Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici din Canada ( 3 )


Recommended Posts

Dana, eu stiu ca astea Kenmore cu front load sunt bune...scumpe, dar bune. Mai gasesti deal-uri interesante la Sears. Khristin, ziceai ca ai vrea sa vii pt. festivalul lalelelor in Ottawa? Cand? Noi am putea merge duminica dupa ora 3-4 pm...Moosy, Iulia, voi sunteti pe faza? Poate ne putem vedea cu toatele :))). Am si eu o intrebare, fetelor! Vreau sa-mi dau G1. Unde este mai usor? In Ontario sau in Quebec? Numai bine. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anto, Eu as vrea sa ajung la festivalul lalelelor pe 24 mai cand e long-weekend. Examenul practic (G2) l-am dat in downtown Toronto si l-am luat si din prima ...asa c-am fost tare mandra de mine [:D]. G1 e examenul teoretic, asa ca nu cred ca are importanta unde-l dai. Bafta multa, Cristina http://community.webshots.com/user/khristin107
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragi canadience am si eu o mare problema. Vreau sa-mi cumpar masini de spalat si de uscat. Asta nu e o problema, dar ce marca?? asta e problema.!!!!! In primul rand vreau masina de spalat sa fie cu incarcare in fata. M-am uitat la un Kenmore, care nu e foarte ieftin, dar am vazut si o oferta la Simplicity(made in Slovenia) care avea pret bun. Voi ce masini aveti? Sunteti multumite de ele?? Poate ma ajutati cu niste sfaturi Multumesc mult!!! Dana si Andrei Dana, noi avem Whirlpool, si suntem multumiti. Nu am luat-o nici pe cea mai ieftina dar nici pe cea mai scumpa. Oricum, nu folosesc toate programele care le are decat foarte rar. Alea cu incarcare prin fata trebuie sa fie si mai bune... dar si pretul e pe masura.[:D][cheers] Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by danaA
Dragi canadience am si eu o mare problema. Vreau sa-mi cumpar masini de spalat si de uscat. Asta nu e o problema[:D], dar ce marca?? asta e problema.!!!!! In primul rand vreau masina de spalat sa fie cu incarcare in fata. M-am uitat la un Kenmore, care nu e foarte ieftin, dar am vazut si o oferta la Simplicity(made in Slovenia) care avea pret bun. Voi ce masini aveti? Sunteti multumite de ele?? Poate ma ajutati cu niste sfaturi[flo][flo] Multumesc mult!!! Dana[gravi] si Andrei
Buna, cele mai bune masini de spalat sunt Whirlpool, al 6/lea simt, calculeaza cantitatea de apa si de curent la gramajul de rufe. Trebuie sa fie cu afisaj electronic, sa stabilesti tu temperatura si sa/ti arate timpul de spalare, care, tot asa, este in functie de gramajul rufelor murdare si de temperatura fixata. Este un adevarat computer[:D], dar e cam scumpicica. In CAD, cred ca costa vreo 1000 $.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Important la o masina de spalat este sa aiba capacitatea de spalare a rufelor cat mai mare, (eu in masina mea de spalat pot spala simultan 8 Kg de rufe), si nr de turatii la centrifuga cat mai mare (eu am 800, dar am vazut si dublu). Este de preferat sa aiba afisaj electronic, si, mai ales, un program de spalare f scurt, de 1 jumatate de ora, de ex., eu am vazut masini care au numai programe lungi, imbatranesti langa ele pana spala, 2 ore, W. are program si de 1 sfert de ora, daca vrei sa speli ceva repede. Te sfatuiesc sa renunti la masinile de spalat made in Europa de Est, daca nu vrei sa ai surprize neplacute. Bafta la cumparaturi, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Voi mergeti cu copiii vostri la medic homeopat? Daca da si sunteti multumite, puteti sa-mi recomandati si mie pe cineva? Eu am inceput cu Luca un tratament homeopat in ianuarie, l-am scos de la gradinita in februarie pentru ca imi facuse 6 otite in 7 luni. Saptamana asta l-am dus la gradinita 2 ore marti si 2 ore joi, iar astazi e bolnav. Sunt disperata, cand vad Tempra si antibiotice ma apuca plansul. Daca stiti un medic care face si altceva in afara de medicina alopata, spuneti-mi si mie va rog. Noi suntem in Toronto. Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cricor eu stiu copii aici care aveau aceleasi probleme si totul s-a rezolvat printr-o operatie foarte simpla , le-a pus tubuletze in urechi . Bryan al meu va face aceasi operatie , el nu a facut niciodata otota dar are lichid in urechi si nu aude foarte bine. Pentru ca plecam in Romania l-am aminat cu operatia pentru septembrie. Intreaba medicul daca nu este cazul. Cit despre homeopatie eu am un coleg care este si medic homeopat dar pentru urechi la copilasii mici mi-a spus ca nu prea e nimic de facut. Pina la virsta de 6 ani trompa lui Eustache care la adulti este inclinata la copii e dreapta deci scurgerea oricarui lichid acumulat in ureche este extrem de dificila. La copii predispusi la otite eu stiu ca aici in Montreal asta recomanda doctorii. Onutza http://community.webshots.com/user/onutza_mamicutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, VA salut pe toate "canadezele", desi va urmaresc demult, nu prea scriu, dar am zis ca ma inscriu totusi la sectiuena aceasta.. Cine e din Toronto-mississauga, try tu unde esti?Try poate imi scrii pe personala sa mai vb de bebici.. Numai bine si va [olala] Deni
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, noi am schimbat masina de spalat acum doi ani si am trecut prin aceleasi cautari. Pina la urma ne-am oprit la Kenmore cu incarcare in fata si sint foarte multumita de ea. Noi spalam in jur de 6 masini pe saptamina, uneori mai mult, si isi face treaba foarte bine si e silentioasa. Dar cam scumpa.. ne-a costat 1,800 (citeva sute a fost si standul pe care e catarata, ca io mi's lenesa si n-am vrut sa stau cocosata cind pun si scot rufele). Altele care mi-au placut la vremea respectiva erau niste modele de la Miele la Home&Rural, dar erau si mai scumpe. Cricor, imi pare rau de voi ca aveti de tras atita cu otitele. Fata mea a avut aceeasi problema si i-a pus tuburi in urechi. A fost mult mai bine dupa aceea, iar dupa 5 ani nu a mai facut otite deloc. Ati fost la ORL-ist pina acum? Sanatate multa. rosa Timpul le rezolva pe toate
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...