Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (3)


Recommended Posts

Alina, nu mai inteleg nimic. In primul mesaj spui sa schimbam data pe 30 aprilie, apoi spui ca ultima menstruatie ar fi trebuit sa fie pe 18? Cum adica ar fi trebuit sa fie? Nu a fost? Tu nu mai tii minte cand ai avut UM? Pai nu ai spus ca ultima luna nu a fost? Eu chiar nu mai pricep nimic. Deci cum sa te trecem pe lista, pe 18 aprilie UM? pupici Crinuta si bb din burtica 7+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut, I-mi pare rau ca v-am zapacit insa asa am fost si eu.Luna trecuta nu mi-a venit ciclu insa nu fusesem insarcinata.Am fost la doctor si am si facut un test si sunt insarcinata insa in doua saptamani dupa calculele mele si ale docturului s-a ajuns la concluzia ca de fapt ar fi trebuit sa-mi vina ciclu in jur de data 18 aprilie iar ovulatia pe 30 aprilie. Am gresit data cu 23 februarie este intradevar ianuarie. Am fost asa zapacita incat am gresit.Ma scuzati . Sper ca acum ati inteles tot cel putin atata stiu si eu. Va pupic pe toate ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, nu e nici o problema. Ce fel de test ti-a facut medicul? Si cum a stiut el data ovulatiei? A facut HCG? S-a luat dupa valoare? Oricum, o sa o rugam pe ingerasu sa schimbe data la tine. Bine ca s-a rezolvat. Cu simptomele cum stai? Oana, ce mai zici??????? pupici Crinuta si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus, Sincer nu mai tin minte cum s-a numit testul si nici mare lucru din ce a zis doctorul caci in acel moment atentia i-mi esa spre faptul ca este un bebe insa mic mi-a pus multe intrebari si asupra relatiei si in general am totul scris in agenda asa ca nu s-a pus problema ,pe data de 30 am avut o puternica durere de burta pe care de altfelam notat-o si cred ca daca te duci in urma ai sa vezi ca v-am spus si voua despre ea. Pot sa spun ca am aproape continuu durere de burta de alaltaieri poate am racit eu jos ?Daca da nu e bine ,nu? Ce sa fac ? Pe curand ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Durerea de burta e normala in prima faza. Nu stiu daca iti amintesti dar noi in prima saptamana ne plangeam de crampe. E normal sa le ai, ele sunt usoare si dureaza foarte putin. In general, evita orice efort. Nu cara nimic greu, nu fa treaba care necesita efort fizic mult, nu fa bai fierbinti si nu sta mult in picioare. Cand simti ca te doare burta, du-te si intinde-te in pat. Lasa treaba. E mai important sa te odihnesti. Spune-mi, ce medicamente ti-a dat medicul? pupici Crinuta si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetele! Eu am fost la pescuit si nu am prins nimic, erau valuri mari, asa ca m-am dus si mi-am cumparat icre, aveam o dambla! Si am uitat sa va zic ca vineri am luat 4 body-uri pentru bebe, iar azi am luat o caciulita alba! Nu pot sa iau in culori, ca nu stiu ce o sa fie! Eu am din cand in cand dureri de uter, caci se mareste, si nu mai zic ca imi apasa pe vezica si fac pipi de minim 20 ori pe zi+3-4 ori pe noapte. Pupici! oana si bb din burtica [copil] (7 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, M-am intors cu forte proaspete desi fortele imi lipsesc cu desavarsire. Dorm in continuu, ieri si alaltaieri am dormit toata ziua. Iar noaptea ma trezesc bezmetica de vreo cateva ori pt pipi. Voi sunteti la fel? Crinuta, sa sti ca si eu era ieri sa o dau pe [vom] dar m-am oprit la timp. In schimb am avut niste arsuri la stomac de am bolit tot timpul. 7+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Am fost azi la analize. Rezultatele, abia zilele viitoare, a si am programare la ecograf pentru joi. Am dormit si eu tot week-end-ul, insa nu pea am greturi. Despre vizitele la [consti] sunt foarte dese insa mi-e si sete tot timpul. [pup] Lali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai revenit, Lali printre noi! Sunteti cam scumpe la vedere! Mie sete nu imi este, dar pofte, da! Voi aveti pofte de diferite mancaruri? Si partea de jos imi este tare. Si la voi la fel? oana si bb din burtica [copil] (7 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...