Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

Buna, aici sint, bibi ! Pai daca sintem doar 5, eu va invit pe toatele la mine la mosie, la Breaza, ca-i aproape & e tare fain. Si atunci se simplifica si problema gratarului, ca avem in curte, a farfuriilor, paharelor & altor recuzite. Si impartim categoriile de cumparaturi - mincare, bautura, carbuni, iar cu jucariile am un fix: fiecare sa cumpere ce crede si acolo facem schimb prin tragere la sorti. In rest, toate bune si frumoase, ieri a facut bb Luca 11 luni, de-acum incolo ne serbam in ani! Am fost si ne-am plimbat prin parc, da-i tare greu cu mersul, ca trebuie sa se aplece dupa o groaza de chestii, sa se uite dupa fiecare catel etc., asa ca facem 20 de pasi in 20 de minute. Din ciclul "greu la deal cu boii mici", varianta "greu in parc cu bb mic". Care bb e mare smecher de fapt, ar trebui sa-l mai masor da' cred c-o las ptr 1 an, sau ma incumet eu acasa. Vreau sa vina caldura odata, nu mai suport geaca, ciorapii si pantofii, vreau sandale si papuci, fuste usoare de vara si sa pun tricourile cele noi lui bb! Ufff.... pup u, Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Avem primul dintos!!! De luni gargaricioasa si-a tras un dintisor, acum nu mai e gargaricioasa e crocodiloasa! Mica mea,rodea tot ce prindea, pina si cu papucii mei am gasit-o rontaind de zor! N-a plins, n-a marait, l-a fabricat asa pe shestache.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am lipsit citeva zile de la intilnirea cu voi deoarece am rearanjat mobila si a ramas calculatorul deconectata complet. Oricum nici timp nu prea am avut. Am fost aseara la medic , la control, pina acum e OK , s-a mai scurtat colul, dar de acum nu mai e pericol pentru copil, chiar daca vrea sa vina mai repede. Teoretic mai am o luna ( pina pe 25 iunie). Intre timp am reusit sa racesc, am luat de la sotu’. A fost groaznic, abea respiram, dar a mai trecut. Sper sa nu se imbolnaveasca si Cristi. CORNELIA: In privinta prenumelui … si eu astept sa dezbat cu sotul aceasta problema. Sper sa nu se lase cu lacrimi … la cit sint de sensibila uneori. Inca nu am terminat lista cu posibilele prenume, dar cind e gata si se mai apropie si momentul nasterii o sa o citim si o sa vedem. Noi inca sterilizam biberoanele si fierbem apa plata… nu stiu pina cind, ca imediat vine bebe2 si vom continua cu mult elan. GIO: Si Cristi e mare amator de plimbare prin casa… m-a terminat de spate si acum a inceput sa traga de cabluri sau de obiectele pe care le gaseste in cale. Obiectele le ia in mina si se plimba cu ele … le lasa jos unde are chef… deh mama, adica eu, trebuie sa faca apoi curatenie. Mai am o datorie fata de tine… niste poza pe care inca nu le-am pus pe site, dar sper sa o fac inainte sa nasc. BIBI: Ai incercat sus in cladirea de la piata Vitan. Vezi ca sint mai multe magazine cu haine pentru copii si nu stiu cum sa-ti explica unde e magazinul de unde I-am luat eu sandalele. Sint din piele si au costat pina in 500.000 lei, vreo 400 si ceva nu mai stiu exact. Sper sa mai gasesti. Sint maro si inchise in fata si tin si glezna, au talonete si se inchid cu breteluta cu arici, deci reglabile. CARMENUTZA: Esti curajoasa ca o imbraci de vara pe Maya. Eu inca nu am curajul asta ca pe aici mai sufla vintul si nu vreau sa raceasca. Vad ca vreti sa va duceti cu catel si cu purcel la Breaza. Cum as veni si eu , dar cu asa burta unde sa incap…si apoi daca ma apuca sa nasc? Ma mositi voi?… Cristi e asa de dulce si eu cam sufar uneori ca nu pot sa stau mai mult cu el in brate si sa-l smotocesc. Uneori ma consolez cu gindul ca mai e o luna si o sa-l pot tine in brate cit vreau, dar nu e chiar asa deoarece cel mic va avea prioritate ca va fi mai mincacios. Mai tineti minte cum ne trezeam si de doua ori pe noapte sa le dam laptic? Uneori eu nu dormeam decit 3 ore din 24, ca dupa ce minca stateam sa-l pazesc sa nu regurgiteze si sa se innece. Acum cind ma gindesc imi dau seama ca exageram, dar deh era primul copil si a fost foarte dorit. ALINUTA: Felicitari pentru dintisor. Aveti grija de puiuti si de voi . Va sarut cu drag. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bei frate...incepusem sa-mi fac probleme...nu mai scria nimeni nimic... Sa o iau cu inceputul... Bibi, Andramie imi surade ideea cu Breaza....suna tare bine...si ca sa vedetzi cat de nesimtzita[}:)] si de tiganca[^] sunt....imi surade si ideea cu ramasul acolo peste noapte....[:p]daca se poate si daca nu deranjam prea tare...evident. Cu jucarelele..nici nu stiu ce sa zic...ar fi misto si sa luam fiecare altceva( si atunci surpriza ar fi mai mult a parintilor decat a bb-ilor) si sa le luam cadouri la fel( caz in care bb s-ar bucura la fel de tare)....mi-e egal..facem cum hotaratzi voi...numai sa ne hotaram asupra sumei...500.000 lei cred ca este ok. Cine sunt cele 5?..ca eu am numarat numai 4...eu, bibi, andra, bobi...si? Corinaelena..nu dispera...nici noi nu avem nici un dintzisor si se pare ca am ramas ultimel stirbe...am intrabat dr. care mi-a spus razand ca pana la gradinitza ii ies...acum, fara gluma..si daca le ies dupa 1 an nu este nici o problema...ba mai mult, cica daca ies mai tarziu sunt mai sanatosi(dintzii)...asa ca ne consolam cu asta ..ce sa facem?! Alinutza, felicitari ptr. primul dintzisor! Romana..hai da-i bataie cu lista ca te ia copilul pe nepregatite si nu ai cum sa-l strigi..imi aduc aminte ca am inceput sa caut nume inca dinainte sa stiu sexul lui bb..aveam o lista cu fete si una cu baietzi..iar de cand am aflat ca este fata(prin luna a IV-a) intr-o luna stiam deja cum o va chema. Eu am facut lista cu prenumele, Razvan a ales Maya..apoi ne-am gandit impreuna la al doilea prenume care sa mearga cu Maya, si asa a aparut Alexia. Tu inca mai fierbi apa plata? Eu nu am fiert-o niciodata... Si acum sa va povestesc ce am patit in seara asta...mergeam cu Maya spre parc si la un momet dat simt o mana in buzunarul de la geaca in care aveam mobilul...ma uit..un tip tocmai isi scotea mana de la mine din buzunar nonsalant ...nu a apucat sa ia tel...eu am inceput sa-l injur de ma-sa ...si ei ( ca erau doi) se uitau la mine ca la o nebuna, ca si cum " ce ai femeie, ai innebunit?" ...ma depasesc, se mai uita o data in spate razand, eu le arat semnul cu degetul si se intorc pe trotoarul celalalt...il sun pe Razvan care intamplator era aproape de noi...ii explic unde suntem, sa le iasa in fatza hotzilor, eu ma intorc dupa hotzi vorbind cu Razvan la tel...si il vad cum vine spre ei ca un taur furios....eu in spatele hotzilor care mergeau super relaxati...si doar am apucat sa ii fac semn ca ei sunt..si s-a infipt intr-unul din ei, (care se kkse pe el) dar nu in cel care imi bagase mana in buzunar...eu strigam.."e celalalt"..si pana sa se intoarca spre celalalt, i-a dat drumul astuia si au fugit amandoi pe strada ca bezmeticii..ca pe unul era sa-l calce si masina rau de tot...se uita lumea ca la urs..Asa de tare ne-am enervat ca au scapat, ca la ce nervi avea Razvan cred ca si-o furau urat de tot.[box][B)][neand][haibat] Cam asta am facut noi in seara asta.... Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moaaaaama,Carmen,eu am patit ceva asemanator seara trecuta. eram cu mama,cu alexandra si cu o amica a mea cu fetta ei intr-un magazin de incaltaminte la noi prin cartier.vedeam clar hotii!am vazut cum bagau mana in buzunarele femeilor.au bagat chiar si in haina mamei mele...erau patru:doi baieti si doua fete.pe mine ma manca limba.si am iesit din magazin cu gura cam mare.mama si amica mi-au facut semn sa tac ca mi-o fur.am impresia ca aia m-au auzit ca tot aratau inspre mine.atunci mi s-a facut frica dar pt copil,nu pt mine.am vazut pur si simplu cum isi tragea una dintre ele bluza peste un telefon mobil bagat in pantaloni cand a iesit din magazin!asa m-am infuriat!imi venea sa intru in magazin si sa le cer oamenilor sa isi caute mobilele! mi-a ramas un gust atat de amar in gura!un sentiment de lasitate...de neputinta. in alta ordine de idei.alexandrei urmeaza sa ii iasa al saselea dintisor...si acum,desi doarme de vreo 3 ore,scanceste din cand in cand si noi doi ne speriem si alergam la patut... azi a mancat aproape o pulpita de pui intreaga cu piure de cartofi.mama,mama ce ma mai bucur cand mananca bine!bea in fiecare zi suc de portocale-care ii place la nebunie-cu morcov,mar,capsuna...facut de mine! apropo,eu ii dau capsuni!si sunt practic singurele fructe pe care le mananca!banane nu mai vrea,mar nu vrea,kiwi nu...etc.in schimb din capsuna musca si se stramba apoi musca din nou!e asa de dulce! am inceput sa o pun in ham si impinge asa la carut kilometri intregi.dar are o viteza!de-abia reusesc sa tin si hamul,sa ghidez si carutul...:))) am plecat in oras chititi sa luam tricicleta de-aia cu maner...ii plac alexandrei foarte mult,e rep ca doar pt cateva minute.in fine.am mers la magazinul chicco din piata alba iulia.acolo nu au asa ceva.am mers in unirea.nu am gasit.am mers apoi in mall.am gasit in sfarsit niste triciclete aproape identice cu ce au si la noi in piata la 1.200.000 numai ca in mall costa 1.800.000 sau 1.900.000-sunt doua modele.mai exsita un soi de masinute cu maner dar care nu se pot ghida...la vreo 3-4 milioane...dar pe cuvant ca nu merita!asa ca mai asteptam pana se hotarasc astia sa bage ceva marfa de calitate si de-abia mai bine ca se face alexandra ditamai fata! in ultima vreme alexandra mea este o mare dansatoare.cum aude o melodie cum incepe sa isi indoaie ritmic genunchii si sa se uite in toate partile cerand admiratie!e mandra foc!si mai nou joaca foarte frumos pe "DJ Vasile"...daca din intamplare este in fund cand incepe muzica da din cap ci din maini!parca e o papusa! va anunt ca nu vom mai avea un copil foarte curand-test negativ! va pupicim pe toate! Alexandra mare si Alexandra mica...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna mamicilor!la multi ani bb-lor! iata ca ne-am intors si noi din vacanta de o luna din rom.si suntem mai obositi decat cand am plecat.nunta a fost foarte frumoasa dar totul a trecut atata de repede ... Acum despre Denisa: -merge in picioruse fara sa o mai tin de manute nici nu-mi mai da voie. -inca mai suge asa cand isi aduce aminte si stie cum face calul,cum face catelul,ceasu ,masina si unde sunt ochii. -cu mancare nu stiu ce sa zic uneori mananca repede alteori putin Acum o sa citim evolutiile voastre si retete mai dai idei.Acumun bb aproape ca ar trebui sa manance cam ce mancam noi?Poate gresesc . Poze nu am pus inca dar promit ca am sa arat cateva foarte curand. va pupam si acum va citim si asteptam retete care le practicati
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...