Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Sept.-Oct. 2004 (15)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 153
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata mamici si burtici,[flo] Deci ma pregatesc sufleteste pentru maine dimineata, cand ma duc la amnio. Deja ma simt nasol, adica cu strari de vars, greturi si emotie, tremur, si sper sa nu ma apuce vreo tuse maine la doctor. Am stabilit ca inante de amnio, or sa-mi faca ecografia morfologica, era programata pe 25 may, dar daca-mi fac amnio pe 18 (maine) mai bine sa impusc 2 iepuri dintr-o lovitura. Va urez la toate numai bine si sa auzim numai de bine, Cu frica in suflet, Garo Sanatate, ca-i mai buna ca toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele Stiu ca sunt matinala dar vestile bune nu pot astepta! Ieri am fost la Dr. de familie ca sa-mi dea trimitere sa fac niste analize (sumar urina, urocultura) si spunandu-i ca am senzatia ca pierd putina urina sau secretiile sunt prea abundente m-a bagat urgent la eco si nu avem nici o problema. Totul este OK, BB dormea linistit (pai cred si eu la cat se zbenguise pana la ora aceea), inima ii bate bine, placenta s-a mai ridicat, lichidul amniotic e ok deci [bis]URAAAA! Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata burtici! Geo, [pup]pentru bb cel cuminte din burtica si [pup]pentru tine! Ma bucur din suflet ca esti ok....si bb la fel! Garo, iti tinem pumnii azi sa fie bine! Cristia, ce-ti face puiutul din burtica??? Vad ca mai multe dintre noi ne confruntam cu respiratie mai dificila...tocmai m-am documentat: e normal sa fie asa[bang].....lasa ca trece inainte de a naste! Eu acum respir acceptabil, inca mai am perioade in care nu am aer, dar e mai bine.....bb e tare miscaret, ieri seara i-a tras o repriza de zbenguieli la tati sa-l simta...ne-am bucurat amandoi de gandacel, cat e de voios si de voinic! Pupici, Ioana si bb mic(20 sapt. si 6 zile) http://photos.yahoo.com/pufymic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Garo, asteptam vesti de la tine! Georgiana, ma bucur ca totul este ok, si ca bebe este bine si placenta s-a mai ridicat!! eu nu prea m-am simtit bine, si nici nu prea pot sa dorm, nu-mi gasesc pozitia.. fetele, ma ajutati si pe mine??.. cu vreun model de rochita de ocazie.. trebuie sa merg la o nunta, mi-am luat material, dar nu am model.. parca s-a vorbit pe aci de un site cu imbracaminte de gravidutze, dar nu mai gasesc link-ul.. O zi frumoasa pentru mamici si bebei Cali
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Geo ai o burtica super frumoasa! Si ma bucur ca sunteti bine tu si "bebelushu' jucausu'"[copil]! Garofitza: curaj ca ai sa vezi ca o sa fie bine! Pufymic ma bucur tare pentru tine ca ai bebel voinicel! Bebelushul meu e sportiv: ii plac tumbele si datul cu shutul!! Are insa zile cande mai activ si altele cand le cam doarme. Nu stiu cum dar taman cand bebe e in verva eu sunt la munca si nu il bag in seama cum mi-as dori.Rezolvam noi cumva... Cam atat despre noi... Va pup pe toate la rand si va doresc sa fiti sanatoase voi+bebeii [pup]Cristiana si [copil] bebe din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geo, Nu e jos burtica ta, e doar micuta inca. A mea pare ca s-a ridicat doar pentru ca eu sunt mai dondonica decat tine (in poza vad ca tu esti slabuta) si pe masura ce a crescut (tot jos), s-au ridicat celelalte organe. O sa vezi ca o sa iti creasca si tie. Oricum exista diferente de la persoana la persoana. Sora mea cand m-a vazut a spus ca ea era asa ca mine la 7 luni, iar eu abia am 5. A propos, mi-am schimbat poza, am una noua si mai frumusica si.....deja mai maricica. [grasa] Adela si BB (20 sapt si 2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...