Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by simonaM
Pe unde o fi Mircea?...fetiza cu codite. Mircea am vrut doar sa te intreba ce ai facut la cetatenie? Ai luat-o? astept raspuns? eu sunt tare stresata pina imi vine rindul.
buna la toate fetele.... eu sunt tot pe aci si va cetesc', dar am tacut chitic' si nu am spus ninik. Am reusti sa intru pe chat..o data si de atunci gata.. nu mai merge chiar daca tin CTRL apasat, dar o sa mai incerc ca mi-s perseverenta. In rest, am muncit cu mic cu mare la gradina, ca o fost tare frumos zilele acestea. Am pus: rosi, ardei, castraveti, fasole, marar, patrunjel, usturoi, ceapa, ridichi, salata, busuioc, cimbru, leustean. Am mai pus zmeura, capsuni, vita de vie plus un par si un prun. Legat de cetatenie, am fost la amprente dupa care ne-a venit programarea la interviu, care este abia pe 12 Iulie. Pina atunci ne gindim doar la Caragiale...eu cu cine votez. Sau asta o lasam mai pe toamna cind este gata si productiea de vin. hai v-am pupat pe toate fetele ..si un uchiend placut..sau ce a mai ramas din el. -- mn..fetitza gradinareasa..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult fetele [bis], chiar imediat am sa plec sa iau. Gabbriela, eu pun cantitatile mele nu folosesc o reteta anume, pun numai unt, zahar, cacao si lapte praf. Nu imi iese mereu, dar cand practic mai mult reusesc sa ajung la performante bune. [:D] Daca vrei, pot sa-ti scriu detailat cum o fac eu, dar ma gandesc ca poate preferi un adevarata. Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit [:D], dar aici se numeste Dry Milk, si nu am gasit decat fat free, si cacao "European style". Am mai luat si "Butter Milk", are aceeasi consistenta ca si laptele praf din Romania, dar este putin cam acru. Am folosit Dry Milk fat free si a iesit destul de buna, de la 1(cel mai groaznic) la 10 (perfect) as zice ca a iesit pe la 8. Va multumesc inca o data. [bis][bis][bis] [pup] Lucia sotia lui Csaba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai da' ce spor aveti la scris! La noi e mare vanzoleala cu botezul care-l facem duminica. De joi incolo imi tot vin musafiri din out of town, si tara. Deja imi vine sa ma iau cu mainile de cap. Mircea, io m-am inregistrat sa votez, pt prima data in 12 ani de cand am cetatenia, dar habar n-am cu cine. Daca nu votez, cel putin sigur o sa ma cheme la vreo jury duty ori ceva de genul asta. M-au chemat ei inainte, dar cum te inregistrezi cum hop te pun pe listuta. Nu=i bai, ca si daca ma duc imi plateste compania zilele. Si nici n-ar fii rau ca-i aproape de casa, mai aproape ca jobul. Na va pup si mai apareti si voi pe aici. Bun venit Liliana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Laura Takacs Mircea, io m-am inregistrat sa votez, pt prima data in 12 ani de cand am cetatenia, dar habar n-am cu cine. Daca nu votez, cel putin sigur o sa ma cheme la vreo jury duty ori ceva de genul asta. M-au chemat ei inainte, dar cum te inregistrezi cum hop te pun pe listuta.
eu nu stiu cum aleg astia pentru juryduty, ca mie mi-a venit o hirtie pe cind eram la inceput..nici nu stiam eu cinestie ce engleza... Dar noroc ca cetisem' ca numai cetatzeni pot merge acolo..asa ca sunai la aia si le povesti ca eu nu mi-s cetaten'. Dar intredevar merita o zi libera, numai ca depinde la ce court house te trimit astia..ca de obicei este la criminal cort care de obicei este strategic pus intr-o zona de oameni mai bronzati. Si sa ai noroc sa se termine procesul repede, deoarece companiile platesc numai o zi parca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am primit si eu hartie pentru jury duty, dar le-am raspuns in scris ca nu am cetatenie si ce statut am. La care primesc de la ei scrisoare ca sa le dau detalii ref. la statutul meu si cu "probe". Asa ca am facut copie dupa pasaportul meu si dupa viza ca sa-i "linistesc" ca sunt legal aici. Mai bine ii sunam sa le spun ca nu ma pot prezenta si terminam balciul. Numai bine, Ciuf
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragilor, pls., cei din Chicago si nu numai, cateva info pt. Anca:
quote:
Initial creeata de ancadm
De Memorial Day am planificat o excursie pina in Chicago! Spuneti-mi ce e cel mai interesant de vazut acolo :0) Stiu despre Muzeul de Arta, Magnificient Mile si The Loop. Ce altceva imi recomandati(avem 2 zile la dispozitie)? Anca
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mircea, asa-i cu bronzatii, da' la noi in "judet" curtea e intr=o zona "nebronzata". COmpania la care lucrez eu plateste toate zilele, numa' ca ce castigi facandu-ti datoria de cetatean tre' sa le dai lor (la companie). Te aleg ei si dupa driver's license, nu numai dupa voter registration.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt. cei cu bbi mai marisori care folosesc Children's Motrin (in speta Children's Motrin (ibuprofen) Grape Chewable Tablets), cititi aici ("consumer alert"): http://www.motrin.com/ http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...