Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004 (3)


Recommended Posts

gata papa. am papat sticluta, vreo 90 ml, dar am mai dat vreo 15 pe afara apoi. De asa este daca nu stim cat sa papam. cum papa galustile voastre? ca a mea papa asa: vreo 5, 7 min pe la 2 noaptea, apoi vreo 10 min la 5.30, tot incearca mami sa mute masa asta la 6 dar degeaba nu merge. baiu e ca-l trezim si pe tati la 5.30 si-i taiem 30 min de somnic[bang][bang][bang] apoi mai papam la 8 multisor golim tzitzile, apoi pe la 10 si uneori mai si suplimentam la 10. Apoi numai la 2 mai vrea, si iarasi cateodata mi asa de foame ca imi mai da mami si sticluta, si apoi seara iar incepe. Pe la 6 pap tzitzi, pe la 7.30 sticluta si dupa baita i jur de noua tzitzi si stau atarnata acolo pana pap tot tot[alcool][alcool] voiam sa va mai intreb dar am uitat aha. Ce vaccinuri facetzi la 2 luni? atzi facut careva vaccinul? cum a fost, ca mie mi-e o frica de mor si ma doare sufletul cand ma gandesc la injectie haide ca am scris roman aici mai vorbim Stephanie si Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 136
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Pucku
Mai fetelor[bang][bang][bang][bang] ce facui ce nu facui ca pierdui tat ce scrisai pe aici[bang][bang][bang][bang][bang] Elena La multi ani si de la noi[pup][pup][s][s][s][s] noi suntem singurele acasa, pleca familia in vizita , galusca doarme de zor, cred ca de la vremea asta inorata si presiunea de afara, asa ca mami ce sa fac fugutza pe forum.... aici e weekend lung, dar ce folos ca se anunta furtuna si ploaie cat incape pt zilele astea[bang][bang]stam acasa si [alcool][alcool][alcool] fetelor cum ii tzinetzi pe BB in casa la caldurile astea? ca eu il mai las peste zi in tricouas si ceva scurt sau chiar numai body, numai tot face buni scandal ca se raceste fata. Claudelul ce mai Raulito e un dulcic.[pup][pup][pup]de la Stephanie Mirinda uite de asta as veni si eu acasa cateva luni pe la Romania. Are mama casuca la tara la padure, aer proaspat dar de.... Stam aici la parcul de langa noi, si aici e bine dar cu caldurile astea .. continui dupa papa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru urari!![flo] Nu am sarbatorit evenimentul,ca al meu consort a fost ma munca,prietenii sint putini la numar si ocupati care mai de care.. Puckule,sa stii ca nu esti singura care sufera din cauza vremii..si aici e groaznic,frig,vint,ploaie..si mor de ciuda,ca tare as pune-o in carut pe Amelie si as iesi la plimbare,dar cind ma uti pe geam ,imi piere tot cheful. Eu nu am calculat cind ii dau sa maninfce,la ce intervale si cit..chiar asa ca sint curioasa..cum puteti sa stit exact cit maninca,daca alaptati?Sau va mulgeti si dati din biberon?Sau nu pricep eu?[bang] Eu nu i-am facut inca nici un vaccin,doar la spital,cind s-a nascut,i-au luat singe din minutza ,ca cica pot descoperi citeva boli grele inca de cind sint sugari..prin analiza de singe.Am primit raspunsul deja ca Amelie este OK,nici un risc,URA! Cit despre hainutze:eu sint obsedata sa nu o tin uda la git,ca mai vomita,mai regurgiteaza..si o schimb non stop,am innebunit copilul![bang][bang][alcool]!! Eu o tin in casa in body si eventual un trening,sau un bady subtire si unul mai grosut pe deasupra..aici la noi sint inca 10 grade afara,asa ca afara o bag intr-un fel de saculetz foarte haios,facut special pentru scaunel de masina,cu fermoare intre picioare..si e grosutz,numai bun.Pucku,daca exista "HM"(Hennes&Mauritz) prin Canada,vezi ca acolo se gasesc,sint tare bune calitativ,si ieftine!! Pupici tuturor Elena si Amelie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza. Am intrat si eu in fuga sa va mai salut, ca de cand o am pe mama soacra in vizita si de cand cumnata mea a iesit din spital, sunt intr-un continuu dute-vino si nu prea mai am timp de net. La multi ani [s] [s] elena! cam cu intarziere, dar n-am mai intrat de aproape o saptamana pe forum! Ma intreba cineva de ce o sa ma reapuc de fumat dupa alaptat…simplu…toti in jurul meu fumeaza, inclusiv taticul. Si decat sa-l trimit sa se spele pe dinti sau sa-l indop cu guma de mestecat mai bine fumez si eu ca sa nu mai simt atat de deranjant fumul. Si nu in ultimul rand, mi se face destul de des pofta sa-mi aprind o tigare, dar rezist! De cand am nascut am incercat de 2 ori sa fumez, am reusit intr-o seara sa fumez o tigare superlight intreaga si in alta zi sa trag 2 fumuri din alta, pe care am aruncat-o dupa (avea un gust tare naspa). Hai ca am fugit, ca stau de ceva vreme la calculator si se pare ca s-a trezit moatza mea. Pupici si week-end placut (atat cat a mai ramas din el) tuturor. Si poate imi fac mai mult timp alta data de net, in cel mai rau caz peste o saptamana cand voi fi din nou singura. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.webshots.com/user/mickyyyy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena [bis][bis][bis][bis]si eu la Raul am hainite de la H&M....sunt de super calitate, nu se compara cu cele de aici...Ai intrebat cum stim cat mananca bebe-ii...pai il cantaresti inainte de masa si dupa masa si apoi faci diferenta...asa poti afla cat mananca... Noi din pacate am trecut la completare ca se pare ca laptele meu si-a pierdut din consistenta(nu ca nu as avea), si nu se mai satura...A primit foarte bine BEBELAC...Stiti ca avem dreptul la 4 cutii pe luna???Noi l-am scos ca si daca nu-l foloseam mai bine il dau la altcineva decat sa-l las statului... Lasa Elena ca daca nu te-ai chefuit tu, m-am chefuit eu si pentru tine!!![pup][pup][pup] Ce frig ii la voi la "Polul Nord"!!!!![:-)))][:-)))][:-)))] Ce mai face Amelie????Mai pune si tu ceva poze sa o vad pe nora-mea....a mai crescut??? [pup][pup][pup] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare: Stiti bine ca am fost [consti] si zilele astea am patit-o din nou, iar doctorita mea mi-a prescris sa iau Durcolax, dar am citit pe prospect ca nu este tocmai indicat pe perioada alaptarii...ce naiba sa fac???? sa-l iau sa sa nu-l iau????[alcool][alcool][alcool][alcool][bang][bang][bang] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Claudelu, eu zic ca daca nu e indicat in perioada alaptarii mai bine sa nu risti. Incearca si cu semintele de in de care ti-am zis, poate gasesti la vreun magazin naturist, sunt f. bune. Mirinda, numai bine la tara si multa sanatate! Te asteptam sa te intorci! Elena, si de la mine un calduros La Multi Ani, scuze ca iti urez asa tarziu, dar de cand am ramas singura cu puiul (de cand a plecat soacra mea adica, caci asa chiar singura nu sunt, sunt cu sotul cand nu e la servici sau in vreo delegatie) sunt tot intr-o agitatie sa fac cat mai multe in perioadele cand doarme, si stiti toate cum e. La Multi Ani i-am urat si iedutzei mele, ca si pe ea o cheama tot Elena. S-a nimerit ca taman de ziua ei sa primeasca si un cadou de la Pampers, un tricouas cu numele ei, data nasterii, si toate celelelate date. Foarte dragut. Va las, ca s-a prins ca am lasat-o singura, s-a trezit si pange. Va pup si sper sa intru mai tarziu! Cristina si bb Anelisa Elena 04.04.04
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...