Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Spirulina - pt. slabit?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Da, eu am folosit mult timp spirulina(Walmark si Hofigal), si m-am simtit super ok. Pa langa faptul ca te ajuta sa slabesti(pe mine m-a ajutat) prin atenuarea senzatiei de foame este si un supliment excelent de vitamine si minerale naturale. Nu este pe baza de plante, este o planta mai precis o alga marina uscata, macinata intr-o pudra fina si presata apoi in comprimate sau capsule. Poti sa o folosesti linistita, nu o sa-ti para rau. Daca tot vrei sa slabesti ar trebui sa mai iei si suplimente de crom picolinat si L-carnitina(asta pe langa un tip de sport aerob la alegere). Da rezultate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai luat vorba din gura. Am si eu o cutie de vreo 3 luni pe langa care ma tot invart si nu stiu daca sa o iau sau nu. Stii cum e... nu lua fara sa te doara. Si eu as vrea sa mai slabesc si tipa (asistenta medicala) care mi-a dat-o mi-a spus ca e posibil (deci nu sigur) ca sa slabesc daca iau spirulina. Astept si eu reactii de la persoane care a luat. A folosit la ceva? V-a facut ceva rau? Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu luam cate 3 pastile pe zi (inainte de mesele principale) a cate 500 mg fiecare. Se mai gasesc insa la gramaje de 200 si 400 mg. Eu le prefer pe cele de 500mg. Rau nu au cum sa faca in nici un caz daca le iei, iar daca nu slabesti cel putin te bucuri de aportul de vitamine si minerale naturale pe care le contin.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...