Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici&bb de iunie-iulie 2003 amik-par a fii simptome de sarcina....SUCCES,daca nu acuma,data viitoare sigur. bibi-eu i-am luat Paulei sandalute cu 600.00,400.000,nici nu ma gandesc sa dau 1 milion pe ele.doar daca sunt ceva special. carmenutza-BRAVO pt ca esti pe prima pagina....acuma ma apuc si eu sa citesc povestea ta Cred ca pana la urma nu iau cada.E in plus si nici nu am unde sa o depozitez pe drum.Abia astept sa mergem. Duminica plec la Sibiu,sa-mi dau examenele.Ma duce Mike cu Miru,ei se intorc acasa luni iar pe Paula o lasa cu mine.Vin vineri sa ma ia(am spus sa mearga acasa ca sa nu lipseasca Miru asa mult de la scoala ca saptamana trecuta a tras chiulul). gio-frumoase poze,mai ales http://community.webshots.com/photo/145014606/145028582wQzHyx.Sa va traiasca.A...mi-a mai placut si http://community.webshots.com/photo/145014606/145032407oCKEtA cornelia-nici eu nu prea am ideei de tort. crisa-cum va simtiti?cand va intoarceti? Chiar,cand se intoarce crisa? Noi suntem bine,Paula face deja turul patutului.Azi a inspectat cu taica-su toata casa...de sus pana jos(si avem 3 etaje,cu mansarda 4).Santem cu totii nerabdatori sa plecam in concediu,la mare.Cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta eram insarcinata....parca m-i se face dor. pa pa maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, bibi - si eu am luat sandalute de la Crido Kids de pe Mosilor, sint deschise in fata si cu bareta cu arici; ptr ca nu vroia sa bage piciorul in cele inchise (de care am vrut sa-i iau prima data), i-am luat asa ca pot sa-i trag piciorul prin fata. Am dat 900 mii pe ele, dar tot ce mi-a placut era la pretul asta. Vineri am gasit intr-un magazin din Unirea-etaj 3 (linga Crido Kids) acelasi tip sandalute (le-am recunoscut dupa cutie ca sint de la acelasi producator) la 800 mii, dar n-aveau decit citeva modele si culori, la Crido pe Mosilor aveau o gramada. Si imi plac ca au talonete si sint inalte pe glezna + barete cu arici. Oricum, de cind l-am incaltat, nu mai vrea decit in picioare, ma plimba de minuta prin toata casa si la fel pe afara pe peste tot. amik - eu zic sa stai linistita un pic, dintre noi toate mi se pare ca tu suporti cel mai greu "legatul" de casa pe care il impune un bebe, si e si normal ptr ca am senzatia ca esti si cea mai tinara. Acum Alexandra a mai crescut si ti-e mai usor, dar ia gindeste-te s-o iei de la cap cu unul mic. Cit despre ajutorul de la soacra, mama, oricine... gindeste-te ca in primul TU esti responsabila ptr copiii tai, ca se poate intimpla ceva cu soacra sau pur si simplu va puteti certa si te trezesti cu DOI copii mici pe cap, exclusiv in grija ta. Asa ca eu zic sa mai cumpanesti situatia, oricum dupa mine orice bebe are nevoie de cel putin un fratior, dar sint o gramada de chestii de luat in considerare. gio - mai ce ochi frumosti albastri aveti in continuare, ce domisoara mare si draguta! Noi am avut iarasi un week-end plimbaret: simbata am fost la Balotesti la iarba verde, apoi la carturi, ieri la Otopeni la niste prieteni - ducem program de socializare cu bebe, dar nu prea avem succes, ca Luca tot la mine vrea.[bang] pup u, Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

andra,graiesti intocmai ca,scuze,constiinta mea! cum o fi sa fie! poate ca tineretea mea echivaleaza cu lipsa rabdarii in anumite momente...dar numai in anumite momente!:))) Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multzam pt info fetele! Am luat sandalutze dela unirea. Am incercat la Crido, dar sandalutzele masura lui nu-i intrau peste picior, ma refer la cele cu bot inchis, cele mai ieftinutze erau prea largi si pana la urma am luat unele la 450.000 cu arici, dar care, abia acasa am vazut ca n-au talonet.[bang] Nu prea e scuzabil, dar dupa doua zile de maraton prin magazine, cu david care incepuse sa se plictiseasca si sa bazaie, am comis-o! I-am mai luat pelerina de ploaie galben cu negru. E ca o albinutza.Si pentru ca sunt chitroasa [:D]i-am luat una masura 104 ca sa fiu sigura ca o are pana la 3-4 ani.
quote:
copilul acesta nu va umple niciodata golul din sufletul meu...dar mi-l doresc...asa cum mi-o doream pe alexandra chiar dinainte de a o concepe!:))
Aici deja m-am pierdut.[:D] Acum pe bune, Andra are dreptate! Mai, noi am stabilit sa ne vedem pe 6, dar pe 6 sunt alegerile locale. Dam pe la urne inainte sa ne vedem? Sau altfel spus, mergeti sa votati? Pentru ca eu ma gandeam sa impunem drept conditie de participare la intalnire carnetul de alegator cu stampila de vot pe el. Vorbesc serios!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Sunt cam ametita azi, probabil din cauza vremii. Bibi, tati e foarte suparat pt. ca toata lumea spune ca Maria e copia mea. Imi tot arata poze cu el, ca sa imi demonstreze ca nu e asa. Ca sa il impac, spun la toata lumea ca seamana la par cu el. in ultimul timp, de cand nu mai e asa de cumintica, si ii zicem "rauta", e convins ca seamana cu el. eu i-am luat sandale Mariei cu 350.000 lei. Made in Turkey. Cat m-am ferit eu sa-i iau lucruri turcesti, dar sunt destul de bune. E adevarat ca nu sunt cu piele la interior, dar au talonet, sunt inchise in fata (au baretute) si au talpa f. buna. Sunt si frumusele. La Crido Kids am vazut si eu cu 900.000 lei, dar nu m-am indurat sa dau atat. Am gasit si cu 450.000, piele si la interior, dar nu avea numarul ei (astea tot turcesti). O sa mai caut ca sa ii mai iau o pereche. Nu stiu daca te ajuta informatiile, pt. ca eu le-am luat din Constanta de la Dorally Mall, dar doar asa ca idee ca se gasesc si mai ieftine. Gio, am admirat din nou ochisorii Taisiei. Mi se pare ca este f. inalta. Despre dinti: poate va amintiti ca Maria a fost printre primii bb-i cu dintisori. Dar dupa primii doi de jos, i s-au tot umflat gingiile si sus si jos, dar nici urma de al treilea dinte. Asa ca am ramas la coada. Nu cred sa fie vreo problema. Oricum asa le face ea pe toate, incet-incet. Amik, cred ca hotararea de a mai avea un copil trebuie sa fie numai a voastra. Vad ca nu prea v-ati gandit la meniul de 1 an. Eu astept in continuare idei. Va rog. Andra, vroiam sa ma plang si eu ca Maria nu mai este sociabila. Credeam ca a trecut de pragul de la 6 luni, dar abia acum incepe sa ii fie frica/rusine de straini. Nu pot sa o dezlipesc de mine. Trage cu coada ochiului spre persoana pe care nu o cunoaste, dar daca se uita la ea sau ii vorbeste, e teroare. Am avut ieri musafiri si maria a plans jumatate de ora. Norocul nostru ca intre timp au venit si niste prieteni cu catel, care a reusit sa-i distraga atentia de la adulti. Mai grav ca sambata i-a facut o scena asemanatoare si lui tati. Nu vroia decat la mine sau la buni. Sper sa ii treaca pt. ca atat de mult m-am laudat cu copilul meu sociabil...era asa de bine cand radea la toata lumea. A invatat sa se ridice si in fundulet, de pe burta. Problema e ca acum, oricat de obosita ar fi nu vrea sa stea culcata. Se agita in patut, cateodata reuseste sa se ridice iar altadata ramane cu picioarele blocate printre gratii. Asa ca nici de dormit nu mai doarme asa de bine. O las la marginea patutului sa oboseasca, o culc, o luam de la capat si intr-un final adoarme. Va pupam, Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bei frate io nu mai suport vremea asta.....ploua de rupe...nu se mai opreste...parca nici nu a venit primavara.... Bibi, tu ai dreptate cu alegerile....am si uitat....votam cum sa nu...io cu Ontanu[bis]ca stau in sect.2 Mah da' daca tot mergem la gratare ar trebui sa ne si organizam putintel, nu?! adica cine cumpara ce cumpara...cumpara cineva si noi cotizam, sau venim fiecare cu ceva...hai sa vedem cum facem. Oricum fetelor am vazut ca nu prea va inghesuiti ca data trecuta..parca suntem mai putine...adica, ce...un gratar nu va coafeaza? Maya a dormit azi de a rupt...de la 11 pana la 13.40....cred ca o trage si pe ea vremea asta la somn.Acum sta la ea in camera, in patut si asculta povesti si vorbeste pe limba ei. Andra, da' stiu ca umbli prin magazine...esti la curent cu tot....am si eu un chef de colindat prin magazine...nici nu prea mi-am mai luat haine in ultima vreme de cand stau cu pitica numai pe afara, prin parc...numai haine sport... Ma duc sa ma uit la vreun film pe HBO....n-am chef sa fac nimic azi..doar leneveala... http://www.community.webshots.com/user/carmenmaya Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, BIBI nu te supara dar ce zici tu cu stamplia de alegator nu mi se pare corect!! Mersul la vot e un drept, nu o datorie, pe care putem alege sa ni-l exercitam sau nu. Nu vreau sa ma angajez intr-o polemica, dar am cel putin doua argumente in contra propunerii tale: 1. De felul meu, eu vreau sa votez, pentru ca aleg sa-mi exercit acest drept. La alegerile trecute eram plecata din tara si cu toate astea m-am agitat sa votez acolo, in strainatate, asa ca iti dai seama ca era important pentru mine. Dar uneori (cum este pentru mine cel putin la aceste alegeri) pur si simplu nu am nici o alternativa de vot care sa imi surada. Mie mi se par toti la fel de rai si mincinosi si neseriosi, asa ca nu consider ca merita vreunul votul meu. 2. La constitutie, au tras de noi sa mergem la vot si ne-au aburit (printre altele) cu armata. Sunt convinsa ca multi tineri s-au dus si de asta la vot. Iar in final au schimbat legea si tot au facut armata obligatorie [V]. Adica cine a votat din aceasta cauza, a votat degeaba... Parerea mea! AMIK si eu zic ca Andra, decizia trebuie sa fie a voastra si in nici un caz nu trebuie sa fie influentata de un asemenea argument cum ca soacra e disponibila si i-ar conveni acum. Tu ai facut deja o intrerupere acum cateva luni, nu prea cred ca argumentele care te-au facut atunci sa renunti la sarcina s-au evaporat deja intre tmip!! V-ati luat cu toatele sandalute, felicitari si sa le poarte bb-ii cu placere. Si eu am vrut sa merg azi, dar cu ploaia asta nu-mi vine sa ma urnesc de la birou [:D] Noi stam bine cu socializarea, uneori lumea noua chiar o face pe Stefania sa uite de suparari. Aseara de exemplu a plans in continuu vreo 30 min fara nici un motiv identificabil, am plecat cu ea in vizita, si acolo a fost atat de fascinata de baietelul gazdelor (2 ani si un pic) incat a fost super-cuminte si numai cu ochii pe el. Si la butoane, ca si acasa [:D] Ce o mai fi cu MADISHOR? Nici ea nu a mai zis nimic. Referitor la intalnire -- noi cel mai probabil nu vom putea veni pe data de 6, desi ne-o doream si initial parea o data perfecta. Asta e, ramane pe alta data.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...