Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

Mihaela,ai fost bestiala cu bebe manjit de vopsea!!!Ti-a dat ceva de lucru...de parca nu aveai![:D] Eu cred ca toti bebeii sunt innebuniti sa bage mana in tot ce "flescaie".Iei era Emma mea manjita pana la coate cu o banana...o stransese intre degete si o rostogolise pe masutza ei pana s-a facut pasta.Cu rosia face la fel,cu portocala la fel si mai nou,cand ii prepar cerealele isi baga nasul ,in adevaratul sens al cuvantului,sa vada si ea, sa miroasa,plescaie din busizte ca-i place si vrea cu orice pret sa bage si manutza-n castron.Cateodata o mai scapa... Nu stiu daca este haios pentru voi ,dar la momentul asta cel mai interesant mi se pare cand "vorbeste " ea cu tati la telefon.Stie ca e el...deja s-a obisnuit,caci cu tati vorbim cel mai des la tel...el ii spune "aaa" si ea ii raspunde "aaa",pe aceeasi intonatie.Minute in sir fac asta ,iar eu nu ma bag in discutia lor.[;)] Bibi ii dau si eu rosie bebelinei si tare mult ii place.Azi i-am fiert-o impreuna cu dovlecelul si pupiul,dar de obicei ii dau sa muste din felie si ii place asa. In sfarsit de ceva vreme a inceput si ea sa pape si am descoperit ca-i place spanacul,salata si dovlecelul.I-am dat si piure de cartofi cu ficatzel ieri si a papat.Ce biiineeee!!! Cat despre sarbatorirea bebeilor,chiar ca e o idee misto!!!Sa faceti un tort mare mare,pentru toti bebeii[pofta] Ce-as mai veni si eu cu bebelina mea!!![avion] Mami si Emma gangurica http://community.webshots.com/user/claudik100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata! Andra, [flo] pt. idee! Ma iluzionez ca vin si eu. Daca stabiliti data, cine stie, poate... Bibi, Maria mananca rosioara in supica. Nu cred ca ii face rau. Maria, si Maria [:)] mea a facut o iritatie pe fata acum o saptamana si luni. S-a inrosit la gurita si pe barbie. Cred ca stiu si care e cauza: in amandoua cazurile i-am dat borcanel bebelac (curcan cu legume). Am si eu o pozna de povestit. Mamei mele i-a fost frica sa-mi spuna, dar in final nu s-a putut abtine. A lasat-o pe Maria in premergator si s-a dus sa ia ceva din dormitor. Cand a coborat, era o liniste dubioasa. maria era bagata intr-un colt, cu castronul pisoiului pe masuta premergatorului, cu pumnii plini de "biscuitei" si cu gura plina(!). Ce de urlete, pana sa ii goleasca mama gurita! De atunci, castronul pisoiului e pus pe sus, dar ea il pandeste mereu. Se vede ca era delicioasa mancarica. In seara asta vine tati acasa dupa mai mult de o sapt. de absenta. Abia astept sa ajunga. Sunt curioasa si de reactia Mariei. Ieri m-a facut sa plang: i-am spus ca mai e putin si vine tati acasa si ea a ras si s-a uitat sus la usa, cam pe la inaltimea lui. Era asa de fericita si cand a vazut ca nu vine, a pus un botic. Nu mai stiam cum sa o impac. Va pupam! Cornelia si bb Mariuta http://community.webshots.com/user/cornelianis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor, ANDRA ideea ta este excelenta. Cred ca cel mai bine ar fi stil picnic, nu la terasa, pentru ca oricum n-o sa putem noi sta la mese cu misunatorii cei mici prin preajma [:D]. Luam paturici, alegem o pajiste frumoasa in parc, si gata. Suma pentru cadouri este OK. Cat despre sistem, e cam riscant sa asociem cadourile unei anume persoane, daca cineva se razgandeste in ultima clipa si nu mai vine? Poate ar fi mai bine cadouri unisex si facem tombola pe loc. Sigur, noi mamicile de fete o sa plagem dupa rochite [:D], dar cred ca e mai simplu... Daca suntem in Bucuresti, noi venim cu cea mai mare placere, dar de multe ori suntem plecati. Asta o sa vedem in functie de cand se stabileste data. BIBI mie mi-a zis pediatra chiar ieri ca pot sa incep sa ii dau rosii - curatate de coaja si de seminte si frecate cu branzica de vaci. MIHAELA, CORNELIA - excelente trasnaile picilor [:D][:D] Noi nu avem patanii spectaculoase cu care sa ne laudam - Stefania e foarte cuminte [:D][:D] Mai nou a devenit super miscatoare, de cand a descoperit cum este cu mersul de-a busilea nu se mai opreste. Punctele de atractie sunt cartile, videoul si DVD-urile. Azi dimineata era in brate cu Mandrie si Prejudecata si o studia pe toate partile [:D]. I-am zis sa astepte sa mai creasca si o sa ne uitam impreuna. La trezire, o gasesc mai mereu in picioare la ea in pat, si cand ne ducem la ea incepe sa topaie de bucurie. Ieri am dus-o in parc cu rolele. Se uita toata lumea ciudat la mine, ba mai si comentau niste pusti -- uite, cu copil si cu role [:D]. De parca gata, acum daca suntem maici ar trebui sa devenim automat serioase si respectabile si eventual sa nu mai facem nici o chestie care ne place... Dar fetei ii place la nebunie, ca merge mai repede si vede mai multe lucruri [:D]. MARIA esti studioasa [bis]. Iti tinem pumnii pentru examene si distractie placuta in multiplele concedii! AZIBEL - si eu as vrea s-o sarbatorim la tara. Noi avem curte si ar fi foarte simplu cu mancarea si foarte placut. Dar nu stiu daca o sa reusim, ar trebui sa ii convingem si pe socrii mei, si pe nasi sa vina. Loc in casa este, dar ei se urnesc mai greu... Daca nu, probabil o sa o facem la un restaurant cu terasa. L-am convins pe sotzul meu sa mergem la cursuri de dans si sunt super fericita. Sambata avem prima ora. Suntem nasi in august si mergem impreuna cu viitorii fini. Sper sa ne descurcam! Va salutam pe toate si sa ne auzim cu bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, tre sa-mi zici unde mergeti la dans pentru ca e excelenta ideea. Am facut si noi cateva cursuri dar inainte de nunta noastra, adica acum o mie de ani si cred ca ar fi binevenite din nou, desi Alex e antitalent. Te rog!! Inca ceva: sunt si cursuri pentru copii? Te felicit pentru initiativa! Si pentru role de asemenea. Daca mergi in parcuri mari, vezi herastrau, nimeni nu se uita ciudat. Andra, imi surade ideea cu intalnirea si subscriu la propunerea Danei cu picnicul. Fetelor, copilutul meu a intrat intr-o faza de matzaiala, plangaceala etc. Dr. presupune ca e din cauza posibilei eruptii dentare. Vrea tot timpul la mine in brate (nu-mi spuneti ca l-am invatat cu narav!!![bang]), nimic si nimeni nu-i intra in voie, ba vrea pe jos, ba vrea in brate, ba vrea sa manance, ba nu vrea. Toata ziulica stam dupa poponeata lui rasfatata. Intrebare: a patit careva asa ceva la eruptia dentara sau plodul meu are alte suparari? Elena, mama Oanei si a lui bb Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici si bebici, La multi ani pentru sarbatoriti! Andra, imi place tare mult ideea ta si de-abia astept sa o putem pune in practica! Referitor la poznele bb-ilor, de dimineata l-am lasat pe Tiberiu sa misune prin casa si m-am apucat de treaba. Are o mingiuta sunatoare pe care o cara peste tot, asa ca stiu, dupa zgomot, pe unde se afla. La un moment dat … liniste. Mai astept putin si plec sa caut baiatul. Dansul era in bucatarie, bagat pe jumatate in masina de spalat. Dadea sa apuce laveta si totodata se chinuia sa iasa afara. Era tare nostim cum dadea din fundic sa scape. Culmea e ca nu plangea. Usita ramasese intredeschisa dupa ce am spalat ca se se usuce inauntru. Am imortalizat momentul si daca o sa apucam vreodata sa ne facem site, o sa o vedeti. Nu stiu cine intreba de iesitul la iarba. Noi suntem fani natura si bb la fel. Ii place sa patruleze prin iarba, sa rupa floricele… De 1 mai am fost la niste prieteni, la curte si am stat toata ziua afara. Bb ca de-obicei, in iarba. A gustat iarba, pietricele... A doua zi- bb avea limba plina de afte, iar mucoasa gurii era sangerie.Nu manca numic, nu dormea, era marait… Dr. ne-a interzis sa bage manutele in gurita, jucarii, suzeta nesterilizata… Cam greu a fost. Acuma ne-a trecut si suntem bine. De-acum o sa-i supraveghez orice duce la gurita cand suntem afara. Dr. ne-a dat sa-i dam Sana-sol, sirop pt. pofta de mancare si parca mananca mult mai bine. Oricum pana ajunge la cantitatile pe care le mananca bb-ii vostri, mai e. Bibi, rosie ii pun in supa, ii fac amestec cu branza, o mananca goala... Pojogam, noi ajungem vineri seara la Brasov, si daca poti ne putem intalni sambata. Nr. meu de tel : 0722533445. Corinaelena, ajungem la Timisoara pe 22 mai si daca ai timp, mi-ar placea sa ne cunoastem.Prietenii nostrii stau in zona Cardinalelor. In afara de centru nu prea stiu, dar putem incerca sa ne vedem. Vom sta cam 5 zile. Acuma plec ca am de facut bagaje caci plecam la Iasi. Pana incep concediile poate ne intalnim inntr-un parc ca tare as vrea sa va cunosc si eu. Va pupam Bychi si bb Tiberiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andra, excelenta ideea cu intalnirea...super.La fel si cea cu iarba verde..ar fi bestial sa ne intalnim , daca nu toate, cat mai multe. Referitor la pozne, Maya care a invatat sa mearga de-a busilea si cu fata, da mai merge si cu spatele...era zilele trecute pe jos si tot mergea in spate...mergea..mergea pana cand a intrat sub pat...nu si-a dat seama si se tot baga mai rau...pana cand a ajuns la perete....se uita la noi de acolo si radea de mama focului....a trebuie sa ma bag eu dupa ea sa o scot ca nu mai stia sa iasa.Am imortalizat si noi momentul....sper sa va arat poze cat de curand. Carmen si bb Maya Alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce v-am mai cautat .[bang]Nu stiam ca subiectul a intrat la "Femina intim".Acum ca v-am regasit....ma bucur! Rares e si el bine sanatos si frumos ca toti bebeii de iunie-iulie 2003[:D]E un baietel destul de cumintel dar cam incapatanat.Vedem ce-o mai fi.. Marea lui placere este sa alerge cockerul prin casa.Rares in premergator il alearga pana bietul catel nu mai stie incotro s-o ia.Daca Blackie reuseste sa se bage sub pat....atunci e fericire mare pe el si plansete pe Rares. Cred ca ar fi o intalnire interesanta si placuta aceea despre care vorbiti.... Toate cele bune! M.P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Am imortalizat momentul si daca o sa apucam vreodata sa ne facem site, o sa o vedeti.
Dar avem deja site. Si avem chiar sectiune de POZ(N)E. Tot ce trebuie sa faci e sa trimiti poza la adresa indicata de ROMANA.
quote:
era ziele trecute pe jos so tot mergea in spate...mergea..mergea pabna cand a intrat sub pat...nu si-a dat seama si se tot baga mai rau...pana cand a ajuns la perete....se uita la noi de acolo si radea de mama focului....a trebuie sa ma bag eu dupa ea sa o scot ca nu mai stia sa iasa.Am imortalizat si noi momentul....
La fel si MAYA, tot la pozne intra. Si apropos de securizarea casei la noi s-a ocupat unchiul in we asta. A fost plecat in Belgia si l-am rugat sa cumpere tot ce se putea. A venit cu o punga de sisteme de sigurantza( pt. prize, usi, capac wc, usa frigider si aragaz, usi dulapri bucatarie, colturi) si a zis ca daca si dupa dotarea asta are baiatu vreo zgaiba inseamna ca e ca David Coperfield din bancul cu prezervativul.[;)] Multzam pt.info cu rosiile. Nana e in urma cu informatziile. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele fete, Revin si io, batuta de soarta, dar revin. Cum frumos zicea Carmenutza, ma voi considera intotdeauna mama a doi copii: a lui Tudor si a Marutei. Cat a fost, a fost frumos. MARIA, CORNELIA, ROMANA, imi pare nespus de rau ca ati trecut si voi prin pierderea unei sarcini si ma bucur ca Dumnezeu a vegheat asupra voastra si aveti bebeii mult doriti (Cornelia urmeaza cu bebe no.2). ANDRA, foarte faina ideea ta. Sa sarbatorim atatia bebelusi de-o seama mi se pare extraordinar. Eu o sa plec in concediu duminica pentru doua saptamani, deci pe 31 mai o sa fiu inapoi. Teoretic 0 sa mai plec intre 23-30 iunie. As fi foarte recunoscatoare daca am putea organiza petrecerea intre 1-20 iunie. Cat despre cadouri propun sa le luam jucarii, ca ei de asta se bucura cel mai mult. Ce ziceti? Eu i-am dat lui Tudor rosie pasata cu pilaf si carnita si a refuzat total sa manance. O sa incerc maine sa i-o pun in ciorbita. Azi i-am dat ficatel cu dovlecel si iaurt si a papat ca lumea. De pozne ce sa zic??? Cum cautau Bodo si cu Tuodor o minge de-a lui Bodo sub tarc? Il iubeste asa de mult pe catel!!! La el se bucura cel mai tare. MIRUNA, si Bodo il ocoleste pe Tudor de numa, pentru ca a mai incasat-o din cauza lui. Probabil ca dupa un an, poate chiar doi, se vor imprieteni. Cred ca o sa-l gasesc pe Tudor in cosuletul catelului, dormind cu Bodo. ROMANA, chiar mai ai putin, iti tin pumnii. Bine ca te ajuta tatl tau acum. Incearca sa mai dormi si tu peste zi. Daca vrei pot sa stea ai tai la mine cand sunt eu plecata (16-30 mai). Chiar nu e nici o problema, sotul meu e foarte altruist si nu are nimic impotriva. Au tot ce le trebuie aici si nu-i dereanjeaza nimeni. Te rog din suflet sa nu ma refuzi daca iti convine propunerea. Hai ca inchei mesajul ca mi-e frica ca se bloecheaza si scriu iar ca prostul.... Pupa Crisa, mamica lui Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...