Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (2)


Recommended Posts

Buna la toate, Nu prea inteleg cum se poate sa scrieti toate asa mult, voi lucrati? Eu am sa fiu si in weekend pe faza voi de ce nu o sa treceti pe aici? Probabil eu sunt mai nesatula in privinta limbii romane.I-mi place mult de tot sa aud de la voi mai ales lucruri marunte cum a fost discutia cu salata orientala. Va pupic ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu ieri il oprisem si am asteptat. Daca am vazut ca dupa pata aia nici macar mucusul nu mai era roz, azi am reluat azi. Spunea o alta fata pe forum ca ia mereu duphaston dupa ovlatie, dar nu ramane insarcinata si ii vine menstruatia si apoi il opreste. Zicea sa daca nu e bebe vine oricum. hai ca va pup pe toate si va doresc sa va fie bine! Patricia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu lucrez decat rar am grija de copii, fac ore de calcat haine...Dar rar, asa ca mai mereu sunt acasa. Azi, de ex, am lucrat 2 ore dimineata si dupa-amiaza am dormit 3 ore. Voua nu va e somn, ca eu nu ma mai satur? Eu sunt si in we pe forum, dar sunt putini, pentru ca sunt multi care intra de la servici sau nu sunt acasa in we. M-a luat iar starea aia nesuferita acum, cand m-am trezit. Pai daca are legatura cu somnul, nu mai dorm![:D] Si m-a luat cu ameteli! Cred ca ma intind iar. oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da si eu sunt f.obosita lucrez 2 zile ca operator si trei zile fac curatenie in case de vacanta si nu stiu cat am sa rezist.Dar ce e mai rau e ca nu pot dormi de oboseala. De obicei beau o bautura energica este rau? Cafea nu beau asa ca.... Acasa ma ajuta sotul asa ca ma pot odihni pe baca. Pe curad! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, ca am [vom] prima oara. Dar direct a fost, noroc ca am apucat sa ajung la toilette. Cred ca o sa dorm cu ligheanul langa mine, ca atunci cand eram bolnava, la pat. ce nesuferita stare! De ce nu am scapat eu?[bang][bang][bang] Fetelor, sa-i multumiti Celui de sus daca nu aveti astfel de stari. Are dreptate Theodora, fericite sunt cele care nu trec prin asa ceva! Dar ce sa-i faci, am vrut bb! oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu o sa fac curatenie intr-o vila de vacanta la vara (iulie+aug) si sper sa imi treaca greturile, ca e greu. Cu energizantele nu stiu ce sa iti zic, ca stiam ca sunt periculoase. Poate iti spun fetele de aici. oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu de cand am venit aici nu lucrez, si deocamdata nici nu vreau, deoarece in Romania am avut timp de 3 ani 2 servicii si m-au terminat fizic. In principiu m-ar tenta sa gasesc ceva, dar, am si atata treaba in casa, fiind un apartament foarte mare ( aici toate casele sau apartamentele sunt enorme, cu multe camere spatioase), incat nu stiu cum ma voi descurca. Oricum, de cand cu sarcina, nu ma mai grabesc cu serviciul, ci incerc sa ma menajez cat pot. Obosita sunt de ani de zile, nu-mi pot reveni sub nici o forma, si daca nu apuc sa ma odihnesc pana ce nasc, dupa aceea chiar ca nu mai am nici o sansa. Oana, imi pare rau ca treci prin asa ceva, insa, acolo nu se gasesc medicamente impotriva greturilor in sarcina? Aici sunt, niste medicamente din Belgia. Alina, mai zi-ne despre tine. pupici Crinuta si ingerasul - 6 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-da i-mi pare rau sa aud ca esti asa peste putere Crinuta ,si intradevar ar trebui sa revi in putere .Tu din ce tara scri?Arabia? Cum este acolo daca-mi permiti sa intreb si barbatul tau e strain? Eu una sunt entuziasmata de lucrurile noi unele sunt neplacuta dar totusi NOI. Eu vin dintr-o familie cu cinci fete si nu am avut afectiune de ajuns de aceea de abia astep sa pot da cat mai mult bb meu. Azi m-am uitat la mobila de copii peste 600 euro dar foarte frumoasa. De asemenea m-am gandit ca poate e mai bine sa am pempers care se poate refolosi voi ce credeti? alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci, Crinuta ca te gandesti la mine. Sunt medicamente, chiar am un sirop, dar scrie sa iei din el cand esti gravida numai cu avizul medicului. Cred ca o sa sun luni la dr sa il intreb daca pot lua. Am fost la filmul "La passion de Christ" si tare m-a marcat, cata suferinta a putut indura Iisus... Si eu mai am doua surori mai mici cu trei ani, sunt gemene, dar nu am dus lipsa de afectiune deloc, din contra, ceea ce vreau sa ofer si copilului meu. Va pup! oana si bb din burtica [copil]-6 saptamani "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bunä breau sä spun sunt nouä pe acest site si nevoia mä face sa fiu curioasa de tot ce ma inconjoara...am 20 de ani si o sa am si eu un bebe insa am o problema..nu stiu cum ar trebui sa ma exprim sä sune mai bine..insa ma intelegeti nu?deci as vrea sa incep sa va spun ca ultimul meu "ciclu" a fost pe 1 martie..iar cind am fost la doctor pe 30 aprilie la ecograf sarcina mea arata clar 9saptamini si 2 zile..de unde atit totusi?cind ar fi mai probabil sa fi ramas insarcinata la mijlocul lui februarie sau la mijlocul lui martie...pt ca sotul meu e sofer si imi reproseaza ca el nu a fost cu mine in ultima saptamina din februarie..iar in martie in a doua saptamina cind ne-am intilnit..bebe al meu la ecograf ar fi trebuit sa arate totusi ceva mai mic...nu????va rog cine se pricepe mai bine va rog sa-mi raspunda la mijlocul lui februarie sa la mijlocul lui martie???????????????
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...