Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

Doamna Bibi, iti recomand torturi de ciocolata cu multa frisca...:) La mine a ajutat! Dupa cum ma laudam, sunt campioana la kilogramele luate! Scriau astia in carti ca daca nu vrei sa cresti mult in greutate sa incerci sa faci in asa fel incat dulciurile sa fie formate numai din inghetzate...asa ca incearca ceva cu mai multa...greutate! (io personal incerc sa ma opresc numai la inghetzate de cand mi-a zis doctorul sa nu mai mananc..nu prea imi iese, dar incerc...[:D][:D]) Am considerat ca daca nu mai mananc intre mese (prea mult) e suficient, ca regim nu tin nici daca ma ia la bataie!...:) Monica [gravi] 30+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ce liniste brusca! Week-end placut celor care deja au plecat. Monique, spor la ingrasat. Daca nu iei poti sa incerci si prenatale. La mine au reactionat doar in prima luna cand le-am luat, apoi au fost apa de ploaie. Oricum odihna trebe sa fie prioritara acum, chiar daca cei de la job te kilaresc cu munca. Io, cand n-am chef, pun o fata lunga si o mana pe burta[:D]. Si ma intreaba daca nu vreau sa plec mai repede acasa... Andreea, cred ca si noi tot de la babycomfort vom lua patutul si eventual altele. Roxane, petrecere placuta! Va pup dulce. Dana M [gravi] 29 saptamani 29 ani si 9 luni - rac DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors dupa ce am dat o raita prin magazine cu Alexa si am infulecat niste aripioare de la KFC... Ne-am incintat cu hainute (dar din pacate nu de gravida...), dar am trecut si pe la raioanele de bebei sa vedem hainute, carucioare si alte alea - super dulci! Am, rezolvat si problema cu capsunile - s-a executat sosul si am acum la frigider 2 kg - sa te lingi pe degete, nu alta! Daca va fac pofta va trimit si poftesc si pe voi! Miha - eu m-am tot uitat dupa costume de baie - la mine chiar e o problema, ca sunt ditamai balena si nici nu prea as vrea sa dau 1200000 lei pe un costum cu burta ca sa-l port 6 zile... Asa ca am hotarit sa-mi iau unul intreg, insa normal (poate doar ceva mai mare) si cu sustinere la tzitzi - am vazut unele pe Calea Victoriei care costau in jur de 600000 lei si asa macar n-o sa-mi para rau de bani... Marti ma duc si la Roccoco sa vad ce au si iti dau de veste. Monique - vin si eu de marti - vorba ta, macar s-o luam de la capat! Ai grija si nu te juca cu starile astea, mai ales din ce spune medicul. Preeclamsia din cite stiu eu e o problema grava legata de tensiunea mamei - dar nu te gindi la rele - daca te ingrijesti o sa vezi ca totul va fi bine! Gabriela [gravi] saptamina 30 31 ani, zodia: gemeni DPN 25 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/leelooga Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana ce sefi draguti ai,eu pot sa cad pe jos ca nu ma baga nimeni in seama,eventual arunca niste apa rece pe mine... Chiar e putin ca am luat aproape 5kg pana la 25 sapt.?Resurse am slava Domnului dinaninte,asa ca nu stiu ce sa zic,os prin os nu-mi intra,aveam antisoc pe mine... Monique si bebe mic 24 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarumana Roxana si Monique, io ma simtzeam asha kam nebagata in seama si trebuia sa ma plang un pic. Nu sunt umflata la fatza, am dezlegat dilema, doar m-am rotunjit, ca doar deh, 12 kg puse...in rest, m-au lamurit colegele, nu am fatza umflata, doar mai rotunda [:D]. Problema mea e k nu beau apa destula...karne nu am mancat si nici nu am mancat inainte de analize...asta era deci. No bine, va tzuc si va doresc weekend placut!!! [pup] la toate Roxana, Cluj, [gravi] sapt 32, 29 de ani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi,tu si asa mergi la mare dupa ce eu termin,asa ca ti-l dau pe al meu ce naiba,ca suntem aproape de aceeasi statura.Asta al meu e special de gravide cu sustinerile de rigoare pe toate partile hi,hi,hi...Ce zici, vorbesc serios. Roxana Cluj, ma bucur ca te-ai linistit,e clar ca nu ai baut suficiente lichide. Monique si bebe mic 24 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gagicuse gata am ajuns acasa si...am mincat cireseeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ideea e ca nu stau linga vreo piata si nu am fost pina acum intr-una, dar acum am intrat in-trun magazinas de pe aici sa iau ceva maruntisuri si....cireseeee......asa ca am luat, normal!!!! nu-s fenomenal de dulci dar mi-am facut pofta.. acu' la munci ca am lenevit destul.... vorbim later ca eu is pe aici, vin eu sa va controlez daca sunteti cuminti....[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, Monique, cu greutatea luata in sarcina nu stiu ce sa-ti spun. La o discutie mai de mult cu dr meu mi-a spus ca daca nu iau suficient in greutate e posibil sa nasc prematur. Asa ca am papat prenatale, cum spuneam. Pi di alta parte io's cam pipernicita de felu' meu si cam sub greutate in mod normal, asa ca se impunea ceva papica. Daca tu aveai ceva rezerve dinainte nu cred ca trebe sa-ti faci giji. Iar shefii mi i-am educat. E f adevarat ca avand un post cu oaresce raspundere nu's prea permit sa-mi faca ceva faze si macar pt o perioada de timp or sa mai aiba nevoie de cunostintele pe care le detin. Si lucrez la o firma la care nu'sh prea permit sa faca magarii (deh, renumele...). Dana M [gravi] 29 saptamani 29 ani si 9 luni - rac DPN 26 iulie Dr. Badiu Alexandru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara burticutze ies si eu la raport cu BB al meu. am facut eco morfo..toate valorile in regim normal, puiu' creste vazand cu ochii. a ajuns la 785g, e mai matur cu 2 zile decat varsta lui [cool]. alte valori: BDP 6.67 HC 23.05 AC 19.60 FL 4.55. eu sunt cat o balena deja...am sarit de 60 kg...am deja 13 kg in plus..dar nu prea se vad ca s-au dus la el toate:) si avem 25 sapt si 3 zile! cam asta ar fi! pupici Maria, 29+ /fecioara [gravi] DPN 29 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...