Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de ianuarie-februarie 2005 (3)


Recommended Posts

Multumesc, ingersau pentru informatii! Tot nu mi-ai zis cat are bebeul tau! Si in cate saptamani ti-a zis dr ca esti! Eu sunt cu starea de [vom] acum rau, ma pregatesc in orice moment sa vars. Nu am mai avut de vinerea trecuta asa rau. Sper sa fie macar o data pe saptamana. oana si bb din burtica [copil] (6 saptamani) "Si maine mai este o zi..." http://community.webshots.com/user/oanacretu..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Corail, nu pot crede. Cuvintele sunt de prisos acum. Tu luat progesteron preventiv? Chiar ar trebui sa faci un set de analize sa depiestezi cauza. Sunt sigura ca in curand vei ramane iar insarcinata, si atunci iti vei lua masuri de precautie. Ingerasu, imi inchipui ce fericita esti. Eu mor de emotie pana la urmatoarea eco. Spune-mi si mie cat avea sacul gest., sacul yolk si cam tot ce ai vazut. Poti scana poza? Si eu am 4 poze de la eco trecut, si data viitoare iar imi va da poze, sper. Oana, te rog nu te enerva. Sigur trebuie sa existe o solutie in leg cu nasterea. Cum sa nasti in Romania? In conditiile alea? Te rog fa tot efortul sa nu ajungi in Romania sa nasti. Fetele, la mine nimic schimbat. Am gustul ala ciudat in gura, ma mai doar stomacul, iar pe de alta parte nu pot manca nimic, mai precis carne, asta ma omoara. Sanii vad ca stagneaza. Ieri am avut usoare junghiuri in partea stanga, dar au tinut 2,3 minute. Cam asta. Ingerasu, mai vrem amanunte legate de eco, pl pupici Crinuta si bb 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adita si eu citesc odiseaa celor 40 saptamani de pe site dar am mai venit cu informatii suplimetare ca stii cum este, curiozitatea... Oana eu ieri eram in a 49a zi de la UM ca si tine deci ar fi fost aproape 7 saptamani complete implinite dar mi-a zis ca pt ca ovulatia difera, nu mareu este in a 14a zi, atunci si embrionul ca dimensiuni si dezvoltare poate varia in plus sau in minus si deci nu se poate stabili exact cat. La mine a zis ca embrionul, sa-l pupe mama de puisor ca mi-e drag de el, ar fi conform stadiului min de 6.5 saptamani, deci normal. Ai vazut ca crinuta din cauza ca a avut ovulatia in a 18a zi i-a zis ca este putin mai micut. Oricum, nu conteaza cat de mic este conteaza ca traieste, ca ii bate inimioara asta am vrut sa stiu ca sa ma linistesc. Of Doamne, cu varsatul acesta. Si eu am starea asta vaga dar doar cand beau lapte, parca nu l-as suporta. Asa ca o sa renunt la el si o sa trec pe fructe si legume ca mi-a zis ca acestea contin mai mult calciu. Si oricum mi-a zis ca o sa am de-a face cu el daca iau peste 10 kg. Ah, aveti grija cu dulciurile, painea, fainoasele si pizza. Mi-e mi le-a contraindicat pt ca ingrasa si nici bine nu fac. In schimb, a zis sa mananc numai carne slaba gen peste, pui, vita, vitel, legume, fructe, branza etc. Mie mi-a zis neaparat acid folic 5 mg. Ah, si mi-a zis ca in prima luna acum sa o lasam mai moale cu [xinpat] si ce rau imi pare :-(( Iar ca DPN mi-a stabilit ziua de 1 IANUARIE 2005 ca sa incep anul cu dreptul. 7 saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lali, este mult prea devreme sa mergi la eco acum. Inimioara nu se vede inainte de saptamana a 8-a. Eu am fost acum 5 zile si nu s-a vazut decat sacul gest si sacul YOLK. Ma mir ca dr te-a chemat asa de repede. Ingerasu, e foarte bine ca ti-a dat Utrogestan, indiferent ca stai bine cu progesteronul. E mai bine sa previi. Fetele, azi ma doare capul. E ceata aici, banuiesc ca e de la vreme. Greturi vagi tot am, ce sa fac, asta e. Se poate si mai rau. pupici Crinuta si bb 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lali, este mult prea devreme sa mergi la eco acum. Inimioara nu se vede inainte de saptamana a 8-a. Eu am fost acum 5 zile si nu s-a vazut decat sacul gest si sacul YOLK. Ma mir ca dr te-a chemat asa de repede. Ingerasu, e foarte bine ca ti-a dat Utrogestan, indiferent ca stai bine cu progesteronul. E mai bine sa previi. Fetele, azi ma doare capul. E ceata aici, banuiesc ca e de la vreme. Greturi vagi tot am, ce sa fac, asta e. Se poate si mai rau. pupici Crinuta si bb 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey crinuta eu azi noapte am stat cu ochii la stele ca la ora 3.30 nu mai aveam somn si pe deasupra ma ardea stomacul de nu mai puteam si m-a luat si durerea de cap. Of, noroc ca am adormit spre dimineata. Si eu cred ca este prea devreme pt Lali dar oricum este bine sa mearga sa vada macar daca este in uter bine pozitionata sarcina, sa-i dea analize de facut etc. Stiu ca se da Utrogestan pt sustinere si mi-a dat sa iau 3 cps intravag in fiecare seara pt siguranta chiar daca stau bine cu progesteronul. La mine se vedea totul sacul, embrionul, inimioara. N-am intrebat de dimensiuni, iti dai seama ca de emotii si bucurie nu m-a mai interesat. Daca am auzit ca este totul ok si normal ca dimensiuni nu l-am intrebat exact sa-mi dea dimensiunile ca oricum nu ma pricep si nu vad la ce imi foloseau. Poza cred ca o s-o scanez mai incolo ca nu am scanner si pana ajung la varul meu care are cred ca poate intr-o saptamana. Oricum se vede sacul si puiul bine conturat cu capusorul mare - destept bb de pe acum. Tu cand mai mergi la echo? Peste o saptamana sau mai devreme? Oricum o sa ai atunci ce vedea. 7 saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne crinuta cum de rezisti pana atunci? Eu am murit de curiozitate si de emotii pana ieri. Fetelor eu ma pregatesc deja de week-end. Va doresc unul placut, cu soare, ca la noi :-(( este urat afara si astept ca luni sa citesc numai vesti bune despre voi. Poate ne spune si Lali pana atunci cum a fost la intalnire. Va pup pe toate 7 saptamani ingerasu cu ingerasul mic din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ma bucur ca sunteti bine ,eu va urmaresc mai in fiecare zi si citesc tot ce scrieti voi aici,eu nu prea scriu .... Am scris acuma citeva zile aici la voi si azi am scris la dl Arian (la medic),poate va uitati acolo,poate aveti vreo idee sau a mai trecut cineva prin situatia mea asemanatoare si i-mi dati un sfat ,va rog cititi acolo nu am timp sa ma repet problema mea detaliata,i-mi cer scuze.Poate ma linistitesc cu voi intr-un fel ,numai bine si multa sanatate tuturor viitoarelor mamicute. Fabya http://f1.pg.photos.yahoo.com/ph/sella1be/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu ieri am [vom] pentru prima data. Daca va continua asa voi incepe sa iau pastilele pentru greturi in sarcina. Sunt curioasa daca ajuta la ceva. Fabya, de ce nu scrii si aici ce s-a intamplat? pupici Crinuta si bb 7 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...