Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de noiembrie-decembrie 2004 (6)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Noiembrie Elyanne ....UM 22 ian....DPN 1 nov IrinaA ....UM 24 ian....DPN Camys2000 ....UM 25 ian....DPN 31 octombrie Ela2001 ....UM 25 ian....DPN 2 nov Try ....UM 26 ian....DPN 1 nov Gioni ....UM 28 ian....DPN Roserb ....UM 14 ian....DPN 8 nov Moss ....UM 1 feb....DPN Hannen ....UM 4 feb ....DPN 10 nov MariamO....UM 5 feb....DPN Dena....UM....DPN 15 nov Hena ....UM 6 feb....DPN 16 nov Julia Dream....UM 8 feb ....DPN....14 nov Laura Miu....UM 12 feb....DPN Vivian....UM....DPN 17 nov Trinity ....UM 14 feb....DPN 20 nov Jasmine ....UM 14 feb...DPN 20 nov Mihaela Ema....UM 15 feb....DPN 28 nov Aime....UM 16 feb....DPN 21 nov Madachan ....UM 17 feb....DPN 21 nov Dama....UM....DPN 21 nov Ileden ....UM 17 feb ....DPN 22 nov Danette....UM 22 feb....DPN 27 nov Gandacelu....UM 22 feb....DPN 28 nov Mate ....UM 24feb....DPN 30 nov Eliza5....UM 25 feb....DPN Printess2 ....UM ....DPN Diana 2004 ....UM .... DPN Decembrie Misticgirl....UM 29 feb....DPN 5 dec Ellina....UM ....DPN 7 dec Cricor ....UM 1 martie....DPN 7 dec Fulguletz....UM 8 martie....DPN 13 dec 1Sanziana.... UM....DPN 22 dec Raluca.gabriela....UM 19 martie....DPN 28 dec Anne-Mary....UM....DPN....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, am auzit de un remediu contra greturilor. Nu stiu daca functioneaza, dar vi-l spun. Trebuie sa va puneti un mar pe noptiera inainte sa va culcati, iar de dimineata cand va treziti trebuie sa-l mancati INAINTE sa va sculati sa va spalati pe dinti etc., deci cumva din pozitia culcat (vedeti sa nu va innecati totusi..) . Sper sa va foloseasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci sunt cea mai mica burticuta :P Textilandia este magazinul, da. Are o gramada de materialele, de toate felurile, si vanzatoarele sunt foarte dragute, te ajuta. Au si captuseala acolo, si fermoare, asa ca nu trebuie sa alergi prin mai multe magazine. Eu cred ca mai potrivite sunt cele naturale, vascoza, matase. Inul se sifoneaza rau. La Cocor stiu ca au haine de gravidutza si la parter, langa standul ala oribil cu chiloti cu pene (acoperiti burticile, sa nu auda copiii). Eu, insa, nu caut decat un pantalon si o salopeta, restul de vara mi le fac si singura. Mai stie cineva de pantalonii aia de la mini prix? Pe mine numai toxo m-a costat, ca am facut-o la cerere. In rest, au fost gratis, m-am dus cu hartia de la serv cu contul de la casa de asigurari si atat. Asta la stat, ca la parti platesti oricum. Analizele sunt gratuite pt gravidute, aviz celor care nu si le-au facut inca!!! sa cresteti mari! :-)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danette, de unde ti-a facut tatal tau rost de imunoglobulina, ca ma intereseaza si pe mine! pe bune, in bucuresti nu-l gasesti decat cu 3.500.000 (daca-l gasesti[bang]), doar la polizu il face gratis pls help!!!!!!!!!!!! (dau si spaga daca e, adica normal:D dar sa fie mai putin de 100 euroi!) ...................... fetelor, la cerrefour sunt misto hainutele de gravida si nu extrem de scumpe in cocor mie nu mi-au placut, acum 2 ani cand am fost insarcinata erau numai chestii maro, nimic portocaliu hihihi[il] mi-a crescut si mie burtica, tre sa dau o raita prin magazine ca umblu cu blugii descheiati... rushinica![:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa vedeti ce-am patit eu aseara dupa ce-am ajuns acasa, a propos de soti. Vasele spalate (era un morman ramas de duminica), aragazul frecat, aspirator pus si spalat pe jos, toate hainele la locul lor, faianta frecata in baie, cada, chiuveta, gresia, toate. Asa m-a emotionat. Nici nu stiu cum sa-l rasplatesc. Dati-mi idei... Uite ca mi-a dat fulguletz o idee [:D]: pot sa-l [sm] pentru asta. Ela, legat de hainute de graviduta si aici sunt niste preturi...asa ca eu am decis sa-mi incerc mana, cum s-ar spune. Am masina de cusut, mi-am luat un tipar si niste material si de azi incep sa lucrez la prima mea bluzita de graviduta. O sa ma vedeti cu ea in curand... daca iese cat de cat bine. Si daca da, atunci ii dau drumul cu croitoria. Jasmine intreba de materiale... materialul cam trebuie adaptat la model. In general, avand in vedere ca o sa sa fim cu burtici mari inca din vara si o sa fie niste calduri infernale si nu toate reusim sa ne ferim de ele si, in plus, in timpul sarcinii devii mai infierbantata si ti se face mai usor cald, sunt de preferat materialele din bumbac, in sau orice material care stiti ca e racoros, culori deschise care sa nu atraga caldura. Sa purtati tot timpul o sticluta de apa dupa voi cand plecati la drum (servici, cumparaturi etc.). Mie ieri pe-autobuz mi se facuse asa sete si nu aveam strop de apa dupa mine. Eu abia daca m-am ingrasat 1 kg, dar inca mai vomit si inca imi mai e greata. Nu stiu de ce, ma apuca mai tare in primele zile ale sapt. (luni, marti, miercuri si eventual joi), apoi ma mai calmez si mi-e mai bine. Ce-mi mai potoleste mie greata de dimineata este un ceai cald cu 2-3 felii de lamaie. Parca ma unge pe stomac. Mai ales daca nu pot manca nimic altceva dmineata sau daca deja am vomitat. In schimb nu mai am somnul meu de altadata. Ma tot trezesc noaptea, dorm mai mult iepureste, ma foiesc de pe o parte pe alta, parca nici o pozitie nu-mi mai place, iar cand adorm... visez in nestire. Parca zici ca am de recuperat la capitolul vise. "mi-a crescut si mie burtica, tre sa dau o raita prin magazine ca umblu cu blugii descheiati... rushinica![:D]Gandacel, eu pana acum o sapt. am umblat cu toti pantalonii descheiati la nasture si la fermoar. N-am vrut sa ma grabesc sa cumpar haine, desi burtica imi crescuse considerabil, pentru ca am asteptat sa vina un pic caldura sa-mi iau ceva mai de vara. Daca dadeam iama sa-mi iau de vreme rece cred ca apucam sa le imbrac doar de 2-3 ori, ca oricum la toamna n-ar fi fost bune la ce burtica o sa fie atunci. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [gravi] 15+ sapt DNP 1 nov.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Try, exact asta patesc si eu noaptea. In ultima saptamana ma tot trezesc in mijlocul noptii si stau ca o cucuvea pe intuneric ca sa nu-mi trezesc totusi iubitul. Mai rau e cand nu-mi gasesc locul si parca am curent electric prin maini si picioare de nu pot sta locului. Iar de vise sa nu mai vorbesc.. Visez o gramada si nu tocmai cele mai ortodoxe vise [:I]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, io ma trezesc ca proasta la 5 sau 6 dimineata (desi nu vreau!) iar la 8 a.m. sunt deja rupta! unde esti, somnul meu dulce?![alcool] (ma culc la 10 seara!)[:D] http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=8697&cid=5405
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma trezesc noaptea, ba pe la 3, ba pe la 4 (pipilicul ma trimite la baie) si apoi nu mai pot adormi nici sa ma bati. Tot asa nu-mi gasesc locul in pat langa al meu sotior care se plange ca in curand va trebui sa schimbe patul sau se culce in alta parte. Burtica nu prea mi-a crescut, dar este un pic mai bombata. Pantalonii care inainte imi erau largi in talie, acum abia reusesc sa-i inchei, deci v-a trebui sa schimb garderoba, cat de curand. Ca si Try, astept si eu caldura si sezonul estival. De ce nu il simt inca pe BB? Eu vreau sa miste sa-l simt acolo... Spuneti-mi si mie cand va incepe sa se "joace"? [gravi]12+ sapt DNP 21 nov Anca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...