Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

SINGURATATE IN DOI


Recommended Posts

Daca nu are servici el din ce traieste si cu ce-si ocupa timpul ?!? Si in caz de divort, cu ce te-ar putea ajuta sa cresti copiii? Cred ca ti-ar fi mai bine daca ai reusi sa te muti impreuna cu mama ta la tara (daca bine am priceput, casa bunicilor). Pentru copii, cred ca este suficient cat au suferit. Incearca o discutie serioasa cu sotul tau, si daca nu merge ... du-te incotro vei vedea cu ochii. Cred ca nu va fi asa mare problema sa-ti iei copiii in urma unui divort, el fiind neincadrat in munca (fetita nu poate cere sa stea la bunica, doar la unul dintre parinti, eventual) e un atu oarecum. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 91
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Spre rusinea mea am uitat sa va spun ca de o saptamana sotul meu are servici , prin urmare a inceput sa fie un om foarte ocupat si in acelasi timp foarte obosit . Eu muncesc de 7 ani in regim de 12 ore zilnic iar daca s-a intamplat vreodata sa-i spun ca sunt obosita si ca nu razbesc cu treburile casei tot timpul imi spune ca mai muncesc si alte femei si nu se mai plang . Este greu sa o iau pe fetita la mine deoarece stam intr-o camera unde sunt doua paturi puse unul in capul celuilalt , o masa mare pe mijloc si un sifonier , fiind ocupat aproape tot spatiu . Ea este invatata cu apartamentu soacrei mele care este destul de mare si foarte curat , fata de al meu unde nu am timp sa fac curat decat sambata sau duminica si sunt trei oameni intr-o camera care fac dezordine , eu nereusind tot timpul sa tin lucrurile in frau .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA CAMIRA.. am citit ce le ...impartasite de tine mai sus... mi s au umezit ochii de lacrimi.[biz] iubesteti copii dar nu te sacrifica de dragul lor. nu fi.."laasha" si..cauta pretext ...in copii.. ei vor creste, se vor casatori, vor avea copi, isi vor lua zborul.... tu ramai....doar tu si.....ce sau si cine¿? eu vorbesc din experientza proprie. mama a sacrificat tot pt noi..(pt mine si sora mea) acum eu sunt aici, sora mea si ea e plecata....cum o pot eu rasplati pe mama ca a stat ...sa se sacrifice pt mine...¿? [bang] cu multa prietenie...vivian ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai, in ritmul asta vezi sa nu ramai si fara baiat. Mie mi-e neclar: de ce nu petreceti voi week-endul ca o familie, toti , impreuna cu un film , o masa buna , sa povestiti sa faceti ceva. Daca unde locuiti e stramt, de ce nu iesiti in parc sau nu stiu.. Nu ai gasit nici o metoda sa-ti apropi sotul, sa incercati sa indreptati lucrurile cat de cat, el nu-si doreste sa fie fericit alaturi de familia lui, ii convine situatia si gata? Am eu impresia sau tie iti este foarte, foarte frica de sotul tau?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK,acum are servici,este "un tip ocupat",dar pana acum....3 ani in care nu a avut servici nu a putut MACAR sa aiba grija de copilasi,sa nu fie cazul sa stea la soacra? In alta ordine de idei:spuneai sa locuiti doar intr-o camera.Cred ca este foarte greu,dar daca nu era soacra ce faceati?Eu una as prefera sa dorm pe jos,dar sa stiu ca am copilasii langa mine(inca nu am copii,dar asta simt).Si fetita chiar daca este obisnuita cu un anumit confort,cred totusi ca s-ar bucura mult mai mult sa stea cu voi intr-o camera,sa simta caldura si dragostea parinteasca,sa se joace cu fratiorul ei... SA-TI DEA DOMNUL PUTERE SA IEI DECIZIA CEA MAI INTELEAPTA! Flori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele [pup] [bang][bang][bang][bang][cusca]Am obosit .Am obosit sa plang , am obosit sa ma plang , am obosit sa fiu barbat in casa , am obosit sa nu gasesc raspunsuri la intrebari si sa nu pot pune in aplicare sfaturile care mi se dau . Sunt multe intrebari si multe din ele poate au raspunsuri , altele nu au . Un singur lucru il stiu si mi-l repet obsesiv IMI IUBESC COPII poate mai mult decat ma iubesc pe mine . [q][q][q]si mi-as dori din suflet ca toate lucrurile sa mearga altfel, sunteti cu toate niste oameni deosebiti dar mi-ar trebui o viata sa spun o poveste al carei sfarsit numai Dumnezeu il stie .Sunt multe de spus si putine cuvinte . Ma intrebati daca am inceput sa vorbesc cu fetita mea ? Incerc , incerc , incerc dar nu stiu cale pe care am putea deveni prietene . Barbatul meu , este un om tare ocupat ,de cand a inceput serviciul . Vine acasa numai noaptea sa doarma , sau sa faca [sex]. Nu stie ca , copilul nu are mancare , ca telefonul nu este platit , la fel lumina , ca sunt atatea lucruri ce trebuiesc facute si care nu se fac singure . [:(][:(][:(][:(]Asta este viata mea la care nu stiu cum sa determin o schimbare . [:X][:X][:X][:X] Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Camira Ai obosit plangand. oprest-te si gandeste-te la ce vrei cu adevarat. iti iubesti copii, incearca sa ii ai aproape si sa-ti fie prieteni asa cum spui. invit-o pe fiica ta in oras la un suc, ceva sau intr-un parc. Afla ce loc ii place cel mai mult sau ce-i place sa faca in timpul liber si invit-o acolo. Va fi surprinsa si poate vei gasi o cale de comunicare. Bafta. Nu mai lasa timpul sa te faca sa suferi. Actioneaza acum. Mai ai chef de sex cu sotul tau, scuza-ma ca te intreb? Numai bine Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca sotul nu e niciodata acasa poate fi un atu. Incearca sa folosesti asta in avantajul tau, sa te apropii mai usor de fata ta. In plus, daca e la serviciu, nu mai e nici la "mamica" lui, nu? Poate iti impui un pic autoritatea si acolo. E momentul sa-i spui sotului sa luati fata la voi (si baiatul sa stea mai mult la voi), fiind si el acum ocupat sunt amandoi lipsiti de orice supraveghere parinteasca. Renunta la plans, trebuie sa devii alt om. In situatia in care s-a ajuns, fara sa fii autoritara nu mai rezolvi nimic. Incerca sa te intaresti un pic in fiecare zi si, cand te simti in stare, actioneaza! Sa stii ca, chiar daca pe moment ceea ce le vei spune nu va avea nici un efect, pe termen lung ei vor vedea ca ai luat atitudine si vor fi obligati sa tina cont de ea. Nu uita nici un moment ca bunica nu are nici un drept sa te desparta, chiar si temporar, de copiii tai! Impune-ti punctul de vedere, si nu incepe sa plangi in fata lor, spune ce ai de spus, simplu. Daca ti se aduc argumente contra, nu ceda! Insista. Si azi, si maine. Si tine-ne la curent cu ce se intampla, suntem multe pe aici, si mai multe capete fac mai mult ca unul singur, care si ala saracul e tare confuz. Noi nefiind implicate direct in problema putem judeca poate mai limpede. Succes! [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup][pup]Pupici la toate , Incep sa cred ca nu sunt deloc explicita asa ca o sa-ncerc sa punctez. 1. Fetita mea sta cu soacra mea de la varsta de 3ani si jumatate , este un copil care a vazut un anumit comportament aplicat mamei sale si a auzit numai lucruri urate de mamica ei . Are 12 ani si sunt constienta ca are multa nevoie de mine dar muncesc de dimineata de la ora 8.00 pana seara la 20.00 . Dupa ce ies de la servici imi fac vizita pe la magazine asa ca ajung acasa pe la ora 21.00 , sunt franta . 2. Baietelul meu sta cu noi , dar in mare sta tot la soacra-mea , pentru ca al meu barbat fiind cu un servici , acum , lejer isi permite sa-si petreaca timpul mai mult cu ei si nu acasa la noi cum ar fi normal ci acasa la mamica lui[mamica] , motiv pentru care fetita mea il si iubeste foarte mult . 3. Barbatul meu este o persoana care nu se prea streseaza cu nimic , pleaca la servici , vine ia copilul il duce la maica-sa dupa care pleaca la peste , vine de la peste , aduce copilul dupa care pleaca la bar . Atunci cand sta acasa daca face ceva imi scoate ochii de mai bine ma lipsesc . NICOLETA M-AI INTREBAT DACA IMI FACE PLACERE . EI BINE NUUUUUUU ASA CA ASTA-I MINUNATA VIATA PE CARE O DUC . HAPPY PEOPLE [bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...