Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce medicamente sa iau?


Recommended Posts

Help! Pe 23 martie am suferit un avort (sarcina oprita in evolutie la 10 saptamani). De atunci nici un fel de sangerare. Acum am 45 de zile si nu imi vine. Stie careva dintre voi cum se numesc pastilele care "provoaca" menstra? Multumesc, Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am luat mai demult Medroxiprogesteron timp de 7 zile tot pt ca nu-mi venea menstruatia, insa la mine aceasta amenoree nu a rezultat in urma unui avort. Daca testul de sarcina l-ai facut si este negativ,cred ca cel mai bine ar fi sa intrebi medicul. Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doctora nu o mai intreb ca e o cretina. Test de sarcina am facut, mi-a facut chiar ea cred ca vreo 10 si nu a vrut sa imi spuna ce sa iau nik ca cica sunt insarcinata si mai mult ca e sarcina extrauterina. M-a tinut ieri toata ziua la spital....mai aveam putin si faceam si punctie daca ma luam dupa ea..... La cat timp ti-a venit dupa pastile? Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florypop, daca ai avut sangerarea caracteristica avortului (n-am inteles foarte bine daca dupa avort ai sangerat sau nu), atunci urmatorul ciclu trebuie sa-ti vina undeva intre 6-8 sapt. daca nu-ti vine pana la 8 sapt. atunci te duci la doctor sa faca el ceva, dar schimba-ti doctorul daca in cea actuala nu ai incredere. Eu am pierdut sarcina in sapt. 11 (avort spontan urmat imediat de 6-7 zile de sangerari). ciclul normal mi-a venit la 7 sapt. de la avort. intotdeauna dupa un avort ciclul nu vine la 4 sapt. cum venea obisnuit. Nu lua deocamdata nici un fel de pastile. Doctorita ta nu ti-a zis ca dupa avort ciclul intotdeauna vine mai tarziu?? Chiar ca e ciudata... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 14+ sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Flory, la eco intravaginal poate sa nu iasa o extrauterina. Pe de alta parte.. tu stii ce ai prestat si ce nu [:D] Schimba medicul.. daca esti sigura ca nu-i sarcina de nici o culoare, incearca intai un ceai din cojile uscate de la ceapa si daca nici asa nu merge apoi treci la medicamente. Ceaiul il faci din multe coji uscate de la ceapa, le pui intr-un 1,5 litri de apa si le lasi pana scad mai mult de jumatate. Bei ceaiul.. e scarbos rau. Apoi stai 36 de ore. Inca ceva.. daca esti hipotensiva sau faci variatii de tensiune uita de ceai.. si mergi la medic. Eu am folosit ceaiul in cazul lipsei menstruatiei dar din cauza dereglarilor hormonale nu post avort. Roxana&Ruxandra http://community.webshots.com/user/aquariusrpro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

flory, iubita, eu zic sa te linistesti. eu am facut chiuretajul (sarcina oprita in evolutie la 14 sapt) pe 7 aprilie si de atunci nimic. am singerat foarte mult timp (2 sapt) si abia acum vreo 2 zile am vazut albusul. astept rushii peste vreo 2 saptamini. doctorul mi-a spus ca vin in 6-8 saptamini. nu iti fa griji. organismul tau isi revine mai greu, e perfect normal, nu toate sintem la fel. eu as zice sa stai cuminte si sa nu iei pastile sa provoci menstra. vine ea cind e cazul. lasa corpul sa isi revina natural, fara ajutor. Lorelai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, eu nu am sangerat absolut deloc dupa avort. De schimbat oricum o schimb asta clar. Daca ma luam dupa ea cine stie unde eram acum....si asa am dubii cu sarcina aia pierduta... Aquariusrpro, eu cu tensiunea nu stau prea bine deci ....oricum multumesc mult de sfat. Flory
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...