Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ca sa ne simtim bine...si frumoase


Recommended Posts

Reteta cu malaiul o folosesc si eu de pe la 16 ani. Este furata de la mama, dar cu timpul am imbunatatit tratamentul inlocuind malaiul cu taratea. Daca malaiul este un pic mai rigid, taratea este mai delicata. Eu folosesc malaiul mai ales iarna, cam o data pe luna, iar taratea vara si mai des. Chiar saptamanal. Ce o sa incerc si eu acum este masajul cu ulei de masline recomandat de Raluca. Eu folosesc in general o lotiune hidratanta, dar n-ar fi rau sa incerc si uleiul. Geta si bb Andrei de 34 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am uitat sa va dau reteta mea de ingrijire a mainilor si unghiilor. Lamaia este cheia. Eu am aproape 3 ani de cand nu mi-am mai taiat pielitele de la unghii pt ca nu mai este nevoie. Am inceput prin masaje zilnice ale mainilor cu o felie de lamaie. Insistam pe fiecare unghie in parte. Desi vreo luna de zile se vedea ca n-am manechiura facuta (n-aveam pielitele taiate), am insistat asteptand rezultatele. In afara de faptul ca pielea si-a imbunatatit aspectul, unghiile s-au intarit, pielitele nu mai cresc si si-au definit o forma foarte frumoasa care necesita doar o impingere usoara cu un bat special atunci cand va piliti unghiile sau vi le taiati. Cu timpul am mai rarit-o si in prezent folosesc metoda cam de 2 ori pe saptamana. Mi-a intrat aproape in reflex si in fata TV nici nu va dati seama. Eu zic ca merita sa incercati. Decat sa stati saptamanal sa va taiati pielitele care cresc imediat si nici nu arata minunat cand incep sa creasca, mai bine folositi lamaia. Eu si acum multumesc ca m-am lasat antrenata de un sfat din Formula AS. Succes
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...