Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (3)


Recommended Posts

Crinuta nu te mai gandi la prostii. De ce te sperii de pomana? La tine oricum sarcina era prea mica ca sa se vada embrionul. Stai linistita ca nu-ti face bine sa te sperii. De multe ori femeile simt ca sunt insarcinate chiar inainte de a avea certitudinea. La mine, eu speram dar mi-era si frica ca nu o sa fie (fiind prima luna de incercare dupa pauza impusa de 1 an), iar sotul meu a simtit ca o sa fie. Mi-a zis ca si prima oara cand am fost a avut sentimentul ca sigur este sarcina iar alta data nu l-a avut niciodata. Asa ca, de multe ori, barbatii simt sau primesc semne. Inseamna ca o sa mergi iar saptamana viitoare sa-i vezi puiul la echo? Insemna ca eu as avea sanse sa i le vad. Ce ma bucur. 6+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ingerasu, daca m-a chemat peste doua saptamani, asta inseamna ca mai am cam 12 zile. Probabil ca voi merge ceva si mai devreme, dar tot mai am de asteptat cam 10 zile. Nu vreau sa zica dr ca am luat-o razna. Abia astept sa imi spui ce ai facut la eco. pupici Crinuta si puiutul din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sper sa vi printre noi, fabya. Si chiar m-am cutremurat cand am citit prin ce ai trecut. Dar, cum ti-au spus si fetele, nu te mai gandi, ca nu se va mai intampla asta. Da, am gresit, ingersaule, vroiam sa zic ca va fi deja fat, si va fi mai placut! Uite ca nu mi-a dat sa fac, asta este! Dar m-am obisnuit cu ideea! Va pup! oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai dau o raita pe la voi ca tare drag imi e sa va "aud" cum povestiti despre primele zile de sarcina[^]! Oana, eu am avut toata sarcina doar 2 vise cu bb: in primul am visat ca am nascut si ca mi-au incurcat copilul la maternitate si eram disperata, il cautam si plangeam[V], in al doilea am visat ca ii vedeam talpile picioruselor prin burta ca si cum era de sticla[olala]. Si eu am avut in sarcina dureri mari de cap si ameteala. Erau de la tensiunea prea mica: 9 cu 5! Dupa ce mi-au trecut greturile am inceput sa beau cate o cafeluta pe zi si s-au mai rezolvat. Fetelor, atentie la acidul folic! Este f. important sa-l luati in primele 3 luni! Eu nu am luat pt. ca n-am stiut si tare rau mi-a parut. Multumesc lui Dumnezeu Rares e bine, dar acidul folic previne spina bifida si e f. bine sa luati. Daca nu ati luat pana acum, intrebati-va medicul gincolog. Adriana - mamica lui bb Rares (13feb.2004) http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca mi-ati povestit si voi visele voastre, nu de alta, dar ma gandesc incontinuu la visul de azi noapte. Fetele iau acid folic, aici nu se da, decat daca dupa analize vad ca ai probleme. Ce mai faceti, cum va simtiti? Eu mai bine, am mancat si sunt mai bine. oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele Ma bucur pt voi ca aveti pofte..Mi-e mi-a fost un rau ieri de am crezut ca mor.. Azi am avut pofta de prajitura cu ciocolata si cind a fost gata au inceput iar greturile si nu mai vreau praji[bang] In skimb am mincat doua oua prajite ca mi-a fost pofta si le-am facut mai repede ca prajitura sper sa nu pateasca bb meu nimic si promit ca nu mai pap adana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adana, eu am pofta de ciocolata in permanenta. Noroc ca mi-a iesit glucoza buna, si pot manca. Fetelor, eu am in general o stare usoara de greata, si un gust ciudat in gura, insa, atunci cand mananc se estompeaza. Sanii mi se par mai mici decat acum cateva zile, si ma mir, ca eu ma asteptam sa fie pe zi ce trece mai mari. Am uitat sa va spun ca de vreo 3 zile am stari de depresie. R foarte ciudat, nu ma asteptam sa simt asa ceva in sarcina. Azi am vb cu o prietena de a mea care e ginecoloaga, si mi-a spus ca se intampla in sarcina sa ai depresii. In fine, sa speram ca vor trece. Nu stiu ce ma fac cu pofta asta de ciocolata. Bb mic imi cere toata ziua numai ciocolata si pepene, iar eu ma conformez. Cum adica sa -l supar pe ingeras? pupici Crinuta si bb din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta si eu am de cateva zile aceleasi simptome ca si tine. Si la mine sanii nu au mai crescut dar in schimb ma dor spre seara mai ales in zona sfarcurilor. Iar cu depresia, eu am tras aseara o portie de plans din senin de am udat camasa sotului. Noroc cu umarul lui ca am unde sa plang[:D] Asa ca ne luam de mana Crinuta si [q] amandoua. [pup] 6+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit intr-o carte la prietena mea ca in saptamana a saptea incep depresiile. Eu, din fericire, sunt chiar bine dispusa. Bine, ca ma si gandesc mult la bb, si imi trece orice suparare! Azi am avut pofta de supa instant de crema de ciuperci si am baut 2 cani si cred ca mai beau una! Adana, nu cred ca ouale prajite fac rau, caci nu sunt crude. Am inteles ca numai cele crude fac rau. Poate ne zic fetele cu experienta. Pupici! oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, ma alatur si eu listei de mamici ian-feb 2005. Inca nu am reusit sa vad doctorul, insa am cateva teste foarte pozitive. Intalnire cu doctorul o sa am abia in 26 mai. Nu s-a putut mai devreme, aici orice programare dureaza foarte mult, am fost nemultumita dar pt ca ma considera toti sanatoasa si fara antecedente nu au considerat necesar sa ma programeze mai inainte. Nici eu nu am greturi deloc. Poate e prematur, ultima mea menstruatie a fost in 9 Aprilie. Am o stare de somnolenta si acele taieturi de respiratie pe care le aveti si cateva dintre voi. Am citit undeva ca sunt normale. Si sanii mei sunt mai maricei si ba ma dor, ba nu prea, si simt ceva dureri abdominale, dar scurte si nu de mare intensitate. Fetelor, sa auzim de bine si sa avem sarcini usoare. Sper sa fie OK la mine, desi pana nu vad doctorul nu o sa ma linistesc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...