Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (3)


Recommended Posts

Multumesc Adita. Stiu ca dr nu imi poate spune acum mare lucru (de fapt sunt si eu dr., asa ca stiu cat de cat cum decurg lucrurile, dar nu pe pielea mea). Dar vreau sa vad ca sarcina este normal implantata, ca nu este nici o problema...chestii dintr-astea pe care doar la un eco le poti vedea. Chiar oare cum se descurcau inainte fara echograf?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor, Si bine ai venit Dana printre noi, ma bucur ca suntem mai multe. Eu o sa merg la ecograf in saptamana a 7 sau a 8 deci dupa vreo 4 saptamani. Eu ma topesc dupa caldura caci atunci burtica e mai bine si noroc ca e vremea buna. Nu stiu ce sa mai mananc caci nici eu nu am pofta de nimic. Pe curand ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am revenit si eu! Bine ai venit, Dana printre noi si sper ca, chiar tu, ne vei ajuta cu sfaturi! O sarcina usoara iti doresc! Eu sunt bine, usoare dureri ca de obicei, dar atat! Va pup! oana si bb din burtica [copil] (7 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna DANA, ma bucur ca avem o noua prietena! Buna dimineata fetelor, Noutati: azi dimineata am avut si eu greturi, abia am baut un pahar cu lapte, si mi s-a facut rau doar cand m-am gandit ca trebuie sa ma dau cu parfum ! Acum am ajuns la slujba si de voie de nevoie trebuie sa imi treaca, pentru ca am de lucru si nu pot sa bolesc ! Va pupicesc, [pup] Lali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, dar greu mai merge siteul acesta. Rugamintea mea este, cand mai se deschide o parte noua cu mamici de ian-feb 2005 sa scrieti si listuta cu [gravi] (puteti sa o copiati de unde am scris-o eu) ca sa avem la "capatai" toate fetele pt ca asa trebuie sa stam sa cautam pe unde este mereu. Eu ieri chiar am cautat-o si nu am gasit-o, nu mai stiu pe unde am pus-o. Eu stau inca bine la capitolul simptome. In schimb mi-am facut pofta aseara cu capsuni ca nu mai puteam. Crinuta, citeam ca iti place pepenele, sa stii ca este foarte bun pt ca are un continut mare de vitamina C. Fetelor, eu cred ca anul acesta este anul gravidutelor ca eu peste tot vad numai gravide in jurul meu. La mine in familie deja suntem 4,am doua verisoare si aseara m-a anuntat si fina mea ca este cu burtica. Doamne ce se ia :-)) 7+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Eu sunt aproape terminata caci toata noapte nu am dormit de durere si am reusit sa atipesc un pic de la 6 la 7.Apoi am fost la lucru ca nebuna si mai ca nu puteam merge.Acum am ajuns acasa si sotul a sunat la doctor.Se pare ca eu am racit jos si de asta cand fac pipi e dureros si imi vine sa ma duc mereu.Mi-a facut programare azi la 20.00 a spus sa vin cu putina urina si afla imediat ce e rau. Rugativa pt. mine sa nu se intample ceva rau si sa mearga totul bine! Chiar ca este cam pustiu pe aici eu in starea asta si tot ma gandesc la voi.Va pup dulce ! alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Din pacate mie nu mi-a mers calculatorul azi, de fapt nici acum nu sunt acasa, sunt la o prietena de pe forum. Eu m-am simtit rau tare aseara, aveam greturi, imi venea sa vars, am incercat, dar nu am reusit. Azi mi-a fost bine! Iti tinem pumnii, Alinuta! Sa ne spui ce ai facut! Ingerasu, si pe mine ma apuca des cu capsunile. Crinuta a disparut si ea astazi, vad! Va cam dati la fund cu burticile voastre! Cine vorbea![:D] Va pup! oana si bb din burtica [copil] (7 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Buna seara! Nu ma pot abtine sa nu va scriu si eu un pic.... Anul trecut pe vremea aceasta.... La echo de la 7 sapt (data UM 27 apr) am aflat ca voi avea gemeni. Bucurie mare pt mine pt ca mi-am dorit toata viata sa fie asa si nu aveam nici o speranta (nu stiu sa am gemeni in familie). Cam asa a aratat la mine primul trimestru: = nu puteam sa intru in bucatarie; = imi era somn tare; = despre sani ce sa va mai zic ca ma dureau...; = greata de mancam numai covrigeti super sarati; = varsaturi...; = medicamente; = injectii; + multe multe griji. Oricum toate au trecut, vor trece si la voi. Este natural sa fie asa. Fiecare luna de sarcina este diferita. Cu greu, griji si frumos. Dar... Acum am terminat de hranit bebelusii. In somn. Apoi i-am tinut pe piept si si-au continuat somnul lin. Le-am ascultat inimioara cum bate si mi-am adus aminte de echografiile din sarcina in care o vedeam si o auzeam. Si m-am gandit la cum era anul trecut pe vremea aceasta. Si m-am gandit la voi. Sa fiti sanatoase, optimiste si fericite ! Sanatate bebelusilor! Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
http://community.webshots.com/user/yannphilip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, gravidutze! Mi-a fost dor de voi, dar noi am fost taaaaaaaaaaaaare ocuati cu... BOTEZUL[bis]! Este un eveniment nemaipomenit, plin de emotii si bucurie. La anul, pe vremea asta veti trai aceleasi emotii[:o)]. La adresa de mai jos avem poze proaspete[:D] cu micul nostru crestin[^]. Pupici la burtici! Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...