Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Georgiana - Bine ai revenit! Cum a fost in vacanta? Ce bine de tine ca-l simti pe bb asa de bine...la mine inca nu se simte la exterior [V] Adela - sa-ti traiasca nepotelul (finutzul)!!!Stromfuletzul tau va avea cu cine sa se joace[huta] Si mie mi se intampla sa ma simt [grasa]si sa respir mai greu dupa ce mananc...se pare ca solutia este mese mai "subtiri" si mai dese... Mari74 - da-i en-gros cu suc de portocale si grapefruit, ceaiuri cu lamaie si miere, si Vit C...reteta asta functioneaza!!! Camelia - DPN 9 oct
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roandre, Io merg la cursuri maine. [bicla] Am inteles chiar ca incepe un nou modul deci o iau de la inceput cu informatiile, ar fi pacat sa ratam. Haideti fetele, cine ni se alatura? [si-eu] Adela si BB (21 sapt si 1 zi)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mada si Danyce- felicitari pentru fetite. Sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele. Adela si Roandre, vreau si eu sa vin maine la cursuri, sper sa pot fugi de la serv. Asa tin si eu minte, ca maine incepe un nou modul. Diana nu poate veni, dar de sapt viitoare vine si ea. Camelia, nu cred ca esti conditionata de ceva, oricand se poate participa. Marcela, dr meu nu are un astfel de ecograf, dar cica el vede bine de pe al lui... Oricum eu ma mai duc si la eco morfologica, pt ca o fac pt mine si [copil] meu. Si eu am carcei noaptea. Astazi am descoperit laptele LaDorna LADYMILK, care contine in 100ml 22.5% din doza zilnica recomandata de Calciu si 22.9% din DZR de vitamina D3(pentru fixarea calciului). Nici eu nu ma omor cu laptele, dar gandindu-ma cate contine, am si devorat o cutie de 1L, deci 225% calciu din ce aveam nevoie azi[:D]. Ganditi-vo ce bine le face bebelusilor si o sa vedeti ca incepe sa va placa...[cheers] Pupici la mamici cu burtici irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Camelia, tu ai intrebat daca trebuie sa ai un anumit nr. de saptamani, iar eu ti-am raspuns ca nu cred ca esti conditionata, oricand insemnind la orice varsta a bebelusului...Sau poate nu intelesesem eu bine intrebarea ta... Si eu termin progranul la serv la 18, dar ma invoiesc de la 16.40 si sper ca ajung.Tu nu poti sa pleci mai devreme? pupici irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mari74 da-i cu citrice si miere si daca gasesti propolis. E super eficient. Mie mi-a zis medicul sa iau si Echinaceea (in Rom se gaseste la cashete - fix planta pulbere). Fetelor! Vreau si eu sa merg la cursurile de la Municipal dar de la 17.00 mi-e imposibil! Pentru cele care ajungeti maine acolo (Adela, Roandre...) va rog eu frumos intrebati si daca nu au si de la o ora mai tarzie (18.00?) sau Sambata...Eventual luati un numar de telefon.Si va astept cu impresii si comentarii. Multam anticipat! Si eu (ca si Irina) beau Lady Milk de la La Dorna (de cateva luni). Desi pana acum nu le prea aveam cu laptele dulce asta merge. Chiar bine. Si daca ma gandesc si ca-i bine pentru bebe am un spor la baut![alcool] [pup]Cristiana si bebe din burtica[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Irina - eu sunt cu capul in nori...concentrata tare pe oful meu ca ies prea tarziu de la birou...ce sa plec devreme ca moare sefu' cu mine de gat...abia pot sa merg pana la baie...dar asta e! Te rog frumos intreaba tu daca au si in we sau mai tarziu...pentru mamici "intarziate"...multumesc! Camelia, DPN 9 oct
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...