Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (18)


Recommended Posts

AIDA pai iti sta f bine, e pe gustul meu!, pt ca iti pune in valoare ochii! eu zic ca sa te simti bine bruneta si sa-ti lasi parul sa curga valuri! LAI super! felicitari! de cand iti cauti jobul? LAURA si la noi ii cald da nu chiar asa...si nici la noi nu te lasa sa-ti faci ID fara o groaza de hartoage si in cazul meu mi-au cerut chiar I-20-ul, nu mai vorbesc de SSN fara el nu aveam cum sa-mi fac...[:D] Eu am un SSN de student (am F1), nu scrie pe el nimica dar pe al lui Tivi (sotu) scrie ca nu are voie sa lucreze (el l-a primit dupa 11 sept... si ii tot cu F1, plus ca i l-au dat mai greu dupa indelungi verificari, mie mi l-au dat pe loc), iar al copilasului are clar alt gen de numere, ca ale noastre, deci cred ca inseamna ceva numerele alea, nu sunt numai numar de ordine... Cei care nu se califica la SSN, de exemplu cei ce sunt dependenti, pot aplica pt ITTN (un numar de identificare si asta), de ce e bine sa ai? pt taxe (ca sa luati bani mai multi ca va claimuieste al de ii sunteti dependent...[:D])....si daca vreti in unele state sa beneficiati de carnet de condus (ID), de ajutoare sociale, imprumuturi la banca (pt cont la banca mergea inainte de 11 sept fara dar acum trebuie sa-l duci mai devreme sau mai tarziu), pt verificarea credit history, pt a-ti face credit history (nu stiu sa se dea carduri fara acest numar...) etc allya si alex-dinu (28 oct 2003) http://community.webshots.com/user/allyalex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Allya, multumesc! E un job de vara, caut de vreo luna, ar fi trebuit sa caut de mai multa vreme, ca universitatea-i mare, joburile de vara putine si multi doritori, insa asteptam sa primesc finantare pentru niste cursuri de vara la alta facultate, finantarea n-a mai venit, eu stand aici chiria trebuie platita, asa ca.. da' bine ca s-a rezolvat [:)] Pe langa cursul asta pe care o sa-l predau eu, o sa si iau un curs, de analiza matematica, auuuuu, n-am prea mai vazut asa ceva din liceu, cam asa o sa fie [sm] asta asa de control, sa-mi aduc aminte sa nu fiu prea rea cu elevii mei la ore [:p] Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lai felicitari!! [cheers] dar n-am inteles, te muti in LA sau din LA? asa, tovarasa profesoara, pune batul pe incultii de americani :))) Aida, pai tu esti bine, mai! poti sa te colorezi cum vrei, ochii aia albastri te scapa de toate belele, serios! esti tare frumusica [flo] io am o veste proasta: de la injectia de novocaina de la dentist mi s-a umflat buza de sub nas(fusei acum sa mi-o dezumfle cum a fost si cica o sa treaca de la sine in 7-10 zile-parca ar fi cezariana!). deci ma tai de pe lista de la scuba diving in uichend, o sa stau in barca si-o sa dau la peste, no :((
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Conchita [xx(] Sper sa se rezolve repede buza sa te scobori prin cele oceane! Ni mah, si asta ti-o facut-o dentistul cel frumos? LA-ul era pe margine, eu stau de partea cealalta a baltei de San Francisco si de aici nu ma mut, nu, nu [:o)] A trebuit sa ma duc la LA sa-mi iau o viza, aici n-aveau consulat si nici prin posta n-au pohtit, numa' musai sa ma prezint personal, asa ca am taiat-o la vale dumineca si luni m-am intors; la dus am luat-o frumushel pe drumu' al drept si-am ajuns in sase ore, la intors insa am reusit performanta sa ajungem in doishpe, e drept ca ne-am mai oprit pe drum sa ne holbam la frumusetile patriei, da' intr-un final ne-am scos si cu o amenda de viteza; din cate am inteles pe-aici prin California nu prea le aveau politzachii cu opritul populatiei vitezomane pe autostrada, da' cre' ca de cand cu criza de bujet ii ard buzunarele, asa ca ne conformam (sau, mai degraba, platim consecintele - asta asha ca fuse barbatzelul la volan, ca daca eram io cum merg ca melku' nu primeam amenda in veci, da' nici nu ajungeam acasa pana marti dimineata [detectiv]). Lai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow fetelor......a venit vara!!!!haidati cu mine la iarba verde...eu plec imediat!!!!la gratare la mititei.....yami-yami....si peste la gratar....hai ca deja va fac pofta. ah... si cucuruz prajit(porumb).....etc. o zi frumoasa!!! don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia, pai stiam de SF, am zis ca or fi noutati intre timp si sunt pe dinafara :) amenda pentru viteza? nu puteati si voi sa aratati un bilet la film de la Terminator sau True Lies? ati fi scapat nevatamati la buget. p.s. care vrea sauna pe gratis afara in aer liber, sa vina nenicule in Florida acum! [B)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Oana_B
Si cum ziceai Ana? Sa ii cer si eu la dom' doftor al meu novocaina la detartraj?[dint] Oana_B
bey, stai nitel ca n-am zis tot. pe mine nu ma anesteziaza decat un bolovan in cap, cred. mi-a facut trei doze. la una nu patesti nimic. si mie numai sub nas mi s-a umflat, falcile sunt okay. deci foloseste metoda cu incredere, parol. [flo] uite, intreaba si celelalte fete.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...