Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

La multi ani sarbatoritilor bb-ei de azi si tuturor celor pe care ii cheama Constantin sau Elena. Noi ne-am tot gandit ca sunt o serie de lucruri pe care tre' sa le luam la mare nu noi .O buna idee ar fii urmatoarea lista: oricum, patul caruciorul caditza(mai stau sa ma gandesc) de sterilizat, 3 biberoane de lapte, 2 de ceai, laptele 3 cutii blender asternutul ei de pat, jucariile ei, pampersi&Co(ma refer la produsele de cosmetica) hainute olitza mancare din borcanele iaurturi cu fructe Mai aveti alte ideei?Paula e mai bine,acuma tuseste si ii curge nasul dar nu a ami avut febra.A enit azi doctorita si a zis ca e bine si ca se vindeca. anamaria-si noi santem cu tusea.Ce ti-a prescrid medicul?Felicitari bebeului tau pentru primii pasi facuti de unul singur. carmenutza-ar fi o chestie aia cu kk...dar eu tot o sa o las in funduletzul gol...o sa fie forte zexi. Noi acuma trrevuie sa mergem ca sa ne achizitionam toata familia costuime de baie.Pentru Paula am vazut unul roz....cret pe margini,o'm vedea noi bibi-suna fain descrierea costumului tau ...adik a lui bb se baie Adndra_-poate va dormi mai mult dupa ce mai creste un pic;si ca sa te consolez si eu;si pe mine ma trage se par Paula.... Cornelia-si eu mi-am pus intrebarea daca grilajul d ela pat esta sau nu prea inalt;cred ca este inalt....patul Paulei este lanaga perete.Nu cred ca are sa cada asa ca nu-ti fa nici tu probleme.Si noi facem doar o jumatate din "turul patului" va pup si sanatate voua,familiei si la bb maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La Multi Ani! ELENA_LTD. Si eu sint Elena si i-am zis sotului ca azi e ziua mea... am primit doar o urare. Am o veste despre bebe2. Se pare ca are grup[a de singe A, deoarece au aparut anticorpi, in cantitate mica, la aceasta grupa de singe ( care e si a sotului si a lui Cristi), asa ca si beeb 2 va fi , cred eu , A2 negativ. Numele nu l-am stabilit. Eu fac acum o lista si o sa o discutam cind voi gasi momentul potrivit. Oare ce se mai intimpla cu Maroc si cu bebele ei ... ca nu a mai scris taaare de mult. Acum Cristi e afara cu bunicu lui, s-au du s in parcul National, dar normal ca bebe doarme in timpul asta asa ca pierde privelistea. Va doresc un weekend placut . http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am o stare asa de proasta!simt ca nu ma mai tin puterile zilele astea.o astept pe mama sa ia fata si nu mai am rabdare!mi-e rusine de mine,mai ales cand aud povesti despre mame eroine,care cresc cate 3-4 copii odata!dar acum simt ca am nevoie de o pauza!si o sa am o vai de ea de pauza pt ca trebuie sa invat! ieri am plans toata ziua.norocul meu,marele meu noroc,ca a luat-o soacra-mea la plimbare pe alexandra si m-am calmat in 2 ore de stat singurra si facut curat la greu!era plina sufrageria de covrigei cu susan,haine,hartii,casete si tot ce a mai reusit alexandra sa scoata de prin sertare!simteam ca imi iau campii! ma doare in gat,am punguta cu puroi,am avut febra intr-o noapte,mas imt slabita si am ameteli! [xx(] Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari si urez si eu la randul meu La Multi Ani celorlalte Elene - Romana si Corina Elena - si Constantinilor de asemenea![flo] Il laud si eu pe fii-miu ca are in sfarsit doi dinti. I-au iesit amandoi odata, deocamdata abia se vad. Merge tinut de ambele manute si e tare lenes la ridicat in picioare de unul singur. I-a reusit performanta de vreo 3 ori tinandu-se de marginea patului. Azi a implinit 10 luni, asa incat o sa profitam de unica ocazie in care ne puteam serba amandoi. Ca de la 1 an... se numara doar anii.[cheers] Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici la mamici si bebici ! LA MULTI ANI ELENE dragi ! Alexandra remediul cel mai bun e sa iesi tu cu ea afara sa o plimbi ! Fica -mea ar sta afara nonstop ! Carmen , Maya sunt pe prima pagina, super povestea ... Bibi ai grija cu medicamentele, creme si alte chestii, Teo a facut o iritatie urata la funduletz care ia trecut cu apa si sapun pana la urma ... si acum o spalam la fiecare schimbare de pampers ! La noi apa e dedurizata dar pentru apa de la bloc eu zic sa incerci apa, sapun si ulei de masline cu un tifon ceva ... si se mai amelioreaza ! WE placut ... Teo si mami nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, Sa nu uitati de lista actualizata: 1. Andra 2. Bibi 3. Carmen 4. Magda 5. Bobi Romana, Elena - la multi ani! maria m_m - cred ca deja nu mai ai nevoie de cadita ptr bebe, eventual poti lua un covoras din acela din platic care se pune pe jos in baie, nici nu aluneca si nici nu are contact direct cu suprafata cazii + ocupa mult mai putin loc decit cadita. Cit despre sterilizatoare: voi mai sterilizati inca biberoanele? Ca eu nu mai sterilizez de la 1 luna jumate decit o data/sapt., iar de la 3 luni deloc. Cit despre biberoane, eu folosesc acum doar 2 ptr lapte: unul dimineata, unul seara, iar ptr suc un altul, de o saptamina am luat unul special cu adaptor ca la canite de la Nuk, sa-l invat incet-incet pe bebe sa lasa biberonul si sa bea sucul, apa din canita. Iar iaurt cred ca gasesti si acolo la alimentare, si e mai sigur decit sa-l plimbi de-acasa pe drum. Noi diseara avem petrecere ca e ziua Tanticai & a lui Costel (socru) - asa ca "diseara dansam in familie". Miine mi-am propus sa-i gatesc lui bebe din nou: dovlecel umplut cu carnita, ca e mare fan dovlecel. Vreau sa incerc sa-i dau si capsuni, sa vedem cum reactioneaza; i-am dat o data din borcanase, dar nu e acelasi lucru. I-as face un shake cu lapte, banane, capsuni...miam!miam! pup u, Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si pt. Corina Elena si Romana! Romana, asteptam sa ne dam cu parerea despre nume. Amik, ia-o mai usor si nu te mai invinovati. Toate cred ca am trecut prin stari mai proaste. Nici noi nu mai sterilizam biberoanele de loc de la vreo 4 luni. Suc si apa bea din canita, iar lapticul de dimineata tot din canita. Doar seara mai "servim" biberon. Maria, am auzit ca exista pampersi special de plaja, dar din pacate, nu cred ca pe la noi. Si eu cred ca nu are rost sa iei cadita. Doar ce am vorbit cu mama la tel. si mi-a zis ca Maria a stat azi sub umbreluta pt. prima data cu tricoas si picioruse goale. In sfarsit a venit vara si la noi! Cred ca sunt singura de pe strada imbracata de primavara, dar am o scuza, plec de acasa la ora 7. Abia astept sa va intalniti sa "aud" povestiri despre cum interactioneaza acum bb-ii! A, era sa uit, eu la mot am de gand sa-i serbez ziua Mariei pentru copii si a doua zi pt. adulti (sau invers). Asa ca as vrea sa imi dati idei despre meniul pt. copii. Invitatii ar fi unii putin mai mici ( 10 luni) si unii de 2-3 ani. Idei de tort? Multumesc. Va pupam Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...