Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici de Iulie August 2004 (61)


Recommended Posts

Buna fetele. Un weekend placut si din partea mea. Roxi ma bucur ca ai gasit cirese, ca asa scap si eu de bataia promisa. Monique, nu-ti face asa probleme cu greutatea, caci si eu am pus doar vreo 3 kg, si acestea in ultimele 2 saptamani, si doctorul a spus ca e ok. De fapt azi mergem sa o vedem pe tanti doctora si sa ne citeasca rezultatele de la ultima eco. Caci noua nu ne-a spus nimic zgripturoaica de la eco, doar ca va trimite rezultatele medicului nostru. Va pup pe toate. Liliana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 147
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetele, salutare...v-am citit astazi si am constatat cu bucurie ca ati gasit si costume de baie ptr gravide...e adevarat insa la preturi de US ..ptr ca eu tocmai mi-am luat un costumas superfain (intreg si de sub sani pleaca ca o rochita) si la 32$ deci cam cat ziceti voi ca sunt si prin Ro;eu cand eram gravida cu Rares in Bv nu gasisem nimic costumase de-astea ..si am nascut la sfarsit de august...mama, mama! insa, tragedia nu a fost asa mare ,deoarece la piscina nu mergeam de frica sa nu ma pricopsesc de cine stie ce...iar marea am sarit-o anul ala... na ,ca mi-am dat si eu cu parerea sa nu ziceti ca m-am evaporat...va pup si va urez we placut la toate... Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Relativ la haine, tre sa-i multumesc Marinei [bis], care a avut ideea geniala de a recomanda pantaloni pe talie- mie nu mi-ar fi dat prin cap in nici un caz!...asa ca acu am cu ce sa mai ies si io prin lume, ca eram suparata rau, aici gasesc toale de gravida destul de greu, iar cind gasesc ceva, ori sint prea scumpe, ori nu-mi plac! Iren burticoasa [grasa]& Bogdanelu nazdravanu [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, preeclampsia este de fapt hipertensiunea care apare in timpul sarcinii.... Monique, deci daca tu ai tensiunea joasa, nu ai de ce sa iti faci probleme. Doctora mea e fericita de fiecare cand imi ia tensiunea si vede ca am 9/5, rar 10. Oricum, problema cu cresterea tensiunii apare de obcei in trimestrul 3, si se mamifesta prin umflarea mainilor/picioarelor/fetei, tensiune ridicata si proteine in urina. De aceea la fiecare vizita la doctor se face normal o analiza a urinei.Sigur ca oboseala si stresul pot duce la cresterea tensiunii... asa ca aveti grija de voi,[flo] Anca [gravi] cu BB 29 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ,fetelor! Am neglijat sa mai scriu ,dar asta nu inseamna ca nu va citesc! Sa stiti ca noi suntem bine ,ne marim,saptamana viitoare ne ducem sa ne vedem la eco,sunt curioasa cam cat s-a marit fetita mea.Am primit PM si va multumesc ca nu ne-ati uitat ! In rest toate bune ! Sunt o grasanica[grasa] ,am luat cam 10 kg,ma doare spatele ,merg ca o batranica ,dar nu ma plang caci o sa fac o bebita frumoasa . Si noi vrem sa mancam capsuni cat mai multe ca si voi ,am o pofta imensa .Sotiorul meu mi-a luat 4 kg asa ca mi-a trecut momentan pofta. Eram sa le mananc necuratate !!!!!!!! Va doresc tot ce este mai bun ,sa aveti copii frumosi si sanatosi ! Nu uitati sa va ganditi atunci cand va doare ceva ca sufletelul [bibe]merita orice si ca in locul durerii de acum ,el va v-a rasplati cu un gangurit,un zambet si mai tarziu cu o imbratisare [mamica]de o sa va inmuiati de tot ! Eu sunt acum la partea de imbratisare caci Armand al meu _2,1 ani cum ma prinde cum ma iubeste ! Dar deabia astept si un gangurit ............. [cheers][pup] Madalina,Armand + bebita din burtica de 30+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata la burtici! M-am trezit cu un avant muncitoresc ceva de speriat, m-am gandit sa fac niste miscare sa treaca durerile astea de oase...:) Noroc ca mi-am amintit ca nu am voie sa fac nimic, acum astept sa-mi treaca!...hihihi Liniste profunda, de weekend, dar nu e bai, o sa isi scoata lumea parleala incepand de luni!...:) O zi excelenta sa avem! Monica [gravi] 30+ saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor! Asa m-am saturat de ploaia asta – de nici nu am cuvinte sa ma exprim! In rest nu prea am dormit bine, asa ca azi o sa incerc sa ma relaxez si poate pot dormi in timpul zilei… Sa aveti o zi buna! Gabriela [gravi] saptamina 30 31 ani, zodia: gemeni DPN 25 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/leelooga Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monique, ar fi super sa iau costumul de baie de la tine - doar sa ne nimerim cind ajung - adica depinde de ora la care vrei tu sa pleci - noi presupun ca vom ajunge in jus de 1 - 2 (nu de alta, dar suntem in grup cu copii mici si ma indoiesc ca putem pleca prea de dimineata) si nu stiu daca o sa mai fii tu pina atunci acolo... In fine, vedem noi cum facem - oricum, multumesc mult! Gabriela [gravi] saptamina 30 31 ani, zodia: gemeni DPN 25 iulie 2004 http://community.webshots.com/user/leelooga Dr. Florina Mihalache - CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata (numai buna nu e cu ploaia asta dar in fine...) Am avut un weekend tare linistit,m-am odihnit de toti banii,am mancat la greu (sa mai pun ceva pe mine),m-am coafat,m-am alintat prin saloane cosmetice he,he,he...trebuia pentru moral. Vreau sa va spun ca puiutul meu a dat un show de zile mari in wk,imi venea sa-l scot si sa-l pup,dar pe urma sa-l bag la loc ca mai are...Il alergam cu sora mea prin burta sa-l prindem de picioruse si el se muta dintr-o parte in alta,se juca si el cu noi.Cred ca 2-3 ore ne-am tot alergat,pe urma l-a luat somnul.Si ieri a facut la fel,parca ma cauta sa ma joc cu el.Mi-e asa de drag iubitelul lui mama.Oricum m-am linistit ca e bine daca e asa vioi,ca saptamana trecuta ma cam ingrijorasem. Azi mergem si la doctor sa facem un control sa vedem cum mai stau treburile prin burtica.Poate facem si o eco,cu toate ca nu am programare,am abia pe la sf. lunii la Iosup (doamne cat e de ocupat omu' asta). Monique si bebe mic 25 sapt.,DNP 30 august 2004 28 ani, sagetator http://community.webshots.com/user/monicaotelea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...