Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Multumim, Marina. Sa stii ca asa va fi probabil... Daca nu chiar mai mult Diana, era vorba de Badiu nu de Radoi. Iosup era un alt subiect independent de cel cu nasterea. Bebelusul nu avea probleme ci este pur si simplu relatarea mamei care a nascut acolo si a fost nemultumita de conditii. Andreea, 26 ani-Pesti, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, eu spuneam ca am citit o poveste naspa care avea legatura cu Badiu asa ca v-am copiat-o ca sa va convingeti ca e horror (povestea cu rosu). Povestea cu albastru e a mea de acum doi ani cind ma vedea Radoi pe care l-am acuzat doar de lipsa de delicatete iar de Iosup care nu a vazut nimic toata sarcina, (nici la Olimp in sapt 36 - aparatul e acelasi cu cel de la Diagnosis) il acuz de incompetenta dar recunosc ca mi-a facut poate un serviciu. Hai sa ne calmam, pataniile sunt doar exceptii. Florina 28 ani, berbec, [gravi] 33(+) sapt cu baietzel Dr Badiu - Sp Universitar,DPN 1 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, am impresia ca iar suntem pesimiste. Florina, multumim ca ne-ai spus, ai si tu dreptate si se poate ca badiu sa fi fost asa cum scrie acolo (eu nu il cunosc nu e medicul meu). Ideea e ca nu exista medic (cunoscut sau nu) ginecolog despre care sa nu se spuna si bune si rele. Important este sa ai tu incredere in el. Diana, Monique si restul lumii, daca Florina ne-a spus o parere aici nu inseamna ca Badiu sau Municipalul nu sunt bune. NU intrati in panica. Cat despre Iosup... e acelasi lucru, se spun si bune si rele si daca ai ghinionul sa fii patita cu el nu te mai duci. Si eu stiu ca a fost elevul lui Pop. Andreea, 26 ani-Pesti, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am intteles, in sfarsit! Of, Doamne,dar ce-a avut bebelusul? Recomanda-mi un alt dr. la care sa repet morfologia fetala, te rog frumos!!! Acum sunt ingrozita si paranoica, cred ca e si de la presiunea atmosferica, dar simt brusc nevoia sa mai fac o morfologie fetala! Diana, 26 ani, gemeni/rac Fetita Strumfita - 24 de saptamani in Burtica DPN 30 august, Sp. Municipal
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa continui pe linia asta trista...de badiu nu stiu sa spun... de radoi...angi membra de baza si veche pe aici si-a povestit experienta care era sa o coste viatza baietelului ei...e un subiect pe la nasterea pe glob...cine are nervi sa-l caute despre Iosup singurul lucru pe care il am in minte dupa aproape 3 ani pe aici este ca demult o tipa il acuza ca nu a vazut la eco in sapt 38 ca bb are gura de lup. O cezariana i-ar fi dat sanse bebelusului sa traiasca iar apoi cu ceva operatii poate s-ar fi rezolvat. Insa nasterea naturala i-a fost fatala. Uite de asta am fost eu absolut disperata cand am aflat ca pleaca Pop si eu raman cu radiografii facute si fara eco. Ca sa fiu cinstita pana la capat Ruxi, alta membra a forumului si care mi-e si prietena buna sustine ca Iosup i-a vazut la eco brida amniotica pe care Pop nu o vazuse putintel mai devreme, la fel cum Iosup i-a prezis corect ca va naste ceva mai devreme, ceea ce s-a si intamplat. (a nascut la 34 sapt un bb perfect sanatos care nu a avut nevoie de respiratie artificiala si incubator ...asta ca sa nu va mai faceti griji cu nasterea in luna 8) Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, eu am trecut printr-un moment in care am simtit poate nevoia sa ma descarc... poate ca din cauza ca pe 10 mai s-au implinit doi ani si am evitat in acea zi sa aduc vorba despre asta, inca doare... si eu si sotul ne-am facut ca ploua. Nu a fost vina lui Radoi sau a lui Iosup. De ce sa repeti morfologia? Ca o nebuna ca mine a patit-o acum 2 ani? Eu am invatat doar ca totul sta in puterea lui Dumnezeu, analizele astea sunt frectie si niciodata nu dau certitudini. Siti bine ca si la sarcina asta am facut eco morfologic si s-au vazut anomalii apoi m-am dus la Pop si le-a infirmat... Credeti ca ecograful vede de ex un deficit enzimatic? Sa fim seriosi. Este o analiza cu valoare ORIENTATIVA! Dumnezeu sa ne ajute! Florina 28 ani, berbec, [gravi] 33(+) sapt cu baietzel Dr Badiu - Sp Universitar,DPN 1 iulie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In carti zice ca sunt probleme ce nu pot fi depistate ecografic, nici o ecografie nu iti poate garanta ca totul va fi okay... Florina, nu esti nici nebuna si nici exagerata. De asta e forum, sa spunem aici...Parerea mea! Ca doar de aia ne tocim destele, sa schimbam pareri, idei, impresii... Mi se pare ca e foarte bine sa cunosti si parerile pro si pe cele contra ale oricarei probleme (sau privind orice persoana) De data asta o sa fie bine... O sa fie bine pentru toata lumea! Hai, cu optimism inainte! Ca trebe sa ajungem la 100 pana nastem! (cine da mai mult?!) Monica [gravi] 30+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...