Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetelor, nu am scris pt ca si la mine au fost probleme cu siteul si, intr-un final, am renuntat sa mai intru. Azi merg la consult+echo sa-mi vad puiul, abia astept. Am niste emotii de abia ma stapanesc. Sper sa fie totul ok ca pana acum vad ca nu am avut probleme de nici un fel. Cu simptomele stau si eu la fel ca voi, nu mai am crampe tot cam de vreo saptamana, sanii ma mai dor dar mai rar iar de crescut nu au mai crescut in ultimele zile. Crinuta, pe adita nu am uitat-o dar stiu ca era cu semn de intrebare pana primeste confirmarea doctorului si nici nu stiu care data UM. Daca este sa actualizati lista, copiati-o de la mine si adaugati-o si pe adita. Lali, tie iti trebuie un sutien gen bustiera adica gen maieu care sub sani are un elastic mai tare. Cred ca gasesti la magazinele specializate in haine de gravide sau la cele de lenjerie. 6+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Eu ma simt foarte bine azi, pe zi ce trece mai bine! Sper sa nu ma laud iar, si dupa aceea sa inceapa iar perioada aia urata...[vom] Azi vreau sa iau un catalog cu hainute sa ma uit la hainute pentru bebei si pentru fete cu burtici, caci vreau sa-mi iau o salopeta si o fusta. Voi v-ati adaugat ceva pentru garderoba? Ingerasu, iti tinem pumnii cu ecografia sa ii auzi inimioara cum bate. Va pup! oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ingerasu, ma amuz ca noi doua avem exact aceleasi simptome care corespund si cronologic. Nu iti fa probleme pentru azi. Totul va fi bine, nu ai motiv de ingrijorare. Ce sa mai zic eu ca mai am de asteptat cam 10 zile? pupici Crinuta[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, eu una m-am speriat in ultima saptamana ca nu mai aveam nici un simptom. Chiar imi doream sa le am. Dar cand am vazut ca mai la toate fetele se reduceau simptomele m-am linistit. La mine cred ca este mai mult emotia decat ingrijorarea, nu prea vad ce as putea avea in neregula pt ca in luna dinainte de a ramane insarcinata am facut toate analizele posibile plus echo si era absolut totul in regula, deci nu ma astept la ceva rau decat ca ard de nerabdare. Oana la garderoba nu am umblat inca pt ca nu este cazul. Oricum la vara cand o sa fie burtica vizibila o sa port rochii si nu o sa fie nevoie sa schimb garderoba iar pt [copil] intai sa aflu ce este si dupa aceea. Apropos de [copil], imi zice soacra mea zilele trecute ca m-a visat cu un bb fetita iar eu mustaceam de nu mai puteam (inca nu le-am spus). Vad ca toti apropiatii mei, desi nu stiu ca sunt [gravi] ca nu le-am spus, ma viseaza cu bb si mai ales fetita. Asa ca ma pregatesc pt o papusica mica :-)) 6+ saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, si eu am reusit cu greu sa va gasesc iar. Eu as fi in saptamana a5a, nu am aproape nici un simptom decat ca simt in zona uterului ceva presiune care ma face sa ma emotionez ca poate poate vine ciclul. Dar momentan nimic. Oare-s doar eu paranoica, sau si voi ganditi la fel ca se poate sa se intrerupa din evolutia sarcina? Eu sunt de parere ca pana nu se vede o inimioara pulsand pe ecran, nu se poate stii. Fetelor, unele mamici spun ca atunci cand au avut baieti nu au prea avut simptomuri, iar cand au avut fete totul a fost mai anevoie. Oare asa sa fie? Ar fi interesant de urmarit daca chiar asa o fi. Va doresc numai bine
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bal Mascat, eu am si baiat si fata, si pot sa-ti spun ca la ambele sarcini m-am simtit diferit, dar nu pot spune ca a fost mai rau cu fata, sau cu baiatul. De exemplu, cu baiatul aveam greturi doar dimineata, vomitam si pe urma nu mai aveam probleme toata ziua. Cu fata, n-am vomitat aproape deloc, dar mi-era rau tot timpul. In general, cat am fost insarcinata cu baiatul m-am simtit bine pana in ultima perioada a sarcinii, cand eram foarte greoaie si abia ma miscam, iar cu fata m-am simtit mai rau la inceput, cat au fost greturile, dar pe urma am fost plina de energie pana la sfarsitul sarcinii. Doamne ajuta cui saruta si sporeste cui iubeste
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crinuta, eu am o problema destul de mare, de care depinde situatia mea aici, in Franta, daca voi ramane aici sau voi fi obligata sa plec in Romania, sa nasc. Dar si acolo imi trebuie asigurare medicala. Am primit refuzul ieri de la Securitatea Sociala (adica Asigurarea de stat gratuita). Si am fost azi sa vorbesc cu dr sa vedem ce putem face, incercam si pe alte cai, dar, pana iese afirmativ (sper sa iasa) eu sunt plina de nervi, ma enervez ca ii transmit starea si bebeului meu...Si dr mi-a zis sa nu ma angoasez, caci ea va apela la pilele ei sa intervina pentru mine. legea spune ca trebuie sa-mi dea, dar...astia fac cum vor ei. Caci, daca stiam ca e pe asa, nu faceam bebe acum, dar m-au linistit ca trebuie sa imi dea, cum i-au dat si lui George cand a ajuns la spital...Sa vedem! Pana atunci, nu am chef de nimic! Ma descarc cum pot, sa nu cada pe bebeul meu! oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga fetele Bine v-am regasit aici.Despre mine pot sa spun ca de doua zile nu mi-e rau dar in skimb as dormii tot timpul si nici nu ma mai dor ovarele sau uterul si asta ma speria un pic.In skimb retin likide n corp de nu-i adevarat.. sper sa fie totul normal caci eu mai am de asteptat pina la 1 iunie[bang] adana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...