Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Omul de langa ea...???!!!


Recommended Posts

Imi pare tare rau sa aud ca esti din ce in se mai trista si nervoasa din cauza acestui ticalos, cand tu ar trebui sa fie fericita si sa profiti de momentele unice in viata de burticoasa. Trebuie, ma rog la Dumnezeu sa-ti dea forta sa lupti in continuare cu toata rautatea lui, cu tot, si sa reusesti sa obti acest divort si, cum a zis si Papa, nu iti va lua nimeni copilul. Dar cel mai bine ar fi sa obti divortul innainte. Te pup! oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga I, Cred ca ti-e tare greu sa treci prin toate acestea,oricum trebuie sa fi puternica. Nu cred ca pot sa judec pe cineva pt. simplul fapt ca este homosexual, cred ca Dumenzeu ne-a facut pe fiecare si El nu face greseli...Ideea este ca in momentul in care ajungi sa te cunosti cat de cat ar trebui sa te inconjuri de oameni care vad lucrurile cam in acelasi fel. Sa vrei "sa fi si calare si pe jos" si pentru asta sa te inconjuri de minciuna, sa ceri de la cel de langa tine lucruri pe care tu la randul tau nu esti in stare sa le faci, mi se pare josnic. Orice relatie pe lumea asta ca sa mearga trebuie bazata pe incredere intre parteneri,trebuia sa te puna pe ganduri faptul ca te controleaza,in general hotului ii este frica de hoti. Important in toata istoria este ca nu mai poti sa ai incredere in el...si atunci nu cred ca relatia voastra poate avea sanse sa devina candva una reusita.Eu zic sa tragi linie la toata povestea asta, sa incetezi sa incerci sa cauti explicatii ( e primul pas spre vindecare ),singurele tale ganduri sa fie legate de ceea ce va fi bine si de BB-ul tau.O vreme cred ca poti sa-i spui copilului ca tatalui sau nu-i ajungeai numai tu , isi mai dorea si pe altcineva langa el si tu nu ai fost de acord. Poti sa completezi "tabloul" mai tarziu, atunci cand va fi suficient de mare sa inteleaga. Nu mai sta pe ganduri consulta-ti avocatul si alege calea prin care tu si copilul veti avea parte de mai multe avantaje dupa divort.Esti puternica si vei reusi! Eu una asa as proceda.Este greu sa cresti un copil, insa e o oboseala care te innobileaza si care te "trage" inainte...ai sa vezi! Te pupam cu drag si iti dorim ca tu si BB-ul tau sa fi sanatosi si fericiti. cristina & catalina g.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, am scris un mesaj mai lung si s-a sters din greseala. Acum scriu din nou, mai pe scurt. E foarte trist ce ti se intimpla. Daca ai fi pus capat relatiei inca de cind ti-ar fi facut prima marturisire si nu te-ai mai fi casatorit cu el era cel mai bine. Insa cred ca l-ai iubit sincer si ai dorit sa-l crezi ca se va schimba. Din pacate oamenii cu acest viciu nu prea se pot schimba. Eu cred ca e un viciu, altii poate cred altceva. E un om confuz si demn de mila, dar daca continui sa mai stai linga el vei avea numai de suferit, pentru ca lucrurile pot deveni mai rele decit in prezent. Si de dragul copilasului tau cred ca e bine sa pui capat acestui calvar. El poate promite multe, dar nu va putea sa se schimbe. Sigur ca vrea sa aiba o familie si o viata respectabila in exterior, multi vor asta. Dar nu trebuie sa te lasi folosita de el. Acum trebuie sa fii tare si sa te gindesti ce viata vrei sa-i oferi copilasului tau. Dumnezeu sa va dea sanatate si sa te intareasca sa treci cu bine prin aaceste incercari! Sper sa auzim vesti mai bune in curind. Cu drag, Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti de la I. "Am fost ieri la avocat,el va intocmi actele de separare.Deci in cateva zile am actul,pe care trebuie sa-l semnam amandoi si se cheama ca sintem separati,fiecare isi vede de viata lui.El mi-a promis ca semneaza,daca nu il aduc in fata tribunalului si il costa foarte mult.Bineinteles ca am intrebat avoctul si despre ce ma doare pe mine cel mai mult si anume custodia copilului,a zis ca el poate sa ceara custodia ca nu-l opreste nimeni dar este pierdere de timp si bani,copilul poate fi incredintat tatalui numai in conditiile in care mama este betiva,drogata sau are alte vicii din astea,ceea ce nu este cazul.Asa ca mi-a spus sa stau linistita.In rest incepe sa-si caute casa sa se mute,si eu la fel,dar va mai dura ceva,case nu se gasesc asa de usor.Oricum,cale de intoarcere nu exista.Binenteles ca isi plange de mila toata ziua,practica santajul sentimental dar fara nici un succes,eu nici nu il mai aud.Ma simt putin mai bine psihic,la recomandarea doctoritei care are grija de sarcina mea am inceput sedinte de consiliere psihologica si asta imi face tare bine.Oricum,citind mesajele fetelor m-am simtit mai puternica. Cand nasc va veni mama mea aici(sper sa primeasca viza) asa ca nu voi fi singura." Scumpo fruntea sus si burta-nainte :-) Suntem aici[pup] "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deja faptul ca va cautati fiecare casa este ff bine. Vei trece pana vine mama ta prin faze urate dar cu ajutorul sedintelor psi vei trece mai usor. De cand oavea pe mama ta acolo si pe pistimocul tau la san, vei fi invincibila!!! si puternica!!! Te admir pt taria de care dai dovada! Simona_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur sa aud vesti bune, si sper din toata inima sa se tina de cuvant sa semneze actul de divort. Si cel mai tare ma bucur ca nu exista riscul sa ti-l ia. Te pup si ai grija de tine si de burtica! oana si bb din burtica [copil] "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vesti de la I. "Dragele mele, Va multumesc pentru mesaje si pentru ca ma sustineti,nici nu stiti ce mult conteaza pentru mine.Ce sa va spun,hotararea mea este luata definitiv si el stie asta dar ii este foarte greu sa accepte,de fapt el nu ma plinge pe mine ci isi plinge lui de mila ca ramane singur,aseara a avut o criza de plins in care mi-a spus ca nu a stiut sa ma aprecieze,ca nu o sa mai gaseasca pe nimeni ca mine,ca viata lui s-a terminat.Eu,foarte calma,i-am spus ca toate astea o sa treaca,ca o sa gaseasca pe cineva cu aceleasi preocupari ca ale lui si o sa fie totul bine.La mine deja socul despartirii a cam trecut,am fost foarte rau timp de trei saptamani dar incep incet incet sa imi revin.El se pare ca acum incepe sa constientizeze ca nu mai exista cale de intoarcere..Si plange ca ramane singur,nu-i pasa o clipa de mine sau de copil,ii pasa numai de faptul ca va ramane singur.Si asta este de neinchipuit pentru el,ca nu suporta sa fie singur.In final m-a anuntat ca se sinucide,I-am spus ca eu nu-l pot opri dar poate se gandeste la cat rau mi-ar face si mie si copilului,ca este un egoist fara pereche…In fine,el incearca de cateva zile sa-si gaseasca pereche pe internet si se pare ca nu prea a avut success si de asta criza asta de aseara.Mie imi este scirba,il privesc deja ca pe un strain,nu se gandeste o clipa cata presiune pune pe umerii mei.Sper sa ma mut cat mai repede sau sa plece el.Oricum de dimineata isi revenise(poate ca primise vreun raspuns la anunturi) ca mi-a spus sa stau linistita ca nu voi citi de el prin ziare.Of,vreau sa se termine mai repede cosmarul asta.Oricum faptul ca primesc mesaje de la voi si de la parintii mei in fiecare zi imi face mult bine.Va pup si va tin la curent,sper sa se termine mai repede." "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E greu prin ce treci,dar pari o fire puternica,deja te-ai obisnuit cu idea,ceea ce e mare lucru. Incearca sa te gandesti numai si numai la tine,la linistea si sanatatea ta si toate astea pentru binele bebelui tau.Trebuie sa fii tare pentru bebe,sa lupti.E greu sa fii o mama singura intr-o tara straina la inceput,dar sigur Dumnezeu te va calauzi si te va ajuta in toate cele.Sa ai grija de tine si mult curaj. Bianca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q]doamne ca sunt convinsa ca vei avea putere pt tine si bebeu, numai sa scapi de monstrul asta. isi cauta perechea pe internet cu tine in casa in starea care esti. ingrozitor. sper sa ai puterea sa te rupi definitiv de acest om. iti tin pumnii.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...