Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Putem fi doar prietene cu barbatii?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
eu nu stiu ce sa va spun(am ramas si eu mirata de articolu asta)......va las pe voi...eu va citesc. dar mie una nu mi-ar trebui prieteni de astea.....mai bine fara![:D] si eu il am ca prieten pe D-zeu(care este pt mine si va ramine pt mine pe primul loc,iar pe al doilea loc sotul meu...atit!) don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by simonaM si eu il am ca prieten pe D-zeu(care este pt mine si va ramine pt mine pe primul loc,iar pe al doilea loc sotul meu...atit!)
Simona, iar Dumnezeu ne cere sa ne iubim aproapele ca pe noi insine si nu spune sa fie de acelasi sex. [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by conchita
quote:
Originally posted by simonaM si eu il am ca prieten pe D-zeu(care este pt mine si va ramine pt mine pe primul loc,iar pe al doilea loc sotul meu...atit!)
Simona, iar Dumnezeu ne cere sa ne iubim aproapele ca pe noi insine si nu spune sa fie de acelasi sex. [flo]
conchita[flo] don't worry....be happy. mona78
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca s-a discutat destul de mult despre prietenia dintre un barbat si o femeie, pusa de la inceput sub semnul intrebarii. Asta pe mine m-a facut sa reflectez mai mult la ce inseamna prietenie, cand poti spune ca cineva iti este prieten. Am citit undeva ca lumea se imparte in doua: cei pentru care ai dona un rinichi si ceilalti. Mie imi este clar ca rinichiul l-as dona doar fiului si sotului meu. Asta inseamna ca ceilalti nu-mi sunt prieteni? Poate. Cred ca modul in care privim prietenia difera de la o varsta la alta, in functie de responsabilitati, prioritati, situatie familiala. La momentul actual, eu si sotul meu avem prieteni comuni, toti cei care ne viziteaza, pe care ii vizitam sunt cupluri, majoritatea cu copii. Prietenia acum vine din nevoia de socializare, timp avem putin, doar duminica dupa-amiaza, noi in timpul liber suntem mereu cu Calin, asa ca si noi cautam compania unor familii cu copii de varsta lui, ca sa fie toata lumea multumita. Acum, referitor la ce inseamna pentru mine prietenia... Eu nu vad intr-un prieten un confident, caruia sa te duci sa i te plangi mereu, sau sa ii destainui amanunte din viata ta amoroasa... Cu prietenii ar trebui sa impartasim bucuriile noastre, visurile, aspiratiile,... Si mai mult, in compania unui prieten poti sa taci si fie totul OK. Pentru asta, trebuie sa fii pe aceiasi lungime de unda, si asta nu cred ca depinde de sex.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor, opinia mea sincera este ca nu...cel putin din partea lor. am sa mi si argumentez afirmatia..."avem un angajat la firma care inainte a lucrat cu sotul meu si ca atare....ne am purtat bine cu el...crezand ca daca il consideram un amic si nu un simplu angajat...va avea randamnt mai mare in campul muncii.... credeti voi¿' el a incepu la intai cu gesturi puerile la adresa mea ba sa ma prinda de mana, ba sa mi atinga parul, ba sa se autoinvite la noi, ba sa ma studieze...ca un....obsedat... pana nu de mult, acum 2 zile....vazand ca eu ..nu l mai bag inseama si nu mai stau la discutii cu el... sa ma sune...sa ma intrebe ...daca <"intre mine si el nu e ceva specialllll", ca el asa" a crezut...ca e ceva mai mult decat o relatie de munca..." ma simt hartuita si...speriata , sotul meu...daca se implica...va iesi rau...si asa sta ca pe ghimpi... asa ca spuneti voi...halal amicitii cu barbati... ....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...