Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA, poftiti la o barfa!!! (18)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumesc fetelor de sprijin. Nu prea le-am spus la ai mei acasa ce si cum inca ca sa nu ii ingrijorez deloc. Le-am zis doar ca mai imi trebuie niste teste. M-am descarcat si eu aici. Va pup dulce pentru incurajari. Anamaria mama la Nick (6)& Alex (3) [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Alex3.jpg[/url] [url]http://mywebpage.netscape.com/Ocebine/Nick3.jpg[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragelor si buna Mircea , ...acum dupa plecarea socrelei sunt mai vrednica ca niciodata, adica mai putinel timp pentru net...copil,spalt, gatit,calcat[biz]cum sunt femeile de casa,dar de citit va citesc cu Alvarica in brate .[mamica] ocebine, sanatate multa.[flo] Am si eu o mare rugaminte pentru cine va pleca de curind in Romania ! daca se ofera cineva sa ma ajute va rog mult de tot sa imi trimite-ti un PM .[flo] Va multumesc si ma duc sa termin treaba .[flo](calcat rufe) [mamica]Elena [bonjovi]Alvaro [copil]Alvaro-Daniel http://community.webshots.com/user/elenalove27
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, nu-ti mai face ganduri negre, fii optimista ca nu strica :)) "vent" aici de cate ori simti nevoia :)) C, esti beton! auzi tu, "authority zero", hahahahha. pan' la urma iesi ceva bun din subiectul cu pricina :)) Elena, eu plec pe 30 mai. trimite-mi pm sa stabilim daca te pot ajuta. we placut la toata lumea! http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by lexi
Alexandra, prietena mea e romanca si e casatorita cu un cubanez, nascut in Cuba, iar acum locuiesc in Miami. De la ea am aflat ca exista curse directe Miami-Havana, cu companii mici si prea putin cunoscute, insa biletele trebuie luate cu mult timp inainte (poate luni), de la agentii speciale in Miami. Se mai poate merge prin Mexico, mai ales ca sa scapi de restrictiile la bagaje, perioadele foarte mari de asteptare in aeroporturi si controale peste controale; o experienta destul de umilitoare, la urma urmei. Biletul dus-intors a fost cam 350, plus ce iti cer in aeroport in Miami ca taxe (75$/persoana) plus ce iti cer in aeroport in Havana pentru bagaje (alti 60-70$) so count on 500$ and make sure you have cash on you for all these "dynamic" fees. Daca sotul nu a fost nascut in Cuba, este cetatean cubanez? Daca nici unul nu este cetatean cubanez, este ilegal pentru americani sa merga in vacanta acolo si pot fi probleme. Indiferent daca unul este sau nu cetatean cubanez, trebuie vize pentru amandoi, care dureaza cel putin o luna-doua (hartiile trebuie trimise in Washington) - vizele se pot obtine cu ajutorul acestor agentii in Miami care vand si biletele de avion si care stiu ce fac, au networks inside, sa suni si sa ceri relatii la telefon is a waste of time, it seems. Mai pregateste vreo 150$ sau asa ceva pentru vize. All in all nu e prea simplu. Pentru europeni, poate sa mearga mai usor. In Miami exista o agentie care se ocupa cu destinatia Cuba, daca vrei detalii, spune-mi si-ti trimit. Cam asta e, scuzati mesajul maxi, se poarta cam mini pe aici in ultima vreme.[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Lexi iti multumesc tare mult pt raspuns. Scuze pt intarziere, dar am fost super racita (39 temperatura, nas, gat ...vai de mine[bang]). As vrea detalii, iti multumesc. Ma bucur sa mai aud de - romanca si cubanez. E o "combinatie" buna, ies copii frumosi[:D]. Da, are cetatenie cubaneza. Iti multumesc inca o data. Pupici, Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...