Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (40)


Recommended Posts

Buna fetele! E asa un soare frumos afara... Da eu cred ca acum o sa trag un pui de somn, sa profit de faptul ca e duminica (si ieri am dormit destul de multicel). Pe urma cred ca ies putin la plimbare prin imprejurimi. Vad ca nu avem noutati de la Tutus, sper ca e bine si ea si bebe. Gabitza, se pare ca au fost contractii false, cica pot fi chiar foarte dureroase. Mai asteptam vesti de la tine oricum Iuliana, eu nici macar la teorie nu ma simt prea tare :0(( da oricum stiu mai mult decat stiam acum cateva luni, ca am mai citit in carticica pe care mi-am luat-o. Sper sa ma descurc la fata locului mai ales ca aici la spital te si invata cum sa il infasezi, sa il speli, sa il alaptezi... Vineri i-am luat in sfarsit carucior lui bebe si scaunel de masina si ieri le-a asamblat tati si mi-e tare drag de ele, imi imaginez cum va fi cand il voi plimba pe bebe cu ele. Sper ca toate sunteti bine si va bucurati de weekend-ul asta. Mamicilor, toate bune cu voi si bebeii vostri? Mona, se simte ceva de la medicament? Stiu ca abia l-ai inceput da ma gandesc ca poate-poate are efect mai rapid... Pupicei Irina, burtica cu baietel 36+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetele, mersi de urari, sper sa revin sa scriu si io mai mult,acu va intreb pe mamici, daca stiti, bebe a mea are o subtioara rosie,azi am vazut,ca o rana,ma gandesc de o fi de la sacul ala de dormit care e tare fest la maneci,s-o fi frecat de el,l-am aruncat,sa nul mai vad,sau o fi de la altceva,ca o opareala,nu stiu, voi stiti de asa ceva? Eu is tare prapastioasa,m-a apucat plansul,am sunat mama si soacra,ce mai,chiar ca nu stii ce-s grijile pana n-ai copii :)) in rest,e bine,alaptez,si la noapte facem o saptamana, da' cand ma gandesc prin ce treceam acu o saptamana,Doamne,nu stiu cum de-am rezistat,nici nu vreau sa-mi amintesc... si epiziotomia da, ma doare,chiar rau,uneori,asta e... mai revin, pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piatra Lunii, FELICITARI! Sa va traiasca micuta, sa fie sanatoasa, frumoasa si sa aiba o viata plina de noroc si fericire. Eu ma bucur de concediu. In primele zile nu prea stiam cum sa-mi ocup timpul, dar am inceput sa ma obisnuiesc. Cu caldura innabusitoare care s-a abatut peste Ottawa ma obisnuiesc insa mai greu. Desi avem aer conditionat, nu prea pare sa ajute. Ma gandesc cat de cald o sa-i fie si lui Thomas cad va sosi... Curaj si noroc celor care se pregatesc sa nasca! Iulia P. si bebe Thomas (36 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piatra Lunii, sper sa ti se vindece repede epiziotomia sa nu te chinui. Incearca sa nu te panichezi usor ca devine si bebelica agitata, ii transmiti starea ta. Cu cealalta problema nu stiu evident, ca nu sunt inca mamica, da ma gandesc ca daca te duci la doctor poate iti da o crema ceva sa ii dai. Ma gandesca ca pielusica ei e foarte sensibila si se irita usor, nu cred ca e ceva grav. Pupici si nu te lasa coplesita! Iulia, ce dragut, abia astept, mai am si eu putin si intru in vacanta si nu cred ca o sa ma plictisesc da cine stie...nu cred ca o sa am timp ca o sa fiu am aproape de a naste, da daca bebe e lenesel si vine mai tarziu, poate ma si plictisesc. Si la noi a fost mult prea cald saptmana asta si nu avem nici aer conditionat. Acum s-a mai racorit si e mai bine. Si eu ma gandesc la bebe ca o sa ii fie asa cald... Ma bucuram la gandul ca ne mutam in casuta noastra si acolo vom avea aer conditionat dar se pare ca desi vor fi gata mai deveme nu vor sa ne lase sa ne mutam pana la termenul pe care ni l-au dat ultima oara. Sper sa se razgandeasca totusi. Tocmai am facut o plimbarica, ce frumos...da la jumate a trebuit sa ma asez un pic pe o bancuta ca mi se intarise burtica. Va pupic si mai vorbim maine, vad ca nu prea apareti azi pe aici, sper ca va bucurati de week-end. Irina, burtica cu baietel 36+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza la toata lumea zi de luni, inceput de saptamana sa vedem ce ne aduce saptamana asta[:D]. Felicitari Piatra Lunii si sa iti traiasca si asteptam veshti de la tine!M-ai cam speriat cu fraza aia ca nu vrei sa iti aminteshti prin ce ai trecut, mi se cam face fricutza[:0]. Noi suntem bine bebele sughite de zor in burtica si crestem pe zi ce trece.La control nu am mai fost si mai mergem abia saptamana viitoare. Ieri pentru ca a fost o zi frumoasa am iesit la iarna verde si am mai tras cate cadre la burticontz.Acum cand ma vad imi dau seama ce burtica mare am, altfel nu vad[^]. Daca vreti puteti vedea pe link-urile de mai jos. O zi placuta la toata lumea! http://f1.pg.briefcase.yahoo.com/bc/gabitza_ro/lst?.dir=/poze+burtica&.view=l (ultimele trei poze din 16 mai, de ieri) gabitza DPN 4 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! La noi [pic] si este urat [xx(] Gabitza esti o mamica mumoasa cu o burtica dragalasa [flo] Piatra lunii refacerea rapida!Ce face bebe?I-a trecut roseata? Iulia zile mai racoroase [:)] Irina poate sunt draguti si va lasa sa va mutati in casa noua mai devreme.Eu nu m-am mai plimbat ieri pt. ca a fost urat afara [:(]...si cica o sa mai fie asa cateva zile [zz] Tutus ce faci,te odihnesti? Nally cum a fost la parinti? Maria nu ne mai spui nimic ? Laurina hai la o barfa [:p] iuliana & [cavaler]din burtica (34+ sap.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!!! [bis]Piatra lunii, sa-ti traiasca , sa fie sanatosa bine ai venit acasica cu [zana], bravo pentru laptic. Sper ca i-a trecut roseata bebelinei, cred ca este doar o iritatie Mona, lohii-le ca asa se cheama(dupa cum cetii si eu:)), pot dispare si reveni, in principiu cam 6 sapt dureaza povestea asta, of. Ma bucur mult ca Lia este vesela si vrea tzi-tzi, si ca tu ai mai mult timp si pentru tine. Madutza, sper ca esti bine, poate deja cu Mariuca in brate:)) Tutus, asteptam vesti de la tati al tau..., sper ca totul este bine si surprizuta este la tine in brate acum. Irinel, las' ca sunt competenti dr., stie el pe mana cui te lasa si tu ai un baietel tare cumintel si o sa fie ascultator. De picioare eu cred ca se datoreaza si statului la birou, mai cocoata-le si tu pe un scaun pe acolo, daca poti. Am citit in carte ca nu sarea este factorul determinant in umflare. Este vorba de un hormon nu mai stiu exact cum se numeste. Gabitza, esti o graviduta frumoasa foc:) si ce zi frumoasa ati avut pentru plimbareala Lauraa, cred ca trebuie sa iesi din spital, abia asteptam vesti de la tine si Lara. Eu cu alergia sunt ok, mi-a trecut, dar sambata mi-a fost raaaaauuuuu, imi venea sa nu mai mananc nimic, dar tot m-am chinuit sa inghit cate ceva, pentru ca ce vina are fotbalistul meu, lui poate ii era fomica:) Ieri a fost mai bine, dar m-am agitat ingrozitor cu asternuturile lui bebita, ca nu ne ajungea materialul si dute duminica la 3 si cumpara completarea:(, bine ca am mai gasit. O sa iasa superbe, ca acum sunt doar croite si insailate, tb sa le termine matusa mea. Abia astept, sper sa le faca repede... Aici este tare uratica vremea si ploua de vre-o 2 zile:( pupici Laura cu bebita[hagi], sapt 34+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[majoreta][majoreta][bis][bis]Madutza, uraaa ne bucuram pentru bebelina mare si frumoasa,sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa. Felicitari pentru 10.[cheers] Refacere rapida si abia asteptam sa te'auzim'!!! Pupici pentru amandoua[pup][pup][pup] Laura cu bebita [hagi], sapt 34+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Madutza si sa iti traiasca bebelusha[bis][bis][bis]!stiam eu azi dimineatza ca trebe sa se intample ceva, vreo mamica noua... Laurina, si mie mi s-a mai intamplat sa nu pot manca cateodata, asha pe perioade, dar trece.De pilda , nu mancam cateva zile bine si apoi mancam iarashi normal, asha ca nu-i bai[:)] Hai pupici la toate[flo]! gabitza DPN 4 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...