Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

SECRETELE SUFLETULUI - Visatul cu ochii deschisi


Recommended Posts

Ca si Valentina si eu am avut un vis asemanator in care un capsor carliontat ma tragea de mana spunand, "hai mai repede mami, ca nu avem prea mult timp, acum cresc mare". Si ma trezeam cu ochii in lacrimi, caci nu era nimeni care sa ma zoreasca, si nimeni nici mic, nici mare langa mine. Pardon, era sotul, dar el nu mi-a spus pana acum "mami". acum cand voi deveni mami in 2-3 luni, toata ziua aud in sus si-n jos, "mami mergem afara, mami vrei sa mananci", dar spuse pe un ton de om matur, adica de sot. Si culminand cu un "come on mami". Uite ca visele p[ot deveni si realitate, chiar daca ne-a trebuit o viata (37 de ani) ca sa se realizeze. Visati fetele, caci nu se stie niciodata cand visul va deveni realitate. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mai fetelor si eu de la un timp ma hranesc visand cu ochii deschisi, imi ridica moralul si apoi cad de ma dau cu capul de pereti. Acum visez ca intr-o buna dimineata or sa ma sune si pe mine sa-mi spuna ca mi-au acceptat dosarul, ca o sa pot merge la munca, ca o sa ne realizam, ca in doi trei ani o sa avem si primul bebica si imediat ne pregatim pentru al doilea...etc, etc, etc... Sunt doi ani de cand ne chinuim cu actele mele dupa ce si dosarul de casatorie a fost respins o data si sncer, nu mai rezistam...iar eu visez pt a reusi sa fiu optimista. Dar dupa doi ani de visare si decaderi imi vine cam greutz cand ma trezesc si faca cate o cadere de numa numa...dati-mi si mie o reteta de a nu ma mai trezi din vis[bang][bang] Nimeni nu e perfect ! Diana .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...