Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita - stimulare electrica. Rezultate?


Recommended Posts

Va rog frumos pe cele care ati incercat acest tratament sa-mi spuneti si mie daca adat rezultate. Ma bate gandul sa incerc si eu cu un abonament de 10 sedinte (e 1 mil si 800 de mii in Bucuresti in complexul Sir sau 210 mii sedinta). Dar merita? Ma mai gandeam sa incerc si impachetari cu parafango( parca asa se zice, nu?) dar e cam scump. Costa 390 sedinta de la taie pana la genunchi si 450 pana la glezne ( eu am aflat insa ca e si cu 350 pana la genunchi dar la alt cabinet, pe la 1 mai). Si cica pentru rezultate bune trebuie sa faci minim 10. Eu deja merg de doua saptamani apropape zilnic la sala de fitnes (desi am acces nelimitat nu imi permit din lipsa de timp sa merg chiar zilnic dar ma straduiesc). Si in plus tin si regim alimentar si ma dau si cu crema anti-celulitica. Stiu ca rezultatele se vor vedea la slabit, deja se observa putin ca am dat jos 3 kg. dar ma preocupa celulita care ramane chiar daca o sa slabesc pana la os [:D] fiindca eu de la talie in sus arat ok, problema e pe fund, solduri si coapse. Voi ce tratamente faceti? Cele care faceti. [;)] Stiu ca subiectul s-a mai discutat dar nu il mai gasesc si m-am gandit sa-l readuc in atentie. Deci, in primul rand ma intereseaza daca tratamentele cu stimulare electrica da rezultate bune dar nu ma supar daca aveti si alte retete. Va multumesc anticipat si numai bine va doresc tuturor. [flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna, nu am incercat acest tratament, insa am incercat o crema foarte buna de la Herbagen. Pe linga tratamentul pe care-l faci (crema, stimulare electrica, parafango etc.) sa nu renunti la fitness. Ce crema anti-celulitica folosesti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Elara. Eu am facut 11 sedinte de electrostimulare, si din pacate la mine nu a avut nici un efect, nici unul. Apoi am facut 11 sedinte de izotonie + masaj anticelulitic, si am vazut ceva rezultate, adica musculatura s-a mai intarit si celulita s-a mai atenuat. Acum fac parargyl, tot un fel de parafango, dar iti pune si argila, sa vedem. Si eu tin si dieta, alerg cam de 2-3 ori pe saptamana si fac si gimnastica seara tot de vreo 3-4 ori pe saptamana. Rezultatele au inceput sa se vada, nu stiu exact de la ce anume, cred ca de la toate conjugate. Ma intereseaza si pe mine Cabinetul cosmetic din Sir, stau destul de aproape (Dr.Taberei), pentru parafango, aici unde ma duc eu e foarte departe (Tineretului), sunt cam neseriosi si mult mai scumpi. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Eu am fact pana acum 5 sedinte dar aici stimularea electrica include masaj aticelelitic, izotonie si inca ceva dar nu stiu denumirea ...la o sedinta stau cam o ora jumate doua.....deja rezultatele se vad......bineinteles ca ma duc si la sala si tin regim. Anita si Rachella -17.o1.2004 http://community.webshots.com/user/sugarbabe134
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu in clubul celor care vor sa dea suncile jos si celulita. De vreo 3 luni jumate tin regim alimentar (Montignac) am slabit de la 59-60kg la 51-52kg, de 2 luni jumate merg la fitness de 3 ori/sapt cate o ora, acum fac si tratament pentru celulita cu impachetari la rece cu niste benzi elastice imbibate cu niste substante anticelulitice, antivergeturi etc, dar am facut abia 2 sedinte (de cate 45 min) deci nu-mi pot da seama de rezultat. Si fac si masaj anticelulitic de 2-3 ori pe sapt cate 1/2 ora. Electrostimulare am facut acum vreo 4 ani, dupa prima sarcina, si parca se mai tonificase pielea si se mai micsorasera circumferintele pe ici pe colo, si am mai facut si asta vara la Inst. Ana Aslan, dar nu pot sa zic ca au fost rezultate prea vizibile. Sa vedem cu impachetarile astea, cica ar fi mai eficiente decat parafango/parargil, dar ramane de vazut. La cat costa...ar fi cazul...A mai facut careva dintre voi asa ceva? Ce inseamna izotonie? Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, de ce nu incerci la Salonul Crystal Cosmetics: Strada Brasov nr. 22, bl. 132 A, ap. 5, sector 6; Tel.: 021/413.52.49; 413.88.90 e chiar la Moghioros, in spate la Tip Top...eu am facut la ei impachetari cu parargil si solar si de fiecare data am fost super multumita...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut electrostimulare shi a dat rezultate foarte bune, dar in combinatzie cu drenaj limfatic, cite juma de ora fiecare, am facut cred 15 shedintze shi am scapat de celulita; ce folos, ca acum am 80 de kile in luna 6-a shi am o celulita de toata frumusetzea, dar scap eu shi de asta. Corinna, Andreas Noel, Alexandru shi Sven Alexander (inca pe drum) http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anima, eu folosesc o crema de la Avon, luata acum la oferta cu 270 mii dar se termina cam repede fiindca trebuie folosita de doua ori pe zi (eu o folosesc cam de doua spatamani si in vreo 3 zile am uitat sa o folosesc...adica nu am avut timp si tot de vre 2-3 ori nu m-am dat decat o data pe zi) si deja e la jumatate. De la Herbagen mi-am luat si eu prin ian. un gel cu niste particule cu vitamina E dar e cam cleioasa. Si parea cea mai proasta e ca am fost bolnava in ianuarie si am suferit si o operatie, ceea ce nu mi-a permis sa ma ocup de fitness (cum aveam eu de gand adica sa-mi fac ab. la sala) si sa tin regim ca luam multe medicamente si atunci eu am amanat sa mai folosesc gelul ca sa il folosesc concomitent cu celalte "arme". Acum insa am vazut ca ....gelul meu a expirat [bang] in aprilie....asa ca o sa-l arunc, ca am vb. cu o farmacista care imi e colega la serv. si a zis ca e riscant sa il folosesc. Ruxi, 11 sedinte fara rezultat? [bang]Dar ti s-a zis sa bei multe lichide pe perioada tratamentului ca sa se elimine toxinele? Ca mie asa mi-a zis cosmeticiana la care m-am interesat eu pentru stimularea elctrica. Si in plus ca dupa sedinta nu trebuie sa dau fuguta acasa sa infulec o friptura.[:D] (Oricum nu aveam de gand ca deja tin regim strict de doua saptamani si mai putin strict tineam inainte cam tot de doua saptamani.) Si in plus cica si sedintele astea difera si ca procedura (nu doar ca pret si durata, ca am intrebat eu) dupa cum au ca scop tratrea celulitei sau slabitul. Pt. celulita dureaza 30 de min, pt. slabit 15 dar cica si procedura e alta. Sau m-a "vrajit" cosmeticiana ca sa-si dea importanta si sa ma convinga? Ca eu pentru celulita imi fac probleme nu pentru slabit. Salonul asta e in Sir la et. 2 si se numeste "New Style" (coafor, cosmetica, manichiura, pedichiura,tratamente corporale), tel. 430.57.13/14, interior 3252 si intrebi de d-na Mariana (daca imi amintesc eu bine). Anima, daca stii ceva mai multe despre fitness invata-ma si pe mine, te rog. De exemplu, teama mea cea mare e sa nu fac cumva muschi in loc sa slabesc.[bang][alcool] Nu folosesc greutati multe ci 2 (de cate 5 kg) pt. coapse (indiferent de aparat si exercitiul pe care il fac) si nici unul la brate. Dar ieri am crescut numarul de exercitii pentru coapse si gambe si azi ma resimt (am febra musculara, nu ingrozitoare...dar totusi). Ma tem sa nu imi fi lezat muschii, ca am citit eu ca baietii ca sa creasca masa musculara trebuie sa provoase o lezare mica muschiului, suprasolicitandu-l ca sa-l sileasca sa se regenereze in perioadele de repaos (iar el se va si mari pentru a suporta mai bine tensiunile la care e supus) si apoi sa creasca progresiv greutatile si solicitarea. In tot acest timp alimentatia trebuie sa fie foarte bogata in protenine. Oare eu daca am febra am lezat muschiul? Dar eu de mancat mananc doar verdeturi (castraveti, ridichi, rosii, salata verde, spanac verde, marar, patrunjel, ceapa sau usturoi verde - din care fac salata cu putintel ulei, sare si otet), rar cate un ou fiert, fructe proaspete - cel mai des morcovi, mere, grepfruit, banane (doar una pe zi, dar nu zilnic) portocale - rar putina carne, branza, rar cereale expandate simple, beau lapte degresat. Nu sucuri dulci, nu paine sau alte fainoase, nu dulciuri, nu mancare gatita. Aaaaaaa si beau cat de multa apa imi amintesc [:D] eu sa beau. Seara la sala beau cam 1/2 l. Ce parere ai? "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor , eu am facut un curs de masaj si normal ca fetele de la curs erau toate stresate de celulita.Sincer nu am crezut ca masajul ajuta mult dar chiar dupa 3 luni , sfarsitul cursului , le disparuse mare parte din celulita . Eu acum folosesc o crema de la L'oreal perfect slim se numeste si nu imi fac un masaj elaborat cand o aplic , dar dupa o saptamana se vede diferenta.Am o colega de la masaj care e in Bucuresti si cred ca s-a specializat pe masaj anticelulitic, asa ca daca vreti imi dati un pm si va dau numarul ei de telefon. Nu ii fac reclama dar sincer va spun ca am vazut diferenta facuta de masaj . Pupici ! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Elara, apa beau cu gramada in mod obisnuit, nu numai in perioada de tratament. Ajung fara nici o greutate la 4 litri pe zi, si nici nu retin apa, ca ma duc la baie de n ori. Dieta am tinut inca de pe atunci, si-ti zic nici un rezultat nici la slabit, nici la celulita. Si nu e adevarat ca e unul special pentru slabit si altul pentru celulita. Din experienta mea personala, tot masaajul are cele mai bune rezultate, si daca mai e asociat si cu dieta si cu putina miscare/gimnastica, rezultatele sunt sigure, cel putin in cazul meu. Sa vedem acum dupa ce fac si sedintele acestea de parargyl. Te rog, spune-mi si despre ce cabinet spuneai ca-i pe 1Mai? unde anume? Drenajul limfatic se face pentru persoanele care retin apa, eu nu asa ca mi s-a recomandat sa nu fac, ca-l fac degeaba. Izotonia, este pentru intarirea musculaturii, este tot pe baza de curent electric, dar se ia muschi cu muschi, pana se obtine o contractie. Ei spun ca o sedinta e echivalentul a 4 ore de fitness. Multumesc Amaya pentru adresa, am sa ma duc sa vad. Imi poti spune cumva, cam cat dura sedinta de parargyl si exact in ce consta? Laura T, cum se numesc impachetarile acelea de care vorbesti? Cat costa si unde se fac? [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...