Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SIMTURILE LA BB


Recommended Posts

Fetelor cand incepe BB sa perceapa ce se intampla in jurul lui? nu are mami timp sa citeasca acum cum si ce se intampla asa ca apelez la voi Cand incepe sa vada? sa distinga oamenii? Cand percepe zgomotul de la jucarii? dar jucariile in sine? Cand incepe sa distinga culoriile? Hai ca v-am bombardat cu intrebari Multumim tuturor de sfaturi, Stephanie 17 zile si mami Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga mea, exista o multitudine de LEGENDE referitoare la momentul in care copilul incepe sa vada, sa auda etc... 1. pot sa iti trimit dovada ca filmulet avi: am nascut la 10,15 si la 11.00 fiul meu a deschis ochii si s-a uitat la taica-sau cand l-a auzit vorbind... 2. la 3 zile schita un zambet 3. la o saptamana te urmareste cu privirea dintr-un colt al camerei, nu la distanta mare... 1,5 - 2 m. Toate statisticile sunt facute pe o medie. Copilul tau poate fi sub medie sau deasupra dar nu inseamna mare lucru dpdv al inteligentei. Asta se va vedea mult mai tarziu... Vorbeste-i tot timpul, alapteaza-l, canta-i, pune-i muzica armonioasa si il vei vedea reactionand. Dar nu il grabi si nu fi nici tu nerabdatoare, timpul e prietenul lui cel mai bun. Si al tau. FELICITARI pentru puisor! Sa fiti sanatosi si fericiti, Numai bine, Carmen si ALex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...