Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

individualism si noblete


Recommended Posts

cine nu l-a vazut rog sa se abtina sa citeasca descrierea, ca pierde mai mult decat crede... holly hunter (irecognoscibila, dupa parerea mea) a luat oscarul pt cea mai buna actrita fetita din film cred a luat oscarul pt cea mai buna actrita in rol secundar si, mai ales, al treilea oscar a fost pentru cel mai bun scenariu! asa ca, va rog, nu cititi rezumatul! vedeti filmul! http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 125
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stimata marchiza, Va multumesc pentru invitatie dar am doua mici probleme : 1. Consider ceaiul o bautura pentru oameni bolnavi si pentru ...nobili(iertata fie-mi mojicia) 2. Ma tem ca portelanul dumneavoastra e prea fin pentru unul ca mine ! Deci daca considerati ca s-ar gasi o bardaca cu apa pentru mine si o doica pentru fiul meu (in timp ce ma uit eu la "The Piano")... sancho ps Daca printesa dumneavoastra se lasa "salvata" nu e nevoie de doica pps Am inceput sa-mi fac temele (vezi album)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata lu Toma Am inceput sa-mi fac temele (vezi album)
iupiiiiiiiiiiiiii! ce scump e! cati ani are? doarme ca si fetita mea, cu fundu-n sus hahaha! (ce n-as da si eu p-aci pan canada asta pentru o bardaca cu apa de izvor, o bucata de branza, una de praz, o rosie si... cam atat! dar de unde nu e... va dau ceai in portelanuri fine, daca mancare fina n-am;)) o marchiza cu nostalgii culinare[gravi] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
De ce v-ati oprit? Mi-a placut asa de muuuuult...M-a apucat nostalgia dupa neuronii pierduti in ultimii 10 ani, si cu care as mai fi putut sa spun si eu cate-o propozitie, daca nu chiar o fraza. Felicitari Gandacelu, a fost si este un subiect cu care mi-am incalzit sufletul,(chiar daca iar am pierdut 3 ore la calculator, pentru ca abia acum am citit toata discutia), pentru ca am vazut inca o data ce oameni minunati sunt pe forum [:X]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ina Stan
De ce v-ati oprit? Mi-a placut asa de muuuuult...M-a apucat nostalgia dupa neuronii pierduti in ultimii 10 ani, si cu care as mai fi putut sa spun si eu cate-o propozitie, daca nu chiar o fraza. Felicitari Gandacelu, a fost si este un subiect cu care mi-am incalzit sufletul,(chiar daca iar am pierdut 3 ore la calculator, pentru ca abia acum am citit toata discutia), pentru ca am vazut inca o data ce oameni minunati sunt pe forum [:X]
merci ina, dar daca prin mesajul tau ai vrut sa fii on topic cu modestia cea plina de bun simt, sa stii ca io m-am prins![:D] unde sunt neuronii de alta data? (poate subiectul asta starnea oareshce scandal, deci mai mult succes ca topicul de fata... si mie mi-e un topic drag... nostalghie nostalghie:) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tata lu Toma Ceva probleme cu DDT-ul mioritic ?
nimic! parfum, nu alta![berica] ce-o fi frate DDT-ul asta? nu-l cunosc, deci nici probleme n-am avutara, printze![8D] ce mai face dauphinul toma? voi pe unde va plimbati cu carucioarele?![hop] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum vaz, mata ai chef de gioaca? Nu-ti agiunse bietul "tata lui Toma" pe care-l facusi iobag, ca acu ti dai la uom sarman. Asa-i cu aristocratia, maica, calca totul in picioare... Ca eu ca omu' sarman 'cercai sa spui ce simtii, da matale, dai la gioale. ( Na, ca n-am rezistat sa n-o scriu). Si nu-ti facui nimic. Unde e increderea de-altadata.... ...Da' stand eu si spaland cele oale, de necaz, neuronii ramasi au inceput sa tropaie si-au 'teles unde bati mata : cica vorba ceea, modestie = prostie De vrei tu, asa sa fie! Nu's ce m-a apucat, te pomenesti ca s-a mai trezit unul! ( Acu na, ca mi-am aprins casa...) Oi putea-o stinge cu asta? Traiasca limba romana : "Se trezeste unul de dimineata din cauza unor bubuituri: se crapa de ziua. O cauta pe nevasta-sa in pat si n-o gaseste: o furase somnul. Se duce la baie si se uita in oglinda, dar oglinda se face tandari: aruncase o privire. Pleaca la serviciu si pe drum vede doua tipuri de oameni: unii care scadeau in inaltime (pe aia ii rodeau pantofii) si altii care dispareau pur si simplu (pe aia ii fura peisajul). Ajunge la serviciu si isi vede toti colegii lipiti de tavan: purtau discutii la nivel inalt. La un moment dat se dezlipesc si cad toti de-odata: cazusera de comun acord. Se enerveaza si pleaca de la servici. Pe drum, il vede pe unul lipit de asfalt si vreo doi care trageau de el sa-l dezlipeasca: era sarac lipit pamantului. Mai incolo il vede pe unul caruia ii cadeau urechile, nasul, ochii: era putred de bogat. Se hotaraste sa se sinucida si se arunca de pe un pod in apa; apele se dau la o parte si cade pe uscat: nu era in apele lui. Se uita sa vada cit e ceasul, dar nu avea ceasul la mina: ii ramase in urma. Ii cade in cap o galeata - se uita in sus si isi da seama ca ploua cu galeata. Dupa aceea se hotaraste sa se imbete; merge intr-un bar, dar intra cu capul taiat in doua: facuse cum il taiase capul. Mai apoi aude inca o bubuitura: cazuse seara." [bis][bis][bis][bis][bis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Ina Stan ...Da' stand eu si spaland cele oale, de necaz, neuronii ramasi au inceput sa tropaie si-au 'teles unde bati mata : cica vorba ceea, modestie = prostie De vrei tu, asa sa fie!
hihihi si hahaha mai da' tare rea ma mai vezi mata![:D] nu, iubito, dimpotriva, n-am vrut a spune nici pe departe, nici pe aproape, nici pe ocoliterea, nici pe azvarliterea ca modestia ie prostie! (nici nu mi-ar sta in fire, vezi bine, io-s modesta si desteapta dupa cum se si vede[:D]) doar ca era sa-ti raspunz atunci ca "lasa modestia de-o parte" ca n-ai de ce, dar cum mi s-a parut a suna redundant, am incercat sa imbogatesc mesajul meu cu o questiune on-topic, din pacate ori cu adevarat gresit inteleasa, ori inteleasa intr-un mod autoironic care ma depaseste asadar, primiti scuzele mele pentru eventualele damagii provocate si aflati ca au fost far' de intentie, ceea ce nu-i deloc o scuza pentru o iertare instantanee, nu?![il][:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba io' am impresia ca in tara asta modestia nu-i buna la nimic. Cu cat te bati cu pumnu' mai tare-n pept cu atat mai multi vor sta la picioarele tale cantandu-ti ode ! De fapt cred ca se leaga la traditia stramoseasca a lu' "prost de bun". Vlad - Modest (dar nu Musorgski) ps.nu mai mergem nicairea cu carucioru' de mai mult de un an jumate', da ' cu bicicleta (mai nou cu alea duble care se inchiriaza in zona)ne puteti vedea pe la Roata Mare din Herastrau (mai mult in vichendele dar si in unele dupa-amieze cand ne macina rau doru'de buburuze ) pps.DDT-ul (diclordifeniltricloretn) e un insecticid care era folosit pe larg in cultura ... agricola
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...