Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie iulie 2003 (19)


Recommended Posts

Mama, ce retete! [pofta] Copy-paste si print urgent. Ramane sa o urnesc pe Nana, ca David sigur o sa linga farfuria. Crisa, pupa Bibi. Andra - si tu cu ceasul? [:D]Eu o iau razna. [bang][bang] Cand vad ca cel tarziu la 6.30 dumnealui e in picioare mai ca-mi vine sa plang.[q] Sunt convinsa ca atunci cand o sa trebuiasca sa merga la gradi sau la scoala o sa fac ca trenul pe langa el ca sa se scoale. Gio - eu sunt de departe cea mai denaturata dintre toate. Adunate zilele, David a stat cam 3 saptamani fara noi. Si eu zic sa-i faci ceva incalzire inainte. La intalneala venim si noi cu conditia sa fim in Bucuresti. O sa aflu exact data la care o sa plecam la mare si va zic daca putem veni sau nu. Revin mai tarziu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna mamici! alexandrueduard-imi pare nespus de rau ca v-am uitat pe listuta.Promit sa nu se mai intample: 31 iulie bb alexandrueduard si mami Magda [baietel] si scuzele de rigoare... Si noi ne tinem de pozne.Paula a "furat" nu se stie cum placinta de pe noptiera.Placinta era cu varza,era prajita in ulei cu sare....si puiu meu a mancat asa ceva.In fine,ma bucur ca nu a patit nimica. La noi deoarece a plouat tare zilele trecute s-a luat curentul si Paula a dormit fara becul ei de veghe...vedeti ce bb curajos am? bibi-Ai dreptate cu sculatul matinal.Si un ex concret e Miruna care in vacante se scoala la 7 si pe perioada scolii mor pana sa o trezesc[;)] Gio-si Paula(8 luni atunci) a stat fara noi (cu Miru&maica-mea) o saptamana si cateva zile cat noi am fost plecati in Franta.cand am venit inapoi am crezut ca bb o sa se bucure...da de unde,a inceput sa planga de abia a calmat-o mama,ca eu nu putem pt ca daca ma apropriam de ea plangea,o fi crezut ca am parasit-o[:-)))] madic-foarte buna ideea cu retetele.dupa ce a gustat placinta poate mai vrea sa guste si altceva... romana-eu i-am dat Paulei rosii si i-au placut tare mult.Eu i le dau cu branzica si cu ceapa. kehleyr-ce activa esti!bravo tie ca mergi cu rolele.E o buna idee pentru a te relaxa si pentru a capata forte noi! gio-de la varsta asta bb ta arata mare placere in a umbla prin magazine?pai bravo ei!!!! crisa&miruna-si Paula se bucura la vederea catelusei noastre,Tessa!Cand o lasam afara prin curte(saraca catelusa sta legata in lant pentru ca imi distruge vegetatia si roade gunoaiele cand e lasata libera si nesupravegheata)incepe sa dea din picioare si din maini. nicol74-eu am mare noroc caci langa noi e un parc foarte frumos gio-ma bucur ca i-ai gasit jucarii si bb tau Noi in materie de shopping stam cam asa-i-am luat Paulei un costumas de blugi foarte dragut,cu doua funtite ros...e format dintr-o bluzita-maiou si niste pantalonasi.Sunt bestiale si au costat 750.000 amandoua9impreuna),sa nu se inteleaga altceva!!!!!! va pup maria,[mamica] de Paula [fetita] si Miruna [ispita]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pozele din parc. Vreau si eu la urmatoarea intalnire. Poate stabilim un 5-6 iunie. Atunci eu sunt sigur in Bucuresti. Se lasa cu gratare, alea alea??? Ca daca-i asa cred ca trebuie sa-i luam si pe ai nostrii ca brazii, nu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Crisa bine ai revenit. Fata mea nu merge de-a busilea si nenea doctroul mi-a zis sa o las pe jos,dar ea nu vrea plinge .Daca o pun in picioare sta putin si se arunca pe spate .piciul meu nu a mers de-a busilea sa fie si ea asa incapatinata ca fratele ei? Dupa lupte seculare ne-au dat si noua dinti avem cinci si ca sa fie mai diferita in loc sa-i dea dintii centrali de sus inainte i-au dat caninii[bang]si nu am dormit multttttttteeee nopti .acum vad ca s-a mai linistit azi noapte nu mi s-a mai trezit.A dormit si tirziu pe la 11 juamte.Acum ca e vreme frumoasa o scot in parc si tare-i incintata .Se uita la toata lumea .am incercat sa o pun in leagan si a urlat .(leagan ptr piticei).nici pe topogan nu vrem [:D] Voi le dati iaurt la bebei?Ca dr-ul mi-a zis sa nu-i dau mult si brinza si smintina in cantitati mici.Ce mai papa bebeii vostri? le ,mai pasati mincarica ?A mea inca papa asa pasata. Mai au putin si fac un anisor bebeii nsotrii.Ce repede a trecut timpul.De vorbit spunem si noi mama ,ta-ta ,da ga sunete asa ca de pasarele[:D].tare-i dulcica .Astept sa-i scot filmul sa v-oa rat pe domnisoara mea.il imita pe fratele ei .se jaoca cu el si vrea sa fie cineva tot timpul linga ea.Va pupa Catan,piciul nazdravan si bebita Cindy.[/blue] http://community.webshots.com/user/catya106
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BIBI subscriu la 6 iunie ca data de intalnire ca barbata-miu are intalnire de 10 ani de liceu si sigur stam in Bucuresti. CATAN - caninii? [audinti] Sunteti avansati! Eu stiam ca astia ies dupa molari dar ca sa vezi ca bb-ii au placerea de a ne contrazice in permanenta [;)] ROMANA - multumim pentru poze [flo] MADIC - felicitari pentru apartamentul nou, sa il stapaniti sanatosi [cheers]. Si multumim pentru retete! Ce pacat ca [pic] afara si au anuntat vreme urata si maine si poimaine... Abia asteptam sa mai ies cu fata la aer. Va pupam, Dana si bb Stefania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catan: Alex nu mai mananca pasat ci zdrobit cat mai mare, cu furculita. Sa-l vezi ce mesteca.......Chiar nu-i mai place pasat. Eu am inceput sa-i dau mai de demult asa (de vreo luna si jum.)pt ca mi-e teama sa nu-mi refuze mancarea mai solida mai tarziu. Mie mi-e indiferent ce data de intalnire punem,pt ca in iunie noi suntem prin Bucuresti. Magda si bb Alex puisor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici, multumim mult pt sfaturi, tocmai ce vorbeam cu Valy si ziceam sa nu plecam..dar am citit ce ati scris, si m-am mai gandit,cred ca Taisia o sa "zboare" maine la mama, asa, de proba. Tineti-mi pumnii, Pupici, Gio si Taisia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gio, foarte buna decizia voastra. In primul rand aveti nevoie de un respiro, apoi, sa nu uitam ca noi nu am avut concediu anul trecut si apoi, bebelusii trebuie sa se obisnuiasca sa mai stea si cu bunicii din cand in cand, mai ales ca ei ii rasfata mult mai mult decat noi. Catan, si David mananca felul 2 zdrobit cu furculita.Am inceput si noi de vreo luna sa nu-i mai pasam piureurile in primul rand ca trebuie sa se invete sa mestece mancarea si apoi pentru ca asa m-am saturat sa car robotul de bucatarie pe unde ma duc!!!! Ce mai facem noi. Ne spalam in fiecare dimineata pe dinti. E un deliciu pasta[pofta]. Avem in continuare probleme cu dermatita si de doua zile in zona gatului i s-a facut pielea ca de gaina. Stiti cumva un dermatolog pediatru in Bucuresti. Daca da, asteptam un nume si un nr. de telefon. [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

::30Dregele mele fete, Mi-e teama sa nu incep sa fiu prea grijulie cu Tudor. Ma gandeam ca de cand o sa plece bona (dupa concediul nostru de la sfarsitul lui iunie) sa doarma Tudor cu noi in camera in patutul pliant (eu l-as lua si cu mine in pat). Sotul meu nu e de acord (pot io sa-l condving [:D]) dar nu stiu daca fac bine mutandu-l din camera lui. Oricum in iulie-august mergem la tara si atunci o sa doarma cu mine in camera [;)]). De cateva seri se culca mai tarziu (9:30) si nu se mai trezeste la sase ci la sapte-opt. Doarme insa cam rau de la dintisori. GIO, nu esti denaturata daca faci un concediu doar cu sotul. In plus e bine sa se mai obisnuiasca Taisia sa stea si cu bunicii, sa nu stea numai dupa fustita ta.... MADIC, multam de retete. O sa mai incerc si eu cand vin din concediu. Ieri a venit doftorul si ne-a dat sfaturi de concediu: ce se face la: - diaree (<4 scaune) - diaree (> 4 scaune) - tuse - temperatura - rosu in gat - otita - alergie alimentara - intepaturi de insecte - sa-l dau cu crema sau solutie de protectie impotriva tantarilor de la Jonshon (se cheama off) si pastiule de tantari tot de la astia (caut azi si va zic daca gasesc) - protectie la soare cu crema cea mai cea - sa stam la soare numai intre 8-10:30 De fapt eu mai stiam cate ceva de la plecarea din iarna dar acum devin as in deplasari. Oricum tarcul e super fain (se poate folosi si ca patut), se strange foarte usor si ocupa putin spatiu. Am luat si o cadita gomflabila de la Tomy fparte faina (ocdupa f.f. putin spatiu si se poate folosi foarte bine la deplasari) Plecam in Grecia, la Neipori. Sunt foarte fericita ca si-a aranjat si tati programul sa vina cu noi si se mai relaxeaza si el (pe langa noi) [;)]. Oricum sotul meu a facut tot ce i-a stat in putere sa-mi mai aline suferinta si pentru asta ce sa zic, ii multumesc lui Dumnezeu (in doi treci altfel peste necazuri). Imi dau seama ca sunt cam incoerenta dar stiu ca voi ma iertati. Sa inteleg ca ramane intalnirea pe 6 iunie? Hai sa incercam sa stabilim o data. Eu nu as opta pentru gratar, ce-i drept eu sunt cam lenesa cand ies, nu-mi place sa ma complic prea tare. Pentru tort si ceva prajiturele insa zic ca ar fi super. Sa ramanem la cadouri jucarii? Propun sa le luam jucarii la fel, sa le ramana la toti ca amintire. Eu chiar nu m-am mai uitat la jucarii in ulktima vreme dar voi sunteti meseriase. Asa ca zic sa stabilim ce jucarii si vedem care ar fi suma (zic ca in jur de 500.000 lei). Cine nu are, nu-i bai, facem un fond "tovarasesc" si punem umaru. Chiar nu as vrea ca banii sa ne impiedice sa facem ceva. Noi plecam duminica dimineata, pentru doua saptamani, dar mai intru sigur pana atunci sa va mai "vad", ca tare imi sunteti dragi. Pupa Crisa, mamica lui Tudor (minunea)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...