Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita - stimulare electrica. Rezultate?


Recommended Posts

Ruxi, o sedinta dureaza in jur de 40-45 de minute (daca rezisti, fiindca sunt persoane care transpira atat de rau incat nu rezista atata) si consta in masajul cu o crema care activeaza transiratia, aplicarea unui amestec, de parafina si argila si alte cateva chestii nu mai stiu exact denumirea (iti dau un formular care explica si compozitia si efectele), de la genunchi pana sub sani si apoi te infasoara in folie de plastic si o patura electrica deasupra ca sa transpiri...apoi te maseaza cu o crema termica...eu de fiecare data cand plecam de acolo efectiv ma simteam mai slaba...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Amaya
Ruxi, o sedinta dureaza in jur de 40-45 de minute (daca rezisti, fiindca sunt persoane care transpira atat de rau incat nu rezista atata) si consta in masajul cu o crema care activeaza transiratia, aplicarea unui amestec, de parafina si argila si alte cateva chestii nu mai stiu exact denumirea (iti dau un formular care explica si compozitia si efectele), de la genunchi pana sub sani si apoi te infasoara in folie de plastic si o patura electrica deasupra ca sa transpiri...apoi te maseaza cu o crema termica...eu de fiecare data cand plecam de acolo efectiv ma simteam mai slaba...
Draga Amaya, ti-am trimis un PM. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, felicitari! Eu abia daca reusesc beau nici 2 litride lichid cum se spune ca e bine. Deci cafeaua cica nu se pune ca cica la fiecare cafea bauta trebuie sa bem o cantitate dubla (fata de cata cafea am baut) de apa ca sa eliminam toxinele.In rest mai beau lapte, apa si cateodata un suc natural (ca nu-mi permit zilnic). Salonul de 1 mai nu stiu exact sa dau adresa dar am un nr. de tel.: 224.66.38 si iti explic cum sa ajungi acolo. Mergi cu 41 pana la Ion Mihalache (intersectia cu 282) si traversezi pe partea pe care era statia inainte de modernizarea liniei de tramvai ( pe colt e un magazin cu picturi pe sticla, pensulee, acuarele, icoane, etc.). Apoi o iei nu spre Crangasi ci spre Piata 1 mai si a doua strada pe dreapta (ca oricum mergi pe dreapta fiindca pe stanga e strada) o sa vezi tot pe dreapta, destul de aproape de intrarea pe strada, o intrare mica la parterul unui bloc, chiar pe coltul blocului. Salonul se numeste "Ileana". Daca am sau nu nevoie de drenaj limfatic cine stabileste? Un medic? Ce specialitate trebuie sa aiba? Unde se face asa ceva si cat costa? "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai, va rog raspundeti-mi. [:D] Deci: - fac sau nu muschi cu regimul meu alimentars i cu exercitiile la sala? ca eu nu vreau muschi, vreau sa scap de celulita. - cat costa impachetarile alea la Moghioros? Multumesc anticipat. [flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Elara, scuze, nu vazusem intrebarea ta...impachetarile sunt 400.000 de sub sani pana la genunchi si 500.000 pana la glezne... daca faci sau nu muschi depinde de ce exercitii faci la sala, daca tragi de greutati si chestii de genul asta, normal ca vei face muschi, daca faci doar aerobic atunci n-ai nici o grija...am inteles ca cea mai buna forma de efort fizic pentru slabit in cazul femeilor este dansul aerobic...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by elara Daca am sau nu nevoie de drenaj limfatic cine stabileste? Un medic? Ce specialitate trebuie sa aiba? Unde se face asa ceva si cat costa? "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Multumesc de adresa. Cica cei de la cabinet ar trebui sa stabileasca care sunt tratamentele care ar da rezultate in fiecare caz. De ex. pe mine la prima sedinta m-a vazut cica o doctorita, care m-a ciupit un pic de picioare si m-a intrebat daca retin apa si ce boli am avut. In urma acestora, a spus ca va trebui sa fac electrostimulare ( fara nici un rezultat )[xx(] si izotonie, iar drenaj cica nu. Oricum e ceva dupa ureche..... [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxi, eu fac impachetari la rece la Salonul Bella in Ploiesti. Costa 3.700.000 / 10 sedinte a cate 45 min. de stat efectiv impachetat. Ma da cu niste solutii, nu sunt mereu aceleasi, contra vergeturi, celulita etc, apoi ma impacheteaza cu niste feshe elastice de la genunchi pana sub sani (stranse bine), aceste feshe fiind imbibate in niste solutii speciale pentru asa ceva. Efectul este ca scazi in circumferinta peste genunchi, peste fund, peste burta, in talie, se diminueaza celulita si vergeturile, pielea devine mai ferma. Eu am facut abia 3 sedinte si am scazut deja 1-2 cm pe ici pe colo (nu si la kg, sau oricum scaderea de la kg se datoreaza regimului alimentar, nu impachetarilor), si parca se vede ca pielea sta altfel. Am vrut sa fac asta pentru ca in procesul meu de slabire de la 60kg la 51kg, parca imi ramasese pielea mai mare decat continutul (scuzati exprimarea!). Sa speram ca nu e doar autosugestie, si ca rezultatele sunt de durata. In paralel fac si fitness si masaj. Laura si bebitele: Bianca (5 ani si 1 luna) si Ramona (2 ani) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amaya, multumesc frumos. [flo] Si eu am auzit tota sa ca aerobicul e cel mai bun pt. femei dar nu am gasit nici un abonament convenabil la pret si aproape de casa. Si eu cam fac cu greutati, nu multe...dar... O sa citesc si eu pe un site de specialitate fitness sa ma mai clarific. "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elara, te rog scuza-ma ca nu am raspuns pina acum, am fost ocupata cu citeva probleme. Daca faci sau nu muschi daca te duci la fitness: depinde cite greutati si ce aparate folosesti; in functie de asta, musculatura se poate intari si e posibil sa se modeleze (dar nu exagerat si chiar foarte frumos);te simti foarte bine pe perioada asta, cit te duci la sala, insa, cel putin la mine, nu am vazut ca celulita sa fi disparut, dar cu siguranta am avut un tonus excelent (deci la ceva tot ajuta!) Nu am cine stie ce celulita, dar mie mi se pare inestetica chiar si in faza asta. Ma gindesc si eu la un tratament mai eficient decit fitness-ul, se intimpla sa stiti un centru prin zona Universitate / Unirii / Baba Novac?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...