Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

individualism si noblete


Recommended Posts

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce e interesant cu subiectele astea pe forum e ca si atunci cind nu mai participi la discutie, nimic nu te impiedica sa continui spectator, iar schimburile de idei iti pot trezi in minte paralelisme neasteptate dar pe care nu stii cui sa le impartasesti sau daca are rost sa o faci. If you want to win you have to learn to be a master of the game.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pasajul asta:
quote:
Originally posted by tata lu Toma
Subiectul asta a inceput sa fie un dialog intre "gandacelu" si "conchita" asa ca ma tem ca mesajul meu o sa fie cam ca musca-n lapte dar o sa incerc sa "contribui" si eu.
nu se potriveste cu asta:
quote:
Ar trebui sa incercam sa scoatem din desuetudine dragostea , respectul, cinstea, corectitudinea, sinceritatea
o dovada inestimabila ca gentleman te educi, nu te nasti. Va cedez scaunul, Tata lui Toma, si copacel ca nu v-a furat nimeni microfonul. Chevere! [alcool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita o dovada inestimabila ca gentleman te educi, nu te nasti. Va cedez scaunul, Tata lui Toma, si copacel ca nu v-a furat nimeni microfonul. Chevere! [alcool]
[bang]auliu, conchita, ce-i balamucii astia aiceam`, auliuuu!!! ma omoara tata lu toma, zice ca io-s de vina! ia sa vezi! pai se poate asa ceva, pai se poate, zi si matale[:D] iar te contrazici singura! pai argumentul matale ar hi host valabil daca si numai daca (retine!) domnul vlad s-ar fi tras din mari nobili, si atunci matale ai fi tras concluzia pe care ai tras-o (ca degeaba te nasti nobil... ceea ce nu era cazul!)! dar cum cel mai posibil ca tata lu toma sa nu fie mare nobil, asadar de unde deduci tu o lipsa din nascare a ceva care nu sa ezista, hm? asadar, argumentu-i tot in favoarea mea: nobil te nasti, oricat ai incerca sa te educi nu poti! (nu estrapolez, Doamne fere![:D]) conchi mami, esti la ciclu?! tata lu toma, eu n-am nici o vina, jur! decat ca o iubesc pa conchita de nu mai pot, ca cred ca ne-a muscat acelasi caine mai demult, asa am senzatia! da ce ma fac acuma, ca mi-a stricat frumusete da topic, ha?![bang][:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata lu Toma
Subiectul asta a inceput sa fie un dialog intre "gandacelu" si "conchita" asa ca ma tem ca mesajul meu o sa fie cam ca musca-n lapte dar o sa incerc sa "contribui" si eu.
vlad, asadar serios acum (sper ca nu te-ai suparat! e greu domne barbat intre atatea femei, nu?!) nu te lua dupa discutiile intre mine si conchi, pe unde o prind sau ma prinde, gata [mariaj] ca-n casatorie, ce mai! (conchita, glumesc!!!) asadar nici nu-mi trece prin cap sa fac din topicul asta unul inchis, dimpotriva... DIMPOTRIVA!!!
quote:
Originally posted by tata lu Toma Ar trebui sa incercam sa scoatem din desuetudine dragostea , respectul, cinstea, corectitudinea, sinceritatea dar pentru a reusi asta ar trebui ca mai intai sa avem o societate bazata pe lege si pe respectarea ei. Pana cand romanul nu o sa invete sa respecte legea (mai intai prin frica si mai apoi prin educatie) cred ca nobil o sa fie sinonim cu fraier.
mie mi-ar ajunge, draga vlad, daca s-ar incepe cu respectul, pur si simplu, cu cedarea scaunelor in autobuz! (am si eu o obsesie, ce vreti!) si eu cred ca ai mare dreptate, numai cu o lege aspra, ca un fel de metoda educativa bazata pe pedeapsa (apropo de topicul matale) la nivel national mai slafuiesti nitel romanu nostru, ca prea e aspru, zau! si dac-ar trai in jungla, nu m-as plange, dar a facut o jungla pe unde-ajunge, din pacate! asadar, sunt 100% de acord... nobil=fraier dar... asta numai un fraier o poate zice, nu? ... intre nobili e un acrod tacit!;) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mihiasiro
Ce e interesant cu subiectele astea pe forum e ca si atunci cind nu mai participi la discutie, nimic nu te impiedica sa continui spectator, iar schimburile de idei iti pot trezi in minte paralelisme neasteptate dar pe care nu stii cui sa le impartasesti sau daca are rost sa o faci. If you want to win you have to learn to be a master of the game.
pai atunci ma bucur ca ne-ai impartasit ca n-ai de gand sa ne impartasesti nimic!;) pai si de ce nu ne spui si noua, hmmm?! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ortansa
mah da' de individuuuu...aaaa...lelism ala cum ii zice...nu vorbeste nemenea? ca cu nobletea am dibuit-o eu :-)))) nu-i asa ca "noblesse oblige"...aa???ce ziceti?ma pricep:-))) Ortansa-de[copil][copil]X mamica
noblesse oblige qu`on ignore l`individualisme, pour le moment... [:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu dar cum cel mai posibil ca tata lu toma sa nu fie mare nobil, asadar de unde deduci tu o lipsa din nascare a ceva care nu sa ezista, hm?
gandacel visacel, in numele proaspat definitei priceputocratie si liber parerismului nou infiintat, da-mi voie sa presupun ca de fapt conchita nu vruse sa spuna ca tata lu toma era nobil din nascare, io creca ea doar cauta niste maniere la domnu', nu mult deosebite fata de alea din autobuz carevasazica nu se ezista. sa ma ierte conchita daca gresesc, n-avui timp la dispozitie pentru gugalit bibliografie sau alt material competent, ma bizui si io pe imnul " tot patitu-i priceput". o aspiranta parerista, nobila in devenire [hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Cleomax
quote:
Originally posted by gandacelu dar cum cel mai posibil ca tata lu toma sa nu fie mare nobil, asadar de unde deduci tu o lipsa din nascare a ceva care nu sa ezista, hm?
gandacel visacel, in numele proaspat definitei priceputocratie si liber parerismului nou infiintat, da-mi voie sa presupun ca de fapt conchita nu vruse sa spuna ca tata lu toma era nobil din nascare, io creca ea doar cauta niste maniere la domnu', nu mult deosebite fata de alea din autobuz carevasazica nu se ezista. sa ma ierte conchita daca gresesc, n-avui timp la dispozitie pentru gugalit bibliografie sau alt material competent, ma bizui si io pe imnul " tot patitu-i priceput". o aspiranta parerista, nobila in devenire [hot]
asta pricepui, normal, da` mi-a placut s-o atac la dialectica, ca nu a demonstarat bine ce-a vrut sa exprime, zic si io?![alcool] acuma vine conchita si ma[bruta] pazea! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa, si am uitat sa-ti urez bun venit in randul aspirantelor, cleomax! aspiratia sa ne fie scopul, ca in rest, transpiratia ne omoara[ilp] (mey mey, nu vin io cu povestea aia mai las ca vedeti voi! zis-am Yo, gandacelu visacel!) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...