Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Kehleyr
La constitutie, au tras de noi sa mergem la vot si ne-au aburit (printre altele) cu armata. Sunt convinsa ca multi tineri s-au dus si de asta la vot. Iar in final au schimbat legea si tot au facut armata obligatorie [V]. Adica cine a votat din aceasta cauza, a votat degeaba...
Pe mine m-ati prins aici...noi am votat pe prostii, exact din motivul asta,( Razvan s-a sustras pana acum de la aceasta ilustra indatorire) ba m-am mai certat si cu ai mei ca nu au vrut sa voteze ...tzara de kkt..ca altceva nu mai vreau sa zic. Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bai, dar stai cam prost la capitolul simtzul umorului! Adica ce credeai? Ca angajam pe cineva sa verifice participantele, cu tot cu carutz si bebelushii, ca la stadion?!? Promit de acum sa folosesc ca la carte si punctul si virgula ca sa nu se mai polemizeze asa aiurea, cand nu e cazul. In ceea ce priveste constitutia promit sa raspund dar nu acum ca zau ca n-am timp.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va dau si eu binete pe ziua de azi ca si aici e o vreme naspa rau, asa ca mai mult timp de butonat, altfel zburd pe-afara cu gargaricioasa. Simbata si duminica ne-am preumblat printr-o multime de locuri, astfel ca a mea copila cred ca azi se reface, doarme de vreo 3 ore si asta dupa ce-a papat "micul-dejun". Acum a descoperit ca mama si tata pot fi si stilpi de catarare, asa ca cum prinde ocazia cum incepe escaladarea. Seara pica rupta, dar nu se lasa pina nu mai da 2-3 ture de-a busilea la noi in pat. Aseara gasise tablia de la capul patului, se prinsese cu o minuta de ea si cu cealalta a gasit de cuviinta sa ma bata parinteste pe frunte, cu o privire gen "mama esti cam tuta". Ma uitam asa la ea si zic "buna treaba!" Iaca asa cu fata mea. Am vazut pozele cu fetitele scumpe, Taisia si Mariuca: dulci bombonele aveti fetelor, sa va traiasca si numai bucurii sa va aduca! Andra, parca mi-ai luat vorbele din gura: la fel vroiam sa-i spun lui Amik, desi pina la urma decizia tot ei o vor lua, indiferent ce va fi. Avem si noi ceva pozici noi http://community.webshots.com/album/144602651XIlxsU V-am pupat si o saptamina buna sa aveti!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si bebici ! Am citit cam in diagonala. Tocmai a adormit bebe si hop si eu pe forum ! In ultimele zile am testat cu succes capsunile si ciresele. Legume am introdus cam tot mai putin mazare si fasole. In rest mergem de manuta si urcam scarile cu ajutorul lu' mami cocosatu' Nu mai vrea nici scarile sa o urc in brate. Vrea fata mamii sa mearga intruna ! Cornelia, Gio, Alinuta sunt asa scumpici fetele voastre ! Baietii noutati cu pozici ?! Fetitele mai harnicute ... Amik grea decizie si eu as mai vrea un copilas acum fiindca daca mai trec cativa ani sigur nu o sa mai accept macar ideea ! Asta fiindca peste vreo 10 zile implinesc 30. Hm ... ce tristete ... pupici nicol
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Alinuta - frumoasa foc bb-lusa, cu ochii aia albastrii - oare de unde-i mosteneste?!? Avem si noi dracovenie din aia de jucarie ptr mers, dar mai mult ne place noua decit lui, cind il prinde pe directie fuge cu el prin casa, dar cind ajunge la un obstacol nu mai stie ce sa faca ca sa-l intoarca. Mi se pare oricum o varianta buna la premergator, ptr ca bebeii sa invete sa mearga. Sa inteleg ca la intilnire nu vom fi decit 5 ?... Simbata cind am fost la gratar i-am dat si lui Luca pui la gratar, intii i-am dat o bucatica cit 2 degete sa o tina singur, dar, dupa ce si-a-nghesuit-o pe toata in gura, a trebuit sa i-o scot si sa-i dau cite o bucatica cit sa-nghita, si i-a placut teribil. Acum mai nou nu mai pot sa maninc nimic ca plinge ca vrea si el. Sa bat in lemn, de vreo luna maninca bebe exemplar, chiar si dimineata cind mereu aveam probleme, dar de cind i-am bagat si cereale in laptic, il bea fara discutie. Am luat si eu cereale recomandate de Bibi (am uitat cum le zice), sa vedem daca ii plac ca si restul. Mai avem putin si trecem la cereale cu cacao... baieti mari, ce sa mai! Noi avem poze noi, dar nu stiu unde sa le pun sa vi le arat, sorry! pup u, Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alinuta frumoasa foc e fetita ta ,sa va traiasca. eu nu stiu daca mai e cineva ca mine,cred ca o sa ma dau cu capul[bang]de atitea nopti la rind de nesomn.Ce o vrea oare fata mea?Aseara m-am trezit si i-am dat biberon ,pe care nu l-a refuzat.Puii vostri se mai trezesc noaptea?Nu stiu dr-ul a zis ca nu-i nimic,ca paote am obisnuit-o asa in brate ,dar sigur de cind cu durerile mari de la dinti numai cu ea am stat in brate.Si eu care ma mindream cu fata mea ca doarme singurica .A devenit un terminator.Vrea sa vina peste mine si tati in pat sa ne traga de par si ce mai chicoteste.Noi inca nu mergem nici de-a busilea ,nici de minuta .Sta in picioare putin ,se sprijina de canapea sau de masuta ,face pasi mici dar inca e nesigura pe ea. Va pupam si va dorim intilneala frumoasa .Catan si trupa de pitici. http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Alinuta, bine ca nu se poate deochea fata prin Internet. De fapt, sunteti niste frumosi toti trei. Catan, acum am vazut si eu pozele tale. Ce familie frumoasa! Mi-au placut mult pozele de la amintiri. Mai nou, si Maria are program de plans noaptea, pe la 4-5 dimineata. Nu se trezeste, dar cred ca are cosmaruri. De obicei o linistesc mangaind-o sau ii dau suzeta, dar intr-o noapte s-a speriat asa de tare ca nu s-a linistit decat cand am luat-o in brate. Va pupam Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am revenit si noi dupa o pauza cam lunga. Sara-merge singura tinuta de o singura manuta,vorbeste multe ,intelege aproape tot dar nu stim ce sa mai mancam.Ajutati-ne,va rog ,cu sfaturi. Inca se trezeste noaptea de vreo 3 ori dar e mai bine ca si pana acum. Am un "off "foarte mare:nu are inca nici un dintisor.Mai e vreun bb fara dinti ?,ca m-am cam panicat pt ca are 10 luni jumate si nimic.Spuneti-mi daca e vreo problema ca suntem stirbe. Va pup,pt ca s-a trezit si nu mai pot sta deloc Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu cobesc dar al meu doarme ca un ingeras de aproape o saptamana. Se trezeste pe la 8.00-8.10 cand vine Nana si atunci e vesel nevoie mare. De fapt David nu plange decat cand e foarte obosit, cand ie fomitza mare mare si cand face buf ( si in ultima vreme face buf cam des). Cu intalnirea eu zic sa o luam babeste. Mai intai stabilim locatia. Eu nu pot sa zic nimic pentru ca la gratarel in afara Bucurestiului n-am fost decat o singura data. Apoi numaram gratarele din dotare. Si aici stau prost ca doar se leaga cu ce-am spus mai sus.Dar pot sa vin cu carbune si motorina. In legatura cu materia prima eu zic sa vina fiecare cu ce are pe acasa si aici ma refer si la carnita si la lichide( suc, apa plata, bere cu si fara alcool, etc) Apoi raman cadourile pentru bebelusi. Se vorbea de o suma intre 300-500 mii lei din are sa cumparam jucarii la fel pentru toata lumea. Eu, spirit practic, ma gandeam la ceva jucarii care sa dezvolte motricitatea si intelectul la ai nostrii. Am vazut ceva in genul asta in Sellgros. Erau niste jucarele din lemn, frumos colorate, bla, bla, bla ( daca stie careva la ce ma refer poate ma ajuta cu descrierea) care cred ca erau undeva pe la 300.000 lei. Dar in situatia asta trebuie sa stim exact cate persoane venim si daca se ocupa cineva de achizitionare. si aici ma ofer voluntar cu conditzia sa nu dau chix. Hai, ajutati-ma! Andraaaaa, unde esti? Carmenutzaaaa!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...