Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Celulita - stimulare electrica. Rezultate?


Recommended Posts

Fetelor, electrosimulatorul da rezultate bune, dar de ce trebuie sa dati atatia bani pe sedinte la cine stie ce cabinete cand de fapt il puteti cumpara si avea mereu. Eu o sa-l imprumut de la o amica caci m-au uimit efectele avutea asupra ei. Minunat! Cel mai ieftin ajunge in jur la 70€ si cred ca il gasiti si in rate. Ofertele la Decathlon aici sunt foarte variate si puteti face un tur pe site-ul lor. Eu cred ca e mult mai convenabil! Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns
sa fiti atente, cele care mergeti la saloane care fac impachetari cu parafango, electro-stimulare etc. - exista si contraindicatii: - Rani ale pielii sau dermatite - Ciroza - Epilepsie - Hepatita acuta - Afectiuni grave ale inimii - Dupa operatii chirurgicale complicate - Flebita - Diabet - Cancer - Varice - Boli contagioase - Spasm muscular - Gravide - Astm bronsic acut - Ciclu menstrual abundent Nu vreau sa va sperii, insa e mai bine sa stim. Voi stiti daca produsele folosite la impachetari (alge, argila) sint cumva de unica folosinta? Personal, mi-e cam teama daca nu ar fi. Daca au fost folosite, de exemplu, pe persoane cu rani ale pielii (chiar si foarte mici) sau cu cine stie ce micoze etc.... Ai grija pe unde calci, pamintul e plin de ingeri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la masaj si apa plata cat incape. Eu sunt slaba slaba da celulita tot si-a gasit sa isi faca cuibul si la mine (alimentatie aiurea, bauturi acidulate, stres, oboseala, etc). Eu fac masaj la un cabinet pe langa Lira (aproape de maritott) si sunt multumita mai ales ca e cea mai ieftina varianta Rezultatele au inceput sa se vada cam la o luna. E bine sa mergeti cam de trei ori /sapt la inceput dupa aceea numai o data sau de doua ori.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am citit intr-o revista despre combaterea celulitei cu ajutorul frunzelor de iedera: se toarna peste frunze de iedera apa clocotita, se lasa un pic sa se raceasca, apoi se fac cataplasme din frunzele de iedera si se aplica in zonele cu probleme. persoana care scrisese aceasta retera spunea ca in doua saptamini i-a disparut celulita. poate merita incercat, rau nu are ce fie, si crema anticelulitica de la Herbagen (si nu numai) contine extract de iedera. ce ziceti? ________________________ Ai grija pe unde calci, pamintul e plin de ingeri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Anima Voi stiti daca produsele folosite la impachetari (alge, argila) sint cumva de unica folosinta? Personal, mi-e cam teama daca nu ar fi. Daca au fost folosite, de exemplu, pe persoane cu rani ale pielii (chiar si foarte mici) sau cu cine stie ce micoze etc.... Ai grija pe unde calci, pamintul e plin de ingeri!
Absolut, sunt de unica folosinta, eu am vazut cutia in care aveau Parargil, de ex., si scria mare ca sunt de unica folosinta. Insa, mie chiar tipele de la cabinetul unde am facut eu, mi-au spus ca prin alte parti se poarta sa se refoloseasca. Una peste alta, am terminat si sedintele de paragil si am avut rezultate bune, cam 3-4 cm, depinde de zona. Oricum am reusit sa ma imbrac cu pantaloni de acum 2 ani. Insa nu a fost singurul lucru care l-am facut, in afara de parargil am tinut si dieta, am mai si alergat dimineaya, plus ceva gimnastica seara. Oricum sunt multumita de parargil. Am tot prospectat piata si am ajuns la concluzia ca mai bine imi iau eu acasa o patura electrica si produse de parargil, am gasit magazinul de unde cumpara toate cabinetele cosmetice, si-mi fac singura acasa de cate ori am chef. Si ma costa cam cat 4 sedinte facute la cabinet. Acum caut patura electrica, sper sa gasesc una mai ieftinioara. [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 8 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA LA TOATA LUMEA! Ati avut vreuna rezultate cu gelul de la Avon? Eu il folosesc de 2 saptamani si m-am subtiat cu 1 cm. Mai am 2 saptamani .... dar oare tine rezultatul? A ... si m-am impachetat duminica in Supliform.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by oki
BUNA LA TOATA LUMEA! Ati avut vreuna rezultate cu gelul de la Avon? Eu il folosesc de 2 saptamani si m-am subtiat cu 1 cm. Mai am 2 saptamani .... dar oare tine rezultatul? A ... si m-am impachetat duminica in Supliform.
Gelul nou de la Avon nu l-am folosit dar cel care era inainte, cel mentolat era extraordinar... da-ne si noua de stire ce rezultate ai peste 2 saptamani sa ma reprofilez [:D] Cel mentolat mamei mele i-a eliminat o celulita care de-acum insemna mari noduli si efectul a durat destul de mult! Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit gelul nou de la Avon si nu sunt prea incantata. Electrostimularea a avut ceva rezultate, insa in perioada respectiva aveam mare grija ce mancam, faceam si sport de 2 ori pe saptamana si foloseam fiolele de la Elancyl. Mai sus ma refer la electrostimularea anticelulitica. Cea pentru slabit a fost cosmar. Pentru persoanele cu vasele superficiale sau capilare fragile nu e de incercat. Eram toata numai vanatai. Initial au aparut pe locurile unde punea electrozii, apoi s-au intins. Asa am facut si primele varice. Am si acasa aparat de electrostimulare. Mie imi convenea ca era mai slab pentru ca evitam vanataile. Insa sincer, rezultatele nu se compara cu cele de la salon. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana saptamana asta nu am avut voie sa fac efort - am nascut in aug, dar am avut si alte probleme... Chestia e ca am slabit de la 80 kg la 62 fara regim strict - am o anemie relativ mare 9500 hemoglobina, de la 7500 in aug - si fara sport - nu am avut voie. Am un aparat de electrostimulare dar scrie pe el max 30 min/zi! - gimflex. Cand ma uit in oglinda ma ia cu rau. Am MULTA celulita pe picioare. Candva am eliminat-o cu masaj - 1h/zi de picior, dar acum nu mai am timp de asa ceva. Chestia e ca eu am 36 de ani si un ditai' fibromul, deci menstruatii f abundente. Ce tratament nu e recomandat sa fac? Stie cineva se fac tratamente si in Iasi pt celulita? De unde gasesc parangyl? Multumesc, Carmen
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu doua sedinte de masaj a cate o jumatate de ora (de la inclusiv abdomen in jos) si am de gand cum iau banii sa-mi fac abonament pt. 10 sedinte a cate o ora (cu 2 mil. si 300 de mii - o ora platita separat costa 270 de mii). M-am decis sa nu mai fac electrostimulare si parafango fiindca mi-a zis maseoza ca am circulatia problematica (ceea ce stiam deja) si ca e riscant. Asa ca voi continua ca si pana cum cu sala seara si regim si apa muuuuuuuulta (care cica ajuta foarte mult la eliminarea celulitei). Partea buan e ca m-am obisnuit sa beau apa multa, mai mult de 2 litri pe zi si ca desi la inceput parca ma ustura gatul de atat apa acum imi taie si foamea si m-am obisnuits i cu mersul; des la toaleta. Si continui si cu Celu-Sculpt de la Avon (desi maseoza a zis ca sa nu-mi pun mari sperante - si e drept ca nici nu am vazut rezultate spectaculoase, iar kg. de care am scapat, vreo 4 intr-o luna, le pun pe seama dietei si exercitiilor decat a cremei) pana o termin ca mai am putin si apoi o sa-mi iau Supliform ca am aflat ca e foarte bun. Eu am mai folosit acum ceva timp Supliform dar nu constant si prea putin timp. Dar acum m-am convins mai ales ca e cu extract de iedera si cineva tocmai lauda iedera. Maseoza mi-a zis ca e chiar mai bun ca anticeluliticul meu de la Avon. Si mi-a mai recopmandat pentru circulatie crema de galbenele - zilnic. Si cica ajuta excelent si zonele cu vergeturi. Multumesc pentru tot ce am invatat din experientele voastre. Succes la toate. [flo] "Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni." Seneca
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...