Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamica de mai-iunie (40)


Recommended Posts

Lauraa felicitari!Refacere rapida si laptic pentru mica Lara!!![cheers] Fetelor, am avut ceva activitate la listute,azi [bis]...sa fie intr-un ceas bun![:D] Irinusha pupici pt. Cris. Mona imi pare tare rau ca nu poti sa ii dai laptic fetitei. Nally esti bine?Ce face Sebastian?Azi nu ti-am "auzit"glasciorul de loc. In cazul in care va este dor de mutrita mea [8D]...[url]http://community.webshots.com/album/141824773DKwdzx[/url] iuliana & [cavaler]din burtica (33+ sap.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 141
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Wow, de cand nu am mai intrat pe forum s-a lungit mult listuta mamicilor. Am si pierdut sirul - nu mai stiu pe cine am felicitat si pe cine nu, deci FELICITARI tuturor celor care au nascut de curand. Sa va traiasca minunatiile de copilasi, sa fie sanatosi si plini de viata, iar voi sa va refaceti cat mai repede! Eu astazi am avut o zi foarte placuta, caci colegii de birou au organizat o micuta petrecere pentru mine si bebe. Am primit cadouri, ne-am delectat cu tort... Va doresc tuturor o zi frumoasa! Iulia P. si bebe Thomas (35 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lauraa, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, felicitari!!! bravo, 10 mai!! sa-ti traiasca bebelina!!! sa fiti sanatosi!!!!!!! irinusha, multzu de informatii. uau, da' ce voinicel e cris, sa traga 80 ml. si i-a si cazut 'buricu', da' ce fain... cre' ca americanii astia fac ceva gresit cu buricele ca le trebe tare mult timp sa pice. al liei sede inca frumusel acolo..... acupunctura...hmmmm... pupici tuturor! pe mai tirziu!!! mona si lia.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraa, felicitari ptr. fetita ta!!! Sa-ti traiasca si sa fie frumusica ca mamica ei! Mona, n-ai ptr. ce! Sper sa ajute! Si eu stiam ca dureaza ca. 2 saptamani pana pica buricul, dar uite ca noi am reusit intr-o saptamana. Mare lucru nu am facut. Eu sunt cam trista ca azi ne-am chinuit tare rau cu crampuletele. Si bem ceutz cumintei si tot de pomana. Cred ca papam cam lacomi. Si azi chiar nu am mai papat 80ml, asa ca m-am laudat prea devreme. Iuliana, sa inteleg ca Dan e viitorul tatic? Ca daca-i asa o sa aveti o splendoare de bb-lus la asa parinti frumosi. De abia astept sa vad poze :) Eu va doresc o noapte buna la mamici si bb-ici ... si sa nu uitam : la "burticutze"! Pupici Irinusha & [copil] Cris (03.05.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari la toate proaspetele mamici si sa va bucurati de bebelushi! Chiar ca a inceput sa ploua cu bebei de ceva vreme si ma gandeam ca noi cele care suntem de iunie mai avem ceva de asteptat, pe cand voi mamicile de mai deja va dati sfaturi legate de alaptare si imbaiat!Da nu-i nimik ca avem de la cine cere sfaturi mai tarziu[:D]... Oricum, am inceput deja sa ''intru in priza'' si parca imi doresc sa imi vad si eu puiul mai repede, mi se pare mult pana pe 4 iunie..noi suntem bine si bebelul meu e un scumpic si jumatate, caci ma lasa noaptea sa dorm, nu da prea mult din piciorushe... sper sa isi aduca aminte sa fie asha si dupa ce s-o nashte[:D]... inca o data felicitari pentru mamici si bebei! gabitza DPN 4 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraa, sa fie intr-un ceas bun, sa creasca bebelina mare si sanatoasa!![bis][bis][bis][bis] Sper sa te refaci repede ca si asa te-ai chinuit saracuta de tine atatea zile. Abia asteptam sa vii acasa cu frumusica ta si sa ne povestesti despre ea si despre tine. Mamaleone bun venit in randurile noastre. Cu atatea nasteri, am si uitat sa fac oficiile de gazda :-) Nu cred ca esti pretentioasa, si cred ca o sa se innoiasca pana la urma si spitalele din Romania, pacat insa ca dureaza atata. Nastere usoara si o bebita sanatoasa! Irinusha, ma bucur mult ca n-o sa mai fii singurica. Pupa-l pe Cris pe burtica din partea mea, sa ii treaca colicile. Monet, mie mi-au zis ca imi dau copilul imediat la san, ca e bine sa il alaptez cat mai repede, da nu mi-au zis la cate ore o ar fi bine sa il alaptez dupa asta. Mersic de sfat, o sa tin cont de el. Iuliana ce bine o sa iti faca tie plimbarile astea... Te invidiez. Mai ies si eu cate putin da asa greu imi vine deja... Nally, toate bune cu tine si Sebastian? Ce-o fi cu Piatra Lunii? Cred ca se bucura si ea deja de mandretea ei de bebelus. Iulia ce dragut ca ti-au organizat colegii un mic chefulet pentru bebe. Tu catai zis ca te mai duci la serviciu? Dana, incearca sa nu te fortezi prea tare, ia-o usor ca trebuie sa fii odihnita cand vine bebe si nu mai e asa mult. Pupici! Irina, burtica cu baietel 35+ saptamani (DPN 9 iunie)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lauraa, sa creasca bebelina mare si sanatoasa si voi sa va bucurati de ea. Toate cele bune va doresc si asteptam amanunte, acnd o sa poti. Acum eu cu depresiile mele(parca sunt o baba care se tot plange). Dimineata am facut o criza de nervi si dupa aia mi-a fost mai bine. Bineinteles ca cel care a auzit toate prostiile mele a fost sotul. Oricum i-am pus in vedere ca daca vom avea vreodata al treilea copil, eu nu mai lucrez in perioada sarcini ca nu pot sa si tin casa(facut mancare, curatenie, facut baie la Andrei, jucat cu Andrei, pregatit pachetele pt a doua zi si toate cele) si sa si muncesc, ca nu sunt super women. [bang] Problema mae este ca am 19 kh in plus pe care le simt la fiecare pas pe care il fac si seara ma dor picioarele de nu mai pot. eeii, am spus si eu ce ma durea. Sper ca maine va fi mai bine[:D] Dana[gravi]in 37 de saptamani si Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow, fetelor, ce s-au ingrosat randurile mamicilor... Felicitari tuturor, refacere grabnica si sa va bucurati de bebei! Noi suntem bine. Miercuri mergem din nou la control si deja ma intreb cat mai dureaza pana cand vine si bebele meu mai ales ca azi am avut ceva crampe. Soacra-mea zice ca n-o sa mai dureze 2 saptamani...Maine am si programare la epilat, sper sa nu nasc acolo. Sambata a sosit soacra-mea si bineintneles ca nu m-am abtinut si-am fost la Montreal, la aeroport, dar trebuie sa recunosc c-a fost cam obositor. In rest, nimic... Sunt foarte incantata de cadourile frumoase pe care le-am primit din tara si abia astept sa le folosim. Christina (saptamana 38+)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si burtici! Eu iar nu pot sa dorm si am zis sa profit de faptul ca telefonul e mai ieftin noaptea si sa vad ce mai faceti! In primul rand felicitari proaspetelor mamici si sa va traiasca bb. Asteptam sa ne povestiti experienta prin care ati trecut. Irinusha, tare fain ai povestit si cu lux de amanunte! Totusi eu nu inteleg de ce te-au lasat aia sa te rupi si nu te-au taiat ei!!! Dar probabil ca acum nu mai conteaza si e totul OK. Probabil ca la ora asta Piatra Lunii e deja cu bb in brate, dar dupa cum a spus si ea nu are cine sa ne anunte! Maria ce bine ca ai scapat asa repede! Si mie imi e groaza de statul in spital! Mamaleone, ai dreptate cu conditiile din spital dar pana se schimba ceva sigur nastem noi............hai ca poate te vedem la tv! Mona, draga de tine... sper ca e mai bine In rest, noi cred ca suntem bine. Cum spunea si Cristina, si eu am 19 kg in plus pe cere le simt din plin! Astazi merg sa imi mai fac un sumar de urina ca prea am mainele si picioarele umflate! Nu cred ca e nimic grav dar daca asa a spus nenea doctorul ne conformam. Pupici si revin cu vesti! oanna si bb codrin, dpn 5 iunie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...