfirsit ce e de facut si esti constienta ca este cea mai buna alegere, te va ajuta mult sa uiti sa treci peste aceste lucruri si sa-ti refaci viata),asa ca ai incredere ca totul se va rezolva, gindeste pozitiv, si vei trece peste asta.Faptul ca esti insarcinata si deci astepti un copil ar trebui sa te faca sa devii mai puternica decit ai fost vreodata, acuma mai mult ca oricind va trebui sa fii tare sa lupti ptr drepturile tale ca femeie si ca viitoare mama!Eu iti tin pumnii si sint alaturi de tine , cu prietenie [canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga I., bine ca ai avut puterea de a spune un AJUNGE! Dupa cum ne-ai insirat tu faptele si dupa cum l-au descris faptele pe el...este o persoana lipsita de caracter si perversa. Mi se pare foarte pertinenta sugestia Amayei de a-ti face un control. Asta ca sa fii tu linistita. In rest...tu si bb trebuie sa fiti sanatosi si fericiti! Nu te izola de oameni, cauta-ti prieteni. Uite, eu sunt gata sa ne scriem, sa ne vedem (daca nu cumva esti peste vreun ocean ceva :)) si sunt sigura ca sunt zeci de oameni pe forum care ti-ar intinde nu o mana ci amandoua mainile... Nu exclude nici posibilitatea de a intalni un barbat care sa te merite, sa va iubeasca cu adevarat si pe tine si pe bb :). Dumnezeu te va ajuta sa treci peste cosmarul asta! Trebuie sa crezi asta. Numai bine. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga prietena, Cunosc pe cineva foarte drag care e casatorita cu un bisexual. El ii marturisise inainte de casatorie de preferintele sale, ea s-a casatoric cu el in numele eternei dragoste, l-a acceptat oarecum dar a si sperat in strafundul inimii ca pe undeva, pe drum, o va alege pe ea. Problema este ca nu s-a intamplat ce spera ea, el nu poate renunta la nici unul, nici la sotie, nici la iubit, pe motiv ca pentru fiecare simte un alt fel de dragoste, si ca nu poate trai nici fara ea dar nici fara el. Drept e ca nu au copii (inca). Astfel incat amandoi, si prietena mea, duc o existenta duplicitara. Sfat nu am, situatii similare mai exista dupa cum vezi, am vrut sa-ti spun ca prin prisma experientei prietenei mele eu sunt sceptica in ceea ce priveste "reabilitarea". scarmanus
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga I, Daca crezi ca un bb mic o sa-ti dea puterea sa muti muntii din loc, sa stii ca ai mare dreptate. Si data viitoare uita-te dupa un barbat extrovertit, care sa aiba ocupatia sa te faca sa ai incredere in tine! Si care sa stie, in general, ce vrea de la viata - nu numai sa i se para. Pupici. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...